Skocz do zawartości

Wiedźmin - NETFLIX


Vexilium

Rekomendowane odpowiedzi

No ogólnie mam wrażenie to to taki serial dla nikogo. Dla ludzi którzy są fanami i czytali książki nie bardzo bo wszystko pozmieniane, brak słowiańskiego klimatu. Za to dla ludzi dla których jest to pierwszy kontakt z uniwersum to w ogóle dramat bo to nagle jakąś cintra, za chwilę jakaś aretuza hogwart, potem z czapki siedzą sobie jacyś królowie północy, typ z broda lata i się drze na czarodziejki, nagle jakąś Falka, przepowiednia, elfy tu a zaraz tam. No masakra :shieeet:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, XM. napisał:

Napisze to samo co przy tlou2 - wpychanie LGBT to najmniejszy problem tego serialu.

LPGRTV było już w książkach i było mądrze wplecione.

Ten serial ma ten sam problem z LGBT co homoseksualiści w realnym świecie. Dostaliby wszystkie te same prawa itd., itp., mniejszymi kroczkami, ludzie już się zaczynali przyzwyczajać, ale nagle pojawili się jacyś dziwni aktywiści, którzy na siłę walczą o coś czego ich nie dotyczy. Temat stał się medialny i zaczynają się budzić stare zaszłości:reggie:

Współczuję tylko Cavillowi, który się stara, a ci pchają mu kłody pod nogi, a ochlejmorda, wiadomo kto, też zachowuje się jak debil.

Odnośnik do komentarza

Jako fan książek stwierdzam, że jest to dobry serial ale bardzo słaby Wiedźmin. O ile w pierwszym sezonie jeszcze jako tako trzymali się oryginału tak w drugim przy pisaniu scenariusza musieli już wciągać niezły towar. Zgadzam się z wami, że szkoda Cavilla. O ile na początku dwoił się i troił tak teraz zauważył, że wszyscy mają wywalone więc i on tylko odfajkuje co jego i tyle. Wczoraj gdzieś czytałem jakiś wywiad z Freyą Allan (Ciri) - stwierdziła, że już ma dość tej roli i najlepiej jakby dali jej wszyscy święty spokój. Ciekawe czy Sapkowski zdaje sobie sprawę jak gwałcą to uniwersum czy już tylko po raz setny liczy mieszek.

Na plus to co mi się podobało:

- Świetnie ukazany Dziki Gon, mam nadzieję, że go nie spieprzą i Eredin będzie jedną z wyraźniejszych postaci (taaa....)

- Postacie Djikstry, Jaskra i Vesemira (szkoda, że temu też dali scenariusz z dupy)

- Trening Ciri na wahadłach i grzebieniu, wogóle Kaer Morhen jak jeden do jednego z gier

- Poprawione zbroje Nilfgaardu na te z gry

Reszta do wywalenia do kosza i napisania od nowa. O wszechndobylskich mudżynach z Afryka szkoda nawet gadać. Zauważyliście, że każdy odcinek miał innego reżysera?  Ot taka różnorodność w Netflixie. Czyżby jakiś wątek lesbijski Yennefer w 3 odsłonie??? Nic mnie już nie zdziwi. 

Edytowane przez Przemas10pl
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Przemas10pl napisał:

Jako fan książek stwierdzam, że jest to dobry serial ale bardzo słaby Wiedźmin. O ile w pierwszym sezonie jeszcze jako tako trzymali się oryginału tak w drugim przy pisaniu scenariusza musieli już wciągać niezły towar. Zgadzam się z wami, że szkoda Cavilla. O ile na początku dwoił się i troił tak teraz zauważył, że wszyscy mają wywalone więc i on tylko odfajkuje co jego i tyle. Wczoraj gdzieś czytałem jakiś wywiad z Freyą Allan (Ciri) - stwierdziła, że już ma dość tej roli i najlepiej jakby dali jej wszyscy święty spokój. Ciekawe czy Sapkowski zdaje sobie sprawę jak gwałcą to uniwersum czy już tylko po raz setny liczy mieszek.

Na plus to co mi się podobało:

- Świetnie ukazany Dziki Gon, mam nadzieję, że go nie spieprzą i Eredin będzie jedną z wyraźniejszych postaci (taaa....)

- Postacie Djikstry, Jaskra i Vesemira (szkoda, że temu też dali scenariusz z dupy)

- Trening Ciri na wahadłach i grzebieniu, wogóle Kaer Morhen jak jeden do jednego z gier

- Poprawione zbroje Nilfgaardu na te z gry

Reszta do wywalenia do kosza i napisania od nowa. O wszendobylskich mudżynach z Afryka szkoda nawet gadać. Zauważyliście, że każdy odcinek miał innego reżysera?  Ot taka różnorodność w Netflixie. Czyżby jakiś wątek lesbijski Yennefer w 3 odsłonie??? Nic mnie już nie zdziwi. 

 

Daj ten wywiad z Freyą, co już nie chce grać Ciri.

Odnośnik do komentarza

OK, dla mnie oficjalnie drugi sezon Wiedźmina to jedno z wiekszych rozczarowan roku.

Ten serial jest słaby, i to bez względu czy jesteś fanem prozy sapka, fanem gier, czy tylko chcesz coś w klimacie fantasy obejrzeć. 

Może grupa wiekowa 12-16 lat, do ktorej Netflix osttanio kieruje chyba większośc swoich wytworow bedzie zadowolona. Ja uważam, że już dochodzi do wycierania sobie gęby zasłuzona marką i raczej mam w dűpie trzeci sezon

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Straszne nudy w tym drugim sezonie. Nawet Geralt zaczął wkurzać jego stonowanym, zachrypniętym głosem. Ciri spoko, murzyn wiedźmin zabawny. Reszta to jakiś chaotyczny zlepek postaci które przewijają się co jakiś czas na ekranie. A no i Vesemir który wygląda i gra jak wiejski głupek co akurat u niego pasuje :)

Odnośnik do komentarza

Pierwszy sezon był akceptowalny ale drugi męczę już od tygodnia i jeszcze nie skończyłem. Jak widzę Yennefer i je smęty o miłości do Geralta i chęci posiadania dziecka to :sick:

 

Za dużo dramy, za dużo czarów, za mało wiedzmina, nawet brak chwytliwej piosenki Jaskra w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza

Yen przez to że ma praktycznie cały wątek niezgodny z fabułą książek (a wątek zastępczy jest niezakorzeniony kompletnie w niczym i wydaje się być serią nieprzemyślanych decyzji) i jest grana przez taką a nie inną aktorkę, jest absolutnie niewiarygodna, nieprzekonująca i po prostu nieciekawa. W książkach i grach to jedna z lepszych postaci, a tutaj kolejne sceny i beznadziejne dialogi zasługują co najwyżej na uśmiech politowania. :(

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiedźmin to ma niesamowitego pecha, jeśli chodzi o nakręcenie serialu. Tak polski serial został zjebany, ale tak netflixowy serial jeszcze został spierdolony po całości, że sapek ma w piździe, wóda mu tak przepierdoliła mózg, że myśli tylko zero jedynkowo o farmie hajsu za udostępnianie licencji. Ja pierdolę. 

Odnośnik do komentarza

Sapek kiedyś powiedział że wszystko co nie jest jego książką to nieoficjalny fanfic (nawet jak sprzedał do tego prawa) i tak to należy traktować. 

 

Tym razem jest to McWiedźmin, obsada dobrana tak jakby to był serial o historii rapu w nowym jorku a nie cokolwiek związanego ze słowiańską kulturą, aby typowy przygłupi odbiorca korporacyjnego tęczowego multikulti typu figaro nie czuł się zbyt zagubiony czymś świeżym i unikalnym. 

 

Aczkolwiek zabierając tą tępą propagande która każdą produkcje musi sprowadzać do tej samej kalki, to serial się całkiem przyjemnie ogląda, jak np. kolejną produkcje z uniwersum Marvela. Szkoda że twórcom zabrakło odwagi żeby zrobić coś świeżego na rynku (chociażby w takim stopniu jak udało się to CDPR), ale widać założeniem było zrobić taki popcorniak dla masowego odbiorcy. Do serialu podszedłem po wielu głosach krytyki od znajomych, którzy spodziewali się wiernego odwzorowania książki, ale ja takich oczekiwań po pierwszym sezonie już nie miałem więc ogólnie bawiłem się dobrze - kluczem tu było właśnie odpalenie tego serialu z odpowiednim podejściem i wiedzą o tym co chce zrobić Netflix, a chcieli zrobić politycznie poprawny serial akcji luźno wzorowany na Wiedźminie. Z dużych plusów podoba mi sie że porzucili ten chaos z pierwszego sezonu ze skokami w czasie i teraz jest trochę czasu na budowanie postaci w dłuższych dialogach. Ogólnie fajny fanfic, takie 6/10. Obejrzę kolejny sezon, ale żeby wrócić na ekranie do klimatu Wiedzmina znanego z książek trzeba poczekać na W4 od CDPR. Chociaż im też już ufać do końca nie można.

Odnośnik do komentarza

A zauważyliście coś jeszcze?

 

Bagiński przed wypuszczeniem 1 sezonu: "Jestem po to, żeby pilnować wierności oryginału i słowiańskiego ducha".

 

Bagiński po wypuszczeniem 2 sezonu: "Kurła, nie znacie się, dobry serial, dobre emocje, dzieci z tiktoka będą to oglądać. A jak nie podoba wam się rumuński trans jako triss to umrzyjcie"

 

 

Niesamowicie mnie wnerwia ta łysa pała. Jego buta w wywiadach tylko pokazuje, jak bardzo błędna była decyzja o olaniu oryginału, a on o tym doskonale wie, tylko chuja może poradzić. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Plugawy napisał:

Widzę, że kopiesz sobie grób oglądając drugi sezon wieśka w takim stanie XD

 

Bardzo okej to był sezon, odrobinę lepszy od poprzedniego.

Pierwszy i ostatni odcinek najlepsze, chociaż wątek Cirilli już tak na maxa oklepany i jeszcze te dialogi Geralta do niej.

Jaskiera trochę zmarnowali.

Czekam na kolejny :lapka:

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...