Skocz do zawartości

Kontrowersyjny temat o grach wideo


Pupcio

Rekomendowane odpowiedzi

@Bartolinsky To ma wspólnego, że są bardzo wyżyłowane czasy w trybie HC aby te bonusy uzyskać w nagrodę. I wraz z tym płatnym dodatkiem wyszło szydło z worka już dlaczego: właśnie po to aby ktoś zrezygnowany (ja np. nienawidzę grać na czas i ledwo zrobiłem oceny A na HC do platyny) kupił sobie DLC odblokowujące wszystko bez robienia licencji w Gran Turismo na każdym zakręcie komisariatu czy wychodzenia poza mapę na schodach.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

@rodi84 Tak, bo do "A" nie ma rygoru nieużywania specjalnych broni (tylko dla bodajże "S"). Wręcz banalna z np. maszynówką z nieskończoną amunicją. To znacząco przyspiesza grę bo ciachanie nożem za szopy czy pistolecikiem, mimo że z nieskończoną amunicją to jednak żmudne i czasochłonne, nadal więc lepiej walić w kopyta i przebiegać. Z tymi broniami z kolei to jest dosłownie jatka bo błyskawicznie odcinają kończyny, zabijają sub-bossów etc.

 

Sam chętnie bym się skusił na taki DLC, ale 20zł za takie chamstwo im nie dam. Nawet złotówki nie. W imię zasad.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

@milan Czy zawsze jak plują Ci w twarz to mówisz, że deszcz pada? DLC są zaplanowane jeszcze na etapie design docka, więc doskonale wiedzieli jak wyłudzić dodatkowe pieniądze na DLC. Sk*ny z premedytacją to ustawili. I nie mogę czerpać z gry radości, kiedy nie mogę jej przejść w całości (czyli np. nie mieć wszystkiego co jest możliwe do zdobycia)...

Edytowane przez Berion
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@milan Jest różnica pomiędzy zarabianiem, a WYŁUDZANIEM pieniędzy... Pewnie nie masz nic przeciwko "pokazom pościeli i garnków" dla emerytów, co? Czy może już masz?

 

Po drugie, nie wiem gdzie ty kupowałeś kiedyś gry, ale ani nie było cen po 360zł jak nieraz jest w PSS, ani nawet te 269zł... Ja kupowałem "folie" po 150-190zł zależnie od czasu od premiery i chodliwości tytułu. Więc nie gadaj głupot razem z @mozi, że ceny są te same... Są coraz wyższe. Raz tylko się wykosztowałem na 220zł za FFX, czego ogromnie potem żałowałem, ale to dzień po premierze. Nie wspominając już o serii Greatest Hits/Platinum po 99zł i mniej...

 

@Dr.Czekolada Tak, to są ważne rzeczy bo przy akceptacji takich praktyk przez graczy, wydawcy będą się posuwać coraz dalej i dalej.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Nie no tu milan dobrze pamięta, 250 zł za nówkę to była niestety norma w pierwszym roku, dwóch panowania PS2 (której to cena sama w sobie była absurdem). Tyle, że to były ceny w większych sklepach, ludzie kombinowali jak mogli na inne sposoby, a w okolicach 2003 to już się w ogóle poprawiła sytuacja, no i wjeżdżały platynki po 79 zł. Co nie zmienia faktu, że zarabiało się mniej, więc dla wielu osób nowa gra to była 1/4 miesięcznej pensji (a raczej pensji rodzica). 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Berion napisał:

To ma wspólnego, że są bardzo wyżyłowane czasy w trybie HC aby te bonusy uzyskać w nagrodę.

 

Wyżyłowane :reggie: 

Pierwsze S+ na hardcorze siadło mi w około 1:30 czyli miałem jeszcze godzinę czasu do wymaganych 2:30 w Leon A. Zrobiłem to dla samych ambicji i plusików na forumku, bo w platynie nie jest to wymagane. 

To nie jest niesamowity wynik i w zasadzie jeśli nie potrafisz ogarnąć zwykłego S na normalu gdzie trzeba mieć maksymalnie 3:30 w scenariuszu A no to do kogo masz pretensję?  

Nie zrzucaj winy na pazerny Capcom, że dał możliwość zakupienia itemów, które mogą trochę wspomóc w rozgrywce, bo te i tak nie mają dużego wpływu na czasówki.

Jedynie co się liczy to znajomość lokacji i kolejność wykonywanych czynności.

Odnośnik do komentarza

Just Berion things...
Jeszcze w to grasz? Przecież pisałeś, że kupa i 6/10 - po co się męczysz?
Zrozum, że tylko Tobie to przeszkadza, bo masz takiego, a nie innego bzika - jak musisz mieć w grach WSZYSTKO i lubisz sobie dokładnie zaplanować (a przez to wkurzają Cię losowe motywy, które to planowanie czynią niemożliwym) to może rozważ zmianę hobby, jeśli jeszcze tak to można nazwać w tym przypadku, bo coraz bardziej wygląda to na jakąś przykrą obsesję.

Odnośnik do komentarza

@Bartolinsky Owszem, wyżyłowane. Nie jestem w stanie tego zrobić, a obróciłem blisko tysiąc gier w swoim życiu licząc od końca lat 80-tych do dziś, z czego wnioskuję że jakieś umiejętności mam. Skoro więc limity są tak groteskowe, a Capcom wydaje DLC, który niweluje potrzebę kończenia tych speedrunów, oznacza to że zostały ustalone celowo by poprzez niedostępność podbić "posprzedaż". Dla kontrastu, uważam że jestem świetny np. w Crash Team Racing i na pewno moje czasy są daleko ponad przeciętnymi czy nawet dobrymi - jednocześnie nie uważam, że Naughty Dog powinno dokręcić czasy np. na platyny w Adventure. Gdyby była w tamtych czasach taka możliwość, sprzedawania DLC które by zmieniało procent przejścia na 102% przy przesadzonych wymaganiach by uzyskać to w normalny sposób to też bym jojczył jak teraz na Capcom. Trochę obiektywizmu Ci życzę.

 

Mają gigantyczny wpływ na czasówki... Leć sobie z samym machine gunem, który jest dobry na wszystko, a leć z samym nożem + samurai edge... Już pomijając nawet kwestię oszczędności slotów w ekwipunku.

 

Jest mnóstwo gier, które mają zj*y balans, nie przymierzając cała seria Soulsów z agresywnym auto-save, który uniemożliwia taktyczne zarządzanie zasobami. Ale te przynajmniej nie wyłudzają pieniędzy za z góry zaplanowane DLC, które mają intencjonalnie przykrywać przesadnie podkręcony system.

 

@Wredny Zrobiłem platynę i nie gram. Po prostu rzuciło mi się w oczy to DLC i postanowiłem poszukać na forum waszego wsparcia. :P I nie napisałem, że kupa tylko rozczarowanie. 6/10 to w skali ludu starożytnych graczy: gra dobra.

 

Może pozostali się wstydzą przyznać? Może nie tylko mnie? Jak byłem młodszy i wszyscy grali to normalne (powszechne?) było że każdy zdobywał wszystko. Lata lecą, gry są takie same lub gorsze i nie widzę powodu aby akurat ten aspekt miał się zmienić. Bonusy są częścią gry, częścią jej mechaniki, częścią dzieła artystycznego, które możliwe jest prawidłowo odebrać (bo poznać) w pełni tylko jeśli się wszystko zdobyło, wszystkiego używało, wszędzie było i wszystko zrobiło.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

No tak są takie badziewia jak Battlfield  ktore mają wersje premium i stoja dlc no ale gry singlowe jak Spider man czy DMC5, Seikro przecież nie są pocięte i bez dlc spokojnie można ograć całość wiec nie wiem o co komon. Mnie np gry online nie intersują wiec jest lepiej bo tak jak milan kupowałem GT3 pamiętem za 230 pln w MM i dzisiaj kurcze jakoś kupuje też za 230 i to mkas bo czesto Czezki czy inna ultima ma sporo taniej. 

Gracze nie są debilami. Jak Redzi wydali Widzmina 3 i powiedzili ze za dodatki trzeba płacić było że rak ale jak się okazało że dodatki są tresciwe w (pipi) to sam wyłozyłem monete. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Berion napisał:

Jest mnóstwo gier, które mają zj*y balans, nie przymierzając cała seria Soulsów z agresywnym auto-save, który uniemożliwia taktyczne zarządzanie zasobami. Ale te przynajmniej nie wyłudzają pieniędzy za z góry zaplanowane DLC, które mają intencjonalnie przykrywać przesadnie podkręcony system.

Soulsy nie mają pausy i saveują się co chwile celowo. Jesli tego nie rozumiesz to trudno. Graj sobie w Fallouta. 

Odnośnik do komentarza

@milan Nie jestem agresywny. Staram się pokazać jak Capcom zrobił nas w wuja.

 

@mozi Oczywiście że celowo, taki był pomysł na mechanikę tej gry. Co nie znaczy,że dobry - w mojej subiektywnej ocenie - jak również świadczy to o braku balansu - i tu nie doprecyzowałem - pomiędzy osiami to co grywalne, a tym co satysfakcjonujące. Dla każdego człowieka z osobna to bardzo indywidualne. W każdym razie wyraziłem swoje zdanie na ten temat i przytoczyłem jako przykład, że nawet taka forma, nie skusiła From Software do sztucznych DLC, za co ich szanuję, a Capom dużo mniej.

 

Będziesz zawiedziony. Wyglądam jak incelpiwniczak, a nie jak geniusz. Niestety... ale pracuję nad czymś naukowo mimo że nie mam matury to kto wie jeszcze jak to będzie. ;]

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...