Skocz do zawartości

Kontrowersyjny temat o grach wideo


Pupcio

Rekomendowane odpowiedzi

@raven_raven Jeśli jest odwrotnie, i to symbol tzw. prawactwa to czemu owy klaun ma facjatę pepe, symbolu tzw. przegrywa, z tęczowymi włosami które są aluzją do lgbtqwertykunylisyjenotycietrzewie i występuje w filmikach wyszydzających skrajną lewicę (>> clown world)?

 

A jakkolwiek by nie było, jest zwyczajnie głupie i nie mam pojęcia co to ma wspólnego ze mną. Odnoszę wrażenie, że pewnej grupie tak bardzo nie podobają się moje poglądy, że na siłę próbują mnie ośmieszyć.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Już Ci tłumaczę: honklera używa się nie tylko w sporach politycznych. Po prostu tak odklejasz się w swoich postach (rimejki zepsute i obliczone na generowanie kasy z dlc, polki dające z lubością ujeżdżać się żydom czy tam niemieckim żydom prowadzące do zepsucia moralnego młodych, jurnych polaków i tak dalej), a jednocześnie jesteś w nich tak poważny, że nie zostaje nic innego jak tylko...

 

...honk, honk. 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Berion napisał:

Jeśli jest odwrotnie, i to symbol tzw. prawactwa to czemu owy klaun ma facjatę pepe, symbolu tzw. przegrywa, z tęczowymi włosami które są aluzją do lgbtqwertykunylisyjenotycietrzewie i występuje w filmikach wyszydzających skrajną lewicę (>> clown world)?

 

Ach, w tym sensie. Ja mówiąc symbol tzw. prawactwa mam na myśli, że tzw. prawactwo jest autorem i użytkownikiem tego symbolu.

Odnośnik do komentarza

@Bzduras Dopowiadasz sobie sam i potem z tymi projekcjami polemizujesz... Nie wiem czy to jest zła wola czy tylko brak uwagi połączony z krótką pamięcią podręczną (bez obrazy, po prostu są ludzie którzy nie zapamiętują zdań tylko sam ich sens, co na dodatek ulega zatarciu na osi czasu; mam takie osoby w rodzinie gdzie jednego dnia twierdzą tak, a za kilka lat kiedy im się o tym przypomina dali by się pokroić za to, że powiedzieli coś zupełnie innego, bywa że nawet sprzecznego...). Ubolewałem nad promocją obrazoburczego przygodnego niedyskretnego seksu, ale bez jakichkolwiek konotacji rasowych (bo nie mają tutaj żadnego znaczenia - czy to Polak Polkę, czy nawet murzyn Polkę to nie ma znaczenia skoro wszyscy należą do tego samego zbioru: seks przy wszystkich). W kolejnym zdaniu, wyszydzałem przedstawianie w tej grze Żydów jako starożytnego plemienia, z kosmiczną technologią którą ukradli Niemcy, a której byli strażnikiem. Choć sama gra ma nieco komiksowy, groteskowy charakter bo z czarnym humorem to mimo to dla mnie prywatnie jest to zbyt absurdalne (równie dobrze mogli to być Etiopczycy a nie Izraelici, nie wiem czemu wszyscy tak odlatują na samo słowo: żyd).

 

@raven_raven No tak, nie wyraziłem się precyzyjnie bo rzeczywiście taka konstrukcja zdania może zarówno odnosić się do twórców jak i zjawiska.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
2 godziny temu, Shen napisał:

ale kto to ustala, ze nie powinno byc?

Bardzo fajny system, ktory zacheca do grania online. 

 

Zdrowy rozsądek, do którego staram się odwoływać. Za kilka lat wyłączą serwery i wszystko co się kręci wokół online w tej grze będzie przeszłością... Wszystko co jest do odblokowania online, powinno być do odblokowania offline w rozsądnej jednostce czasu, a tak nie jest i już nie będzie.

 

Dla mnie jako informatyka i gracza to bolesne, że trzeba komuś tłumaczyć (bezskutecznie na dodatek) dlaczego usługi są złe i nie będą trwać wiecznie. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że dla być może nawet większości ludzi, gry to tylko czysta rozrywka; dziś są, jutro nie będzie i świat się od tego nie zawali. Ale są też ludzie, którzy chcieliby się nimi cieszyć do końca życia, a nie przez czas trwania usługi, i dzielić się nimi z innymi pokoleniami. Ludzie dla których to także coś w rodzaju dzieła sztuki. Ten rak wdziera się nie tylko do gier, no ale to temat rzeka niekoniecznie na forum extrima.

Edytowane przez Berion
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@grzybiarz Będzie tak, że po wejściu do Pit Stopu pojawi się komunikat, że wymagane jest połączenie z internetami. I jeśli nie będziesz mieć save'a, na którym to wszystko jest już odblokowane to oficjalnymi metodami nie odblokujesz. Jakie są nieoficjalne? Hak save'a, ale w przypadku PS4 chroni go cały kryptograficzny ekosystem konsoli, więc pozostaje mieć nadzieję, że eksportowane na pendrive są szyfrowane kluczem statycznym (czyli uniwersalnym, a nie per konsola), który pewnego dnia ktoś wydłubie. Ewentualnie hak samej gry lub daemon, który emuluje serwery dewelopera/wydawcy - ale to jeszcze większy poziom trudności.

 

@Shen Będąc offline w ogóle nie zdobywa się petroszekli, a Pit Stop rozmawia z serwerami Fucktivision, więc gówno sobie tak odblokujesz...

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Shen napisał:

No tak, gra wiele straci, bo bedziesz musial wiecej pojezdzic offline, zeby odblokowac skorki dla postaci ktore w zaden sposob nie wplywaja na rozgrywke xd

Na Psxie były kody, a tutaj tego nie ma. Nie ukrywam, że jednak chciałbym mieć możliwość odblokowania wszystkiego, także za jakiś czas.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Strasznie przeżywasz te skórki Berion, osobiście rzadko się bawię w takie rzeczy bo nie lubię grindu ale w takim czymś domyślam sie chodzi o satysfakcje z wbijania jakiś rzadkich kosmetyków, a nie o hakowanie konsol i ingerencja w oprogramowanie ( co swoją drogą jest łamaniem prawa)

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, ASX napisał:

Strasznie przeżywasz te skórki Berion, osobiście rzadko się bawię w takie rzeczy bo nie lubię grindu ale w takim czymś domyślam sie chodzi o satysfakcje z wbijania jakiś rzadkich kosmetyków, a nie o hakowanie konsol i ingerencja w oprogramowanie ( co swoją drogą jest łamaniem prawa)

 

Masz wyprany mózg jak reszta lemingów, które się cieszą z GaS... Gry używanie to też łamanie prawa? Nie sprasowały Ci się pojęcia licencja <-> prawo? I żeby było zabawniej: eksport/import save'a jest oficjalną funkcjonalnością każdego fw PS4... Zaś dywagacje na temat algorytmów i kluczy nie łamią prawa, podobnie jak treść śmiesznych licencji, które są sprzeczne z prawem Rzeczypospolitej. A gdyby nawet nie były (bo pewnego dnia nie będą) to z pewnością się tym bardzo przejmę.

 

Naprawdę muszę pomyśleć o dłuższym urlopie od internetów bo mnie to powszechne skretynienie autentycznie przygnębia.

Edytowane przez Berion
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Berion napisał:

 

Masz wyprany mózg jak reszta lemingów, które się cieszą z GaS... Gry używanie to też łamanie prawa? Nie sprasowały Ci się pojęcia licencja <-> prawo? I żeby było zabawniej: eksport/import save'a jest oficjalną funkcjonalnością każdego fw PS4...

 

Naprawdę muszę pomyśleć o dłuższym urlopie od internetów bo mnie to powszechne skretynienie autentycznie przygnębia.

Proszę zaznajomić się z definicją praw autorskich i jak to się ma do ingerencji w oprogramowanie. 

 

I proszę zachowac minimalny poziom kultury i darowac sobie inwektywy

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobry jest...praktycznie kazda gra na obecnej generacji aby sie nia w pelni cieszyc wymaga abonamentu na online, wiekszosc ma lootboxy i patche premierowe ktore tez za X lat nie beda dostepne a nagle sie obudzil bo nie zdobedzie jakies skorki.  Zaczelo sie w momencie podpiecia neta do konsoli, wycinanie zawartosci z gier aby dodac do preorderow itd itd. Kiedys czlowiek przechodzil gre i dostawal DLC. Nic nie poradzisz ze kazdy chce jak najwiecej zarobic pieniedzy. Moze pora dac sobie spokoj z gierkami na konsoli bo nie wiem czy wiesz ale nic sie nie zmieni ;) 

Edytowane przez Szymek
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Szymek napisał:

Dobry jest...praktycznie kazda gra na obecnej generacji aby sie nia w pelni cieszyc wymaga abonamentu na online, wiekszosc ma lootboxy i patche premierowe ktore tez za X lat nie beda dostepne a nagle sie obudzil bo nie zdobedzie jakies skorki.  Zaczelo sie w momencie podpiecia neta do konsoli, wycinanie zawartosci z gier aby dodac do preorderow itd itd. Kiedys czlowiek przechodzil gre i dostawal DLC. Nic nie poradzisz ze kazdy chce jak najwiecej zarobic pieniedzy. Moze pora dac sobie spokoj z gierkami na konsoli bo nie wiem czy wiesz ale nic sie nie zmieni ;) 

Nie tyle się nie zmieni, co będzie jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza

@ASX Co maja prawa autorskie do projektów badawczych i kontroli własnych danych? Na pewno ja się mam zaznajamiać? Czy myślisz że byłbym tak głupi by wystawiać się ze swoim imieniem i nazwiskiem, które można skorelować z dość unikalnym nickiem w kilka sekund (już nie mówiąc o innych meta danych), bez żadnego prawnego dupochronu? Czy myślisz, że ludzie którzy się tym zajmują w krajach znacząco bardziej zamordystycznych pod tym względem z szalejącym DMCA itp. patologiami też nie rozumieją pojęcia prawa autorskie i paradują po Chaos Communication Congress i innych whitehatowych imprezach zupełnie bezwiednie?

 

Jak jesteś taki francuski piesek i użycie jednego epitetu, niekoniecznie dotyczącego Ciebie, odbierasz jako brak kultury, to lepiej nie czytaj moich komentarzy.

 

@Szymek Prawie żadna gra nie posiada żadnych unikalnych dupereli, które można zdobyć wyłącznie online. To po pierwsze. Po drugie patch to ja sobie na komputerze mogę ściągnąć i zarchiwizować... Poza tym, w najgorszym razie jak już złamią sprzęt to sobie je skopiuję poza środowisko PS4 - czego nie można zrobić z danymi zdalnymi. Wszystko co kupiłem na PS3 mam nadal i mieć będę, nawet gdyby Sony nagle wyparowało razem ze wszystkimi DLC, patchami i resztą tego syfu, licencje mogę wygenerować sobie sam. Nawet gdyby PS3 zdechła... Na tej konsoli to ja jestem Panem swoich treści bo nic i nikt mnie nie ogranicza. Być może pewnego dnia będzie tak i z PS4, a już na pewno nigdy nie będzie tak z serwerami do gier. Na tym polega różnica.

 

@SlimShady Będzie. Już kombinują jak zamienić konsole i komputery w terminale usług. Streaming zamieni wszystko w obóz koncentracyjny, to przyszłość bez własności i bez naszej kontroli.

 

@_Be_ To przenieś się na PC z np. Uncharted...

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Berion napisał:

Co maja prawa autorskie do projektów badawczych i kontroli własnych danych

 

giphy.gif

 

Możesz tłumaczyć się jak chcesz nie zmienia to faktu że czynności o ktorych piszesz to łamanie prawa. Nie oceniam cię, ocene tych działań pozostawiam twojemu sumieniu

 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

@_Be_ Emulator PS4? Nie zrobią, nie ma sensu. Wirtualizator. Już jest. ;) Ale zanim to będzie w pełni użyteczne minie z 15 lat.

No, i uważaj bo zaraz przyjdzie taki co napisze, że to nawoływanie od łamania prawa.

 

@ASX Pokutuje w Tobie zaimpregnowane zrównanie tzw. sceny z piractwem, a to są dwie zupełnie różne rzeczy... Nie zmienią tego ani "śmieszne" memy z głupimi minami, ani Twoja interpretacja prawa.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...