Skocz do zawartości

Wiedźmin - NETFLIX


Vexilium

Rekomendowane odpowiedzi

17 minutes ago, Sebas said:

Równie dobrze można zapytać po co komuś franczyza jak chce opowiedzieć swoją historię.

no nie wiem, moze po to ze chca zrobic cos w oparciu o jedna z lepszych gier ostatniej dekady, podkreslam gier bo to jest glowny motor napedowy marketingu i hype na to uniwersum, nie jakies tam ksiazki grubasa. Sposrod milionow widzow na calym swiecie z ksiazkami zaznajomiony jest jakis mikroskopijny ulamek ludzi ktory teraz w sumie robi za vocal minority. 

Zaznaczam ze jeszcze nie ogladalem 2 sezonu wiec moze sie po ludzku okazac chujowy :kaz: ale to mnie nie zdziwi ani troche wiedzac jaka padline wydaje ta platforma i jakie trendy aktualnie panuja

Odnośnik do komentarza

Giereczka i produkcja od Netflixa mają jedną wspólną rzecz - fundament Sapkowskiego. 
 

Redzi rozwinęli to uniwersum i opowiedzieli swoje w sposób wspaniały. 
 

Netflix zrobił to w sposób przykry. Nie dla Wiedźmina, ale dla filmu samego w sobie. To jest totalna klapa. 
 

Jedyne co było wciągające, angażujące, dobrze opowiedziane, poprowadzone i było w nim w chuj cukru w cukrze to historia Nivellena. 
 

Henry, to nie Twoja wina. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Żeby rozwinąć uniwersum Wiedźmina w duchu Sapka, trzeba mieć jednak w sobie ten polski gen, umiejętność uchwycenia charakterystycznego nieco chamskiego, nieco cynicznego feelingu. Redom wiadomo, udało się. Ludzie z Netfliksa nie mieli szans by coś takiego oddać, ja bym to nazwał różnicami kulturowymi nie do przeskoczenia.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, dee napisał:

Żeby rozwinąć uniwersum Wiedźmina w duchu Sapka, trzeba mieć jednak w sobie ten polski gen, umiejętność uchwycenia charakterystycznego nieco chamskiego, nieco cynicznego feelingu. Redom wiadomo, udało się. Ludzie z Netfliksa nie mieli szans by coś takiego oddać, ja bym to nazwał różnicami kulturowymi nie do przeskoczenia.

Może tak, ale Netflix nie na darmo słynie z przeciętności. Wielka szkoda, że tego tematu nie dostało HBO.

Odnośnik do komentarza
8 hours ago, maciucha said:

Chaos to jedno, ale mnie bardziej boli spartolony casting na Yennefer. Ta aktorka w ogóle się nie nadaje do tej roli :sapek: 

 

 

Casting na Yennefer. Dramatyczna rekonstrukcja wydarzeń 

 

  • 451922.2.jpg Witam państwa. Nazywam się Anya Chalotra i aspiruję do roli Yennefer w waszym serialu Witcher
  • 452578.2.jpg a pokażesz cycki?
  • 451922.2.jpg tak
  • 452578.2.jpg witamy w obsadzie serialu
Odnośnik do komentarza

Ja dopiero 4 ep. ale podoba mi się. Żebym się wciągnał na amen i myślał cały dzień kiedy znowu mi przyjdzie obejrzeć to nie, ale jak już leci to bardzo ale to bardzo dobrze  wchodzi. Fabuła jest dość przejrzysta, sceny, ujęcia i praca kamery są  mocno poprawne i czasem łapią zajebiste kadry. Dobra muzyka i dobre efekty na jak serie TV.

 

Z książek to tylko pierwsze opowiadania czytałem i jedyny mocniejszy kontakt z uniwersum to W3 jednak serial jest naprawdę spoko dla kogoś z takim poczuciem "sapkowości". Wszędzie trąbią jaki to wiedźmin s2 zły bo nie związany z książkami. Co chwile jakiś portal próbuje tego bronić albo obalać.

A ja myślę że fani książki są po prostu wkurwieni na to że to dobry serial TV, nieźle zrobiony i z nie najgorszym castingiem (po czarnym Achillesie wiele zniosę) jednak nie jest wierny wydarzeniom w uniwersum. 

 

Gdyby serial był słaby pod każdym względem to by mieli wywalone (fani Sapkowskiego), a tak to wkurwia ich to że im przeszło pod nosem. 

Odnośnik do komentarza

Mi się aktorka od Yennefer podoba. Ale rzecz gustu ofcoz. 

Triss, to taka z xvideos, double anal. Też spoko.

Ciri, ta aktorka, to dla mnie srający kot na puszczy. 

Tyle z akorek. Robotę robi Canvill. 

Chaos i brak książek, to jedno. Serial nie aspiruję na adaptację książki. 

Mi zawadza tylko brak akcji- za mało, dużo gadania i sporo o niczym. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...