Skocz do zawartości

Dragon Ball Fighter Z


oFi

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli Akira stworzył te nowe formy Goku czy też złotego Frezzera to jednak nie ma się co podniecać.

Tez tak uważam i w żadnym wypadku ja się nie podniecam. Fanowskie wersje przemian i nowych postaci po stokroć lepsze.

Gram od 11 i przyznam, że miałem trochę inne oczekiwania.

Prośba o jakieś wrażenia z gry.
Odnośnik do komentarza

Ja dziś pograłem trochę dłużej i babciu... to jest za(pipi)iste!

 

Na początku mi było bardzo trudno się połapać, bo jesteśmy wrzuceni na głęboką wodę i bez możliwości żadnego treningu a nawet sprawdzenia command listy trafiamy na sieciową arenę.

System walki jest bardzo podobny do tego z Marvel vs Capcom, tzn mamy asysty, zmiany postaci, x-factor, dość uproszczony system inputów.

Online działa bardzo dobrze. Podczas walki jest licznik ile aktualnie mamy klatek laga i zwykle mam od 2 do 4.

Grafika jest niesamowita. Nie ma to jak skończyć rundę destructive finisherem.

 

BTW, trafiłem na Twiczowego streamera i koleś zaliczył ragequit :) https://www.twitch.tv/videos/175233927?t=42m35s

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No gra się fajnie, nawet lepiej niż fajnie, system póki co jest prosty i bardzo online friendly, tzn. że nawet przy słabszym połączeniu nie da się za wiele zepsuć, chociaż słabszych połączeń miałem ledwie 2 na jakieś 30 walk. Tak więc jeżeli chodzi o doznania onlineowe - duży plus.

 

Jednak dla mnie bijatyka to głównie offline i przez wspomniane wcześniej "inne oczekiwania" miałem na myśli trochę bardziej techniczny i responsywny system, bo takie lubię. Nie do końca podobają mi się automatyczne combosy, zawsze wolę sam je pstrykać. Wolałbym też jakieś cancele, chociażby jump cancele do followupów i do pressingu, air dashe przez to wydają się mało przydatne. Nawet tym "x-factorem" nie można niczego cancelować (taka hybryda bursta używanego tylko w neutralu i x-factora). No ale może jeszcze jakaś mechanika dojdzie, typu roman cancel i może dadzą możliwość wyłączenia auto combosów.

Liczyłem też na double airdashe lub jump-cancelowalne airdashe, w bajce wszyscy latali więc nikt nie powinien mieć z tym problemu.

 

Na plus systemu na pewno asysty, głównie to, że można wzywać 2 jednocześnie. Chociaż jeszcze nie rozgryzłem, czemu czasem pstrykając lekko asystę do pomocy zmienia mi postać i to głównie w ofensywie;f.

 

Jeżeli ktoś będzie jutro grać to polecam używanie asyst podczas pressingu, ludzie póki co strasznie tego nie ogarniają, z tych 30 walk może 4 osoby były takie, po których widać było jakieś ogranie i używanie asyst w defensywie i ofensywie.

Odnośnik do komentarza

Daigo i Nuki w pokazowym starciu na TGS. Ta dwójka to jedna z najpiekniejszych rywalizacji w historii FGC. Tłukli się od czasów Vampire Hunterby żeby w końcu połączyć siły i po dziesięciu latach kopania się po dupach zwyciężyć w turnieju 3s na SBO. Potem ich drogi się rozdzieliły. Nuki zatrzymał się w XX wieku, natomiast Daigo sprzedał miejsce na swojej koszulce MadCatzowi.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

U mnie pierwsze skrzypce będzie grał Beerus (niech go w końcu pokażą :D), za nim zapewne Goku Blue (byłby zwykły, gdyby nie ten nieszczęsny ssj3), a trzecia postać to się zobaczy (może Gohan ssj2).

Tak w ogóle to z tego turnieju powyżej zobaczcie sobie Match #23 - 3:04:45 (Mefistopheles Vs Miles Man) jakie piekne rzeczy się tam dzieją. No i finał oczywiście.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...