Skocz do zawartości

Metro Exodus


Faka

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, początek za mną. Na razie mało interaktywna ta giereczka, ale widzę że to taki dłuższy samouczek. Jak dostanę większą swobodę będzie kosmos. Grafika na bieda playstation wypala gałki oczne, nie wiem jak dobrze to może wyglądac na lepszych maszynach. W sumie mam kompa na którym poszła by na wysokich, ale wolę grac na konsoli, wy(pipi)any na kanapie :) Mi tam na grafice akurat bardzo nie zależy, liczy się klimacik, a tu widzę że w tym aspekcie będę ukontentowany. Artiom niemowa mi nie przeszkadza, wydaje mi się że twórcy chcieli żebyśmy bardziej się z nim utożsamili i sami układali sobie w glowie jego odpowiedzi, bo innej opcji dla tego zabiegu nie widzę. Czuję że to będzie dobrze wydane 200 zł

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, SpacierShark123 napisał:

Pytanko apropo pierwszego otwartego terenu a dokładnie o jednego przeciwnika

  Ukryj zawartość

O co chodzi z tą kulą elektryczną co za nami lata w momencie gdy kradniemy pociąg bandytom? To jakiś przeciwnik i idzie go w jakiś sposób usunąć?

 

To są anomalie elektryczne, które występują na powierzchni a także w metrze po bombardowaniach. To nie jest przeciwnik i musisz ich unikać. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, GSPdibbler napisał:

Nie wiem czy nie trafiłem na buga, ale raczej na bank. Mam maskę gazową, filtry, a i tak się duszę. 2 godziny w pizdu.

Bug. Maska jest peknieta i albo tego nie widać, albo nie dostałeś info na ekranie żeby ją naprawić.  Miałem tak dwa razy. 

 

Odnośnik do komentarza

+ Od początku trudna

+ Szybko uczy pokornego grania

+ Długie przekopywanie lokacji

+ Odwracanie uwagi przeciwników rzucając puszki

+ Skradanie się do przeciwników i zdejmowanie ich po cichu

+ Zabieranie im wyposażenia

 

- Nie równa animacja

- Artom bardzo często zwalnia podczas spaceru, jakby buty się przykleiły do ziemi WTF? i nie jest to podczas biegania gdy się zmęczy i musi odsapnąć. 

 

Dla mnie zupełnie inne Metro niż 2033 i Last Light. Ale nie mogę się doczekać aż skończę i przełączę język na Rosyjski i będę grać na Najtrudniejszym Poziomie. Lece po Dzban i to z ogromną przyjemnością :D 

Odnośnik do komentarza

Z jednej strony fajny ten ręczny szybki zapis, ale z drugiej mogliby dać np. trzy sloty na niego, jak coś sobie niechcący spieprzymy. Wczoraj sobie grając i szukając stuffu po mapie, postanowiłem zrobić zapis. Patrzę, a ostatni save zrobiony 53 minuty wcześniej. Więc też lepiej często robić go ręcznie, bo gra widać sama zbyt często go nie robi.

Odnośnik do komentarza
Gość suteq
13 minut temu, McDrive napisał:

Prolog, to całkowity skrót fabuły z 2035 z dużą jej modyfikacją, ale ogólnie fajne.

Ogólnie mógłbym patrzeć na te zniszczone, zalane lokacje i tylko chłonąć klimat. Wkurza mnie tylko sum. Ile potrzeba amunicji żeby to zabić?

Zostaw go. Potem będzie okazja, żeby mu się odpłacić co oczywiście uczyniłem. :) 

Odnośnik do komentarza

Łoo kurna, w końcu miałem trochę więcej czasu i parę godzinek włożyłem, to i gierka zaczęła nabierać kolorów :fsg:
Eksploracja to cudo, przy takim klimacie i oprawie graficzno-dźwiękowej to jest wręcz orgazm dla osobnika, który lubi "lizać ściany".
Właśnie opierdzieliłem jedną miejscówkę (100% stealth, ale jakby pies w ciemności nie zadyszał, to bym się na niego wyebau), uwolniłem więźniów i otrzymałem swój pierwszy dobry uczynek (słynny błysk ekranu), do tego upgrade kombinezonu i kluczyk od wdzięcznego fanatyka :)
Chwilę później trafiłem na stację benzynową i tam częściowo stealth, a częściowo wykorzystując ułomne AI przeciwników (przylepianie się do szyby, za którą siedziałem w ciemności i eliminacja headshotami za pomocą pistoletu z tłumikiem).
To co mi sie podoba, to motyw z poddawaniem się zwyroli - jak już kilku ubijesz to potrafia spanikować i klęczą, błagając o litość :)

Pływanie łódką nie jest tak relaksujące jak w God of War - co chwila obserwuję taflę wody i boję się, że coś mi roztrzaska łupinkę :)

Do milczącego Artema już się przyzwyczaiłem, choć faktycznie w tej części ta jego ułomność odczuwalna jest dużo mocniej.
 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, PiotrekP napisał:

Z jednej strony fajny ten ręczny szybki zapis, ale z drugiej mogliby dać np. trzy sloty na niego, jak coś sobie niechcący spieprzymy. Wczoraj sobie grając i szukając stuffu po mapie, postanowiłem zrobić zapis. Patrzę, a ostatni save zrobiony 53 minuty wcześniej. Więc też lepiej często robić go ręcznie, bo gra widać sama zbyt często go nie robi.

To chyba na Stalkerze go nie ma albo ja go nie widzę. Właśnie miałem ponarzekać na ten auto save bo o ile w misjach zapisuje dość dobrze tak podczas swobodnej eksploracji praktycznie wcale. 

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Doszedłem sobie do



pustyni i kurna, miejscówka bardzo ładna, ale nudna i nijaka jak lato z radiem. Liczyłem, że w poprzedniej zagoszczę na dłużej bo lasy i zieleń były bardzo przyjemne dla oka. Teraz zszedłem pod powierzchnię i co? No pająki w nagrodę. :pechowiec: 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Farmer napisał:

To chyba na Stalkerze go nie ma albo ja go nie widzę. Właśnie miałem ponarzekać na ten auto save bo o ile w misjach zapisuje dość dobrze tak podczas swobodnej eksploracji praktycznie wcale. 

 

Na Ranger Hardcore nie ma quick save'a z tego co czytalem, troche lipton.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Wredny napisał:

Do milczącego Artema już się przyzwyczaiłem, choć faktycznie w tej części ta jego ułomność odczuwalna jest dużo mocniej.

 

Gra jest niesamowita, piękna i wciągająca, lekko relaksująca - nie, na pewno nie to ostatnie.

Poki co jedyny minus, to faktycznie niemowa główny bohater Artiom, jak to niszczy immersję. Czuję się, jak bym był inwalidą.

Ale cytując autora:   

 

''Uśmiecham się. Uśmiecham się zawsze, gdy czuję ból. Co innego mi pozostało?"

 

Dmitry Glukhovsky – Futu.re

Edytowane przez MAJOCHEY_PL
Odnośnik do komentarza
Gość suteq
8 minut temu, Bansai napisał:

Fantastycznie. Oby im sie jak najlepiej sprzedalo tez w innych czesciach swiata, glownie w US i niech klepio kolejna czesc.

Nieeeee, niech sobie dadzą już spokój z tą serią. Lepiej jakby zrobili coś nowego. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...