Skocz do zawartości

Kontrowersyjny temat o grach wideo


Pupcio

Rekomendowane odpowiedzi

 

17 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Czyli masz wszystko co najlepsze w Kenie + brak frustracji z walki? Brzmi zajebiście. :notbad: 

No i brak fajnych walk z bossami(z tego co ludzie piszą), brzmi w chuj zajebiście. W soulsach też możesz sobie grać jak chcesz i przywołać ośmiu chamów, którzy w pełnym chaosie zrobią robotę za ciebie, ale później nie pierdol, że walki słabe i że było nudno.

W ogóle ten przykład od odklejonego niktcienielubi z TLoU zupełnie nietrafiony,  może wyszło mu śmiesznie(jak na fedorkowca przystało), ale intencje miał dobre. To jest o tyle świetna gra, że sprawdzi się jako gra akcji na normalu i jako survival na wyższych poziomach, ale po co sobie psuć horrorowe doświadczenie zmysłem tatuśka.

Tak samo w pewne tytuły lepiej grać w odpowiednich warunkach, a nie o 10 rano w słoneczną pogodę.

Nie wiem, obejrzyj sobie egzorcystę za dnia, a później w nocy. Powinieneś zobaczyć różnicę. Tylko jak nic nie poczujesz przy rosole w niedziele, to powstrzymaj się i nie próbuj udawać odważnego.

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, SlimShady napisał:

W ogóle ten przykład od odklejonego niktcienielubi z TLoU zupełnie nietrafiony,  może wyszło mu śmiesznie(jak na fedorkowca przystało), ale intencje miał dobre. To jest o tyle świetna gra, że sprawdzi się jako gra akcji na normalu i jako survival na wyższych poziomach, ale po co sobie psuć horrorowe doświadczenie zmysłem tatuśka.

 

No i Donatello dostał świetną przygodówkę, a inni świetną przygodówkę ze średnią walką. Więc czemu jest takie laurum o to jak kto gra? Nie oceniam samej gry tylko próbuję zrozumieć tu fenomen socjologiczny, bo coś mi chyba umyka.

Odnośnik do komentarza

Jedynym zamysłem twórców gdy dają wybór jest " graj jak chcesz". W innym wypadku nie dają do wyboru tylko z góry narzucony. Każda grę można tak spłycić dając wybór poziomu trudności. Co moim zdaniem i tak by nie spłacało tylko gra zyskiwała. Są osoby które przez narzucony poziom trudności graja zachowawczo i nie poznają całej gry. Przecież nawet FS z eden ring idzie w mainstream i podobno łatwiejsza, żeby trafić do jeszcze szerszego grona.

Odnośnik do komentarza

No nie bardzo, bo często pod tym poziomem trudności masz adnotacje, jak np. w Alien Isolation. "Zalecamy grać na hardzie", sam grałem na normalu i tak, czy siak, było trudno i strasznie choćby ze względu na system sejwów, ale często nawet przy wyborze jest sugerowane, co powinieneś wybrać.

Oczywiście po to są poziomy, żeby sobie dopasować, nie umiesz się ścigać, a lubisz brum brum i zawsze być pierwszy, to przewiń sobie kilka razy. Jesteś niepełnosprawny, to dostosuj sobie opcje, żebyś w ogóle mógł doświadczyć grę. Jesteś chujowy, to graj na very easy, strzelanie jest kulawe jak w Uncharted 1-3, na easy też wiele nie stracisz, ale na pewno pewne walki, czy bossowie będą spłyceni. To jest pewne.

Odnośnik do komentarza

No niby się zgadzam, że każdy powinien grać jak mu się podoba. Sam jak będę ogrywał Kenę odpalą ją na hardzie (jak 99% gier odgrywanych przeze mnie na konsoli). Ale być na forum dla GRACZY i przyznawać się do grania na easy jak jakiś KAŻUL to niezły kek xD

Edytowane przez creatinfreak
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, creatinfreak napisał:

No niby się zgadzam, że każdy powinien grać jak mu się podoba. Sam jak będę ogrywał Kenę odpalą ją na hardzie (jak 99% gier odgrywanych przeze mnie na konsoli). Ale być na forum dla GRACZY i przyznawać się do grania na easy jak jakiś KAŻUL to niezły kek xD

No tak mamy teraz Gracz i Kazuali. Którzy się tylko różnią w głowach tych pierwszych, a prawda jest taka że jesteś takim samym graczem jak Kasia, która gra na telefonie w autobusie w drodze do szkoły. 

Odnośnik do komentarza

Są gry w które gram na easy i się tego nie wstydzę, tak samo jak lubię gry wymagające. W czym problem?! hmm

 

Prowadzicie jałową dyskusję, dlaczego ktoś kto gra na easy nie może siebie nazwać graczem?! Czy forum dla GRACZY nie powinno być czasem miejscem gdzie doświadczeni gejmerzy pomogą i podzielą się radą z tymi mniej hardkorowymi?! Nie róbmy tutaj jakiejś elektrody. Podzielił się swoją subiektywną opinią i ok, a to że komuś się ona nie spodobała to już tylko i wyłącznie jego problem. Dopóki nie wypisuje kompletnych bzdur to wrzućcie na luz, dajcie minusa jak się nie zgadzacie z nią i tyle, olać.

 

Ale nie, trzeba stłamsić bo jak śmiał mieć opinie inną niż większość.

 

A wyzwiska to sobie wysyłajcie na PW.

Odnośnik do komentarza

Akcja się zaczęła od tego, że kolega przebiegł na Jana grę na easy i pisze, że jest krótka. To jak przewijać dialogi i marudzić że fabuła słaba. Dopiero później ktoś nadinterpretował, że mu styl gry narzucają. 

Ocena 7/10, którą Donatelli wystawił to solidna ocena. Jakby grał na wyższym poziomie to może i 8 by dał :)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, kiseki napisał:

Akcja się zaczęła od tego, że kolega przebiegł na Jana grę na easy i pisze, że jest krótka. To jak przewijać dialogi i marudzić że fabuła słaba. Dopiero później ktoś nadinterpretował, że mu styl gry narzucają. 

Ocena 7/10, którą Donatelli wystawił to solidna ocena. Jakby grał na wyższym poziomie to może i 8 by dał :)

Chyba źle porównanie z tym przewijaniem fabuły. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Donatello1991 napisał:

Chyba źle porównanie z tym przewijaniem fabuły. 

Może troszkę na wyrost ale w jednym jak i w drugim wypadku coś się traci z całości. Zgadzam się, że nie do końca może być sprawiedliwe zarzucanie grze, że jest krótka grając na easy i gnając przed siebie. Jeżeli Tobie to pasowało, a po ocenie widać że tak, to dla mnie luz. Też mam kilka tytułów (kto nie ma?), które na szybko chciałem zaliczyć i dokończyć fabułę. Jednocześnie wiem, że z gry nie wycisnąłem wszystkiego i oceny takiej gry bym się nie podjął. 

Odnośnik do komentarza

To co mam zrobić podział grafa dźwięk grywalność i wyciągnąć średnia?
No to taki Tormented też ma wady średnia grafe itd.
A przeszedłem go 4 razy i uważam że najlepszy horror od 6 czy 7 lat.

Dla mnie gierka ma ten czynnik x który sprawia że jest wyjątkowa i kozacka.

Może 9 była by sprawiedliwsza, jest miejsce do poprawy.
Ale nadal to jedna z najlepszych gier tego roku wg mnie.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Schranz1985 napisał:

To co mam zrobić podział grafa dźwięk grywalność i wyciągnąć średnia?
Dla mnie gierka ma ten czynnik x który sprawia że jest wyjątkowa i kozacka.

 

O to to to - tu jest ta mityczna "dusza", która sprawia, że gra jest czymś więcej niż tylko sumą punkcików, przyznawanych w różnych kategoriach.

Jasne, że one mogą stanowić podporę konstrukcji, jej szkielet i fundamenty, ale ostateczna ocena pozostaje wypadkową naszych odczuć w trakcie i po skończeniu przygody.

Ja grając, prowadziłem notatki, żeby później nie wyleciało mi z głowy.

Wiecie, coś w stylu "zajebista progresja", "soulsowe skróty", "fajne łamigłówki", żebym później niczego nie pominął w recenzji.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Wredny napisał:

Nie kumam, jak można pisać o jakimś "braku budżetu", skoro praktycznie indyk wygląda lepiej i ma więcej zawartości niż niejedna "duża gra" tego typu :philosoraptor:

Żadnego "braku budżetu" tu nie widać, więc 20inchYT najpierw pograj, zanim zaczniesz śmiać się ze strasburgerowego suchara.

To wymień tą duża grę tego typu gdzie kena to robi od niej lepiej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...