Skocz do zawartości

Halo Infinite


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Lore rozjechało się w Halo Reach które jest całkowicie niespójne z powieścią Fall od Reach.

 

Jestem fanem serii od kilkunastu lat, każdą część przechodziłem kilka razy, uwielbiam gry Bungie ale uważam że nostalgia zakłoca wam trochę trzeźwą ocene. 

Jedynka to prosta fajna historia, ale w dwójce a przede wszystkim w trójce pełno jest głupot.

 

Pomijam już fakt że samo Bungie było niespójne w budowoe uniwersum bo to prawda że w grach Chief był maksymalnie przezroczysty aby tak jak pisze chrno gracz mógł się łatwo wczuć, ale w książcach i komiksach Master Chief był o wiele głebszą, tragiczną postacią.

 

dopiero czwarta część zrobiła zrobiła krok naprzód i pokazała ludzkieho bohatera znanego znanego z książek. 

 

Poza tym czwórka jest zdecydowanie najlepiej napisaną grą, intryga ma sens, postaci są ciekawe, relacja Chiefa i Cortany wzrusza, a Dydakt jako lustrzane odbicie  Master Chiefa (żołnierz który dla obrony własnej rasy wyzbył się człowieczenstwa) jest zdecydowanie najelpszym antagonistą w calej serii.

 

Szkoda że piąta część wszystko potem zaprzepaściła

 

Edytowane przez ASX
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jak to nic się nie dzieje, z zestawów zabawkowych dla dzieci wyciekli przeciwnicy w nowym halo xddddddddd

 

Wygląda na to że wrócą brutes

d7kw40eamru41.jpg?auto=webp&s=e29456b668

nowy hunter

EVrm_lNXQAEPpVw.jpg

I nowy krasnal

EYe5Y2n.jpg

Xdddd

 

Pomijając całą komiczność calej sytuacji to po pancerzu huntera i brute zapowiada się na powrót banished z Halo Wars 2

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.02.2020 o 21:12, ASX napisał:

Lore rozjechało się w Halo Reach które jest całkowicie niespójne z powieścią Fall od Reach.

 

Jestem fanem serii od kilkunastu lat, każdą część przechodziłem kilka razy, uwielbiam gry Bungie ale uważam że nostalgia zakłoca wam trochę trzeźwą ocene. 

Jedynka to prosta fajna historia, ale w dwójce a przede wszystkim w trójce pełno jest głupot.

 

Pomijam już fakt że samo Bungie było niespójne w budowoe uniwersum bo to prawda że w grach Chief był maksymalnie przezroczysty aby tak jak pisze chrno gracz mógł się łatwo wczuć, ale w książcach i komiksach Master Chief był o wiele głebszą, tragiczną postacią.

 

dopiero czwarta część zrobiła zrobiła krok naprzód i pokazała ludzkieho bohatera znanego znanego z książek. 

 

Poza tym czwórka jest zdecydowanie najlepiej napisaną grą, intryga ma sens, postaci są ciekawe, relacja Chiefa i Cortany wzrusza, a Dydakt jako lustrzane odbicie  Master Chiefa (żołnierz który dla obrony własnej rasy wyzbył się człowieczenstwa) jest zdecydowanie najelpszym antagonistą w calej serii.

 

Szkoda że piąta część wszystko potem zaprzepaściła

 

 

Na wstępie może zaznaczę żeby nie było, masz jak najbardziej mieć prawo swoje zdanie i ma prawo Ci się podobać 4 czy 5-tka bo każdy ma własny gust. Tak jednak znajduję w Twojej wypowiedzi parę nieścisłości. 

 

Tak 4-rka ma sens jak przeczytasz książki i będziesz wiedzieć od początku kim jest Didact (343 w MC Collection zmieniło parę Terminali w H3 aby była o nim jakakolwiek wzmianka). W innym przypadku jest to kompletnie bez sensu. Moim zdaniem nie trafiłeś z tym lustrzanym odbiciem, bo pragnę przypomnieć, że Chief nie miał wyboru czy chce zostać Spartanem i tym samym czy chce utracić swoje człowieczeństwo. Nie miał wyboru, został zmuszony. W przeciwnym razie jedyną opcją była śmierć. Didact sam zdecydował, sam podjął decyzję co zrobić i czy się poświęcić. 

 

To jest największy minus Halo 4 i 5. Zmuszają do bycia wielkim oddanym fanem. zmuszają aby przeczytać odpowiednie książki w uniwersum lub obejrzeć mini seriale/ filmy CG albo przeczytać nowelki/komiksy. Nie w taki sposób tworzy się fabułę do gry. Gry powinny być osobnymi członami, czymś w co można wejść grając co najwyżej w poprzednie odsłony jeżeli fabuła jest tak ciągnięta. Tutaj mamy sytuacje, gdzie MS chciał kolejną trylogię a najłatwiej jest zapożyczyć ją z książek. Brakuje po prostu konkretnych wyjaśnień. Znam tą serię od pierwszej odsłony na klasycznym X'ie, ba miałem ten przywilej ogrywania tej gry w okolicach jej premiery (i dotyczy to każdej części) i wybacz ale nostalgia nie zasłania mi obrazu serii, którą ogrywałem w MC Collection chociażby w zeszłym roku (Reach i ODST mam do tej pory w pudle z czasów 360).

Odpalając Halo 5 zastanawiałem się czy ja nie pominąłem jakiejś części i czułem się jakbym w ogóle nie kojarzył połowy wątków do których piją, bo jak się okazuje, trzeba nadrobić lektury. Dla przykładu, mamy powrót chociażby Buck'a, którego wielu poznało najpierw jako dowódcę oddziału w Halo 3: ODST, tak w 5-tce jest Spartanem. Why? W grze nie dowiemy się tego co wydarzyło się pomiędzy, nie ma o tym żadnej konkretnej wzmianki. Co trzeba zrobić? Trzeba przeczytać odpowiednią książkę aby odkryć dlaczego Buck jest w Teamie Osiris jako Power Ranger Spartan (niestety ich "zbroje/pancerze" wyglądają jak ściągnięte z przerośniętych Power Rangers).

 

Zwyczajnie w świecie te odsłony byłyby lepsze gdyby były bardziej spójne z tym z czym seria przyszła najpierw do graczy. Nieważne jak bardzo Halo Reach gra różni się od książki Fall of Reach skoro nigdy nie było powiedziane, że się na niej wzorują. To miała być dobra gra Halo w którą się dobrze gra. Gracz od początku wie o co chodzi oraz z czym ma do czynienia. Dlaczego to wiadomo? Ponieważ w oryginalnej trylogii zostało o tym kilkakrotnie napomknięte. Reach byłby wujowy gdybyśmy musieli najpierw przeczytać książkę aby potem móc zagrać w grę i zrozumieć o co c'mon.  

 

Niektórzy mogą się śmiać ale świetnym przykładem będzie trylogia Metro albo seria Assassins Creed. Gry jak i książki są zgoła odmienne. Mają wspólne naleciałości  jak wątek przewodni i bohaterów ale ani jedno ani drugie nie próbuje oddać wszystkiego 1:1 bo inaczej nie mają sensu ani prawa bytu. Jedna strona ma nam przedstawić coś czego druga nie może. 

 

Wracając do tematu Halo to wygląda to tak jakby 343 chciało na siłę z gier zrobić interaktywne książki w tym uniwersum (i aby był powód do kupienia książek i całej reszty chłamu a tym którzy do tej pory tylko czytali książki muszą teraz kupić grę i konsole aby poznać historię dalej) ale zapomnieli, że gracz musi mieć jakiś powód aby wejść w świat i bohaterów. Jakby wyciągnąć z nich nazwy własne, imiona bohaterów itp. to zostałby średni generyczny fps z ładną grafiką. Art style jest z goła inny, korzysta się głównie z broni Prothean, która jest kompletnie nijaka i na jedno kopyto. Sami Protheanie to najbardziej nijacy przeciwnicy w grach od wielu lat. Jak napisałem wcześniej aby skończyć Halo 4 i 5 musiałem się przemęczyć. Brakuje im charakteru, tytuły zwyczajnie nie zachęcają do tego aby brnąć dalej przez fabułę czy aby ujrzeć zakończenia ale na pewno nie zmuszę kogoś aby się ze mną zgodził i ma pełne prawo lubić 4-kę i 5-tkę. 

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
52 minuty temu, devilbot napisał:

Super tylko kto w 2020 wie kto to jest. Musiałem sprawdzić na wikipedii i widzę że jakiś Brute. Mam się jarać, że będę strzelał do brutów tak?

 

Atriox był w Halo Wars 2 z 2017 roku, po trzech latach chyba jednak ciężko zapomnieć o antagoniscie jednej z gier, ale co kto tam lubi. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Potwierdzone jest gdziekolwiek, że Halo Infinite pojawi się na najbliższym evencie Xboxa (kiedykolwiek się on odbędzie)?

 

Bo w sumie pierwszy raz od wielu lat mam jakiś tam hajp nowe Halo (4 i 5 niezbyt mi podeszły w singlu, mulit nie gram). Głównie chyba dlatego, że ciągle jeszcze mało o nim wiadomo.

 

Dość ciekawe jest to, że niby gra ma być gotowa na launch konsoli, który planowany jest w ciągu najbliższych 6 miesięcy, a do tej pory nie widzieliśmy żadnego konkretnego gameplayu. Mam nadzieję, że ta sytuacja wynika bardziej z tego, że chcą wziąć wszystkich z zaskoczenia, niż z problemów produkcyjnych i z ogólną wizją na grę. 343 Industries dostało trochę czasu na zrobienie Infinite, choć z drugiej strony te 4-5 lat produkcji to wciąż może być za mało poważniejszy zwrot w całej serii. No, ale trzyma kciuku za dobre singlowe Halo. :)

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że to tylko plotki, bo Halo 5 ma już 5 lat na karku i szczerze mówiąc mam już zmęczenie materiału, zwłaszcza że z Areny wyleciało kilka ciekawych map (tzn. może są w innych trybach, ale wyleciały z DM).

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, devilbot napisał:

To by była porażka totalna ja chcę kupić series X i grać w Halo Infinite Team Slayera day 1, mógłbym pewnie na PC ale szanujmy się. Jak nie dadzą multi zwyczajnie nie kupię konsoli. Zwykłe świństwo bo gra tyle lat w produkcji.

 

Ta plotka to z jakiegoś legitnego źródła?

Odnośnik do komentarza

Z twittera typa co zdradził też że halo będzie się nazywać infinite zanim M$ ogłosiło ale to było w 2019 i plotka była chyba że pod koniec 2019 będzie single player infinite a w 2020 dojdzie multi. Trochę się jak widać przesunęło ale mam to w głowie cały czas i mnie to męczy. Oby to była plotka przecież halo bez multi zdechnie od razu. Nie mamy przecież 2007 roku.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Spoko to tylko stara plotka. Najnowsza mówi o 4k i 120 fps, ultra high albo 1440p, 60 fps, raytracing i ustawienia high. To na XSX. Na zwykłym 900p, 30 fpsów i niżej niż pecetowe low.

 

Inne nowe plotki:

Przed premierą ma być 3 godzinne CGI przybliżające fabułę i co się stało.

Kampania ma mieć 5 stronne bitwy pomiędzy covenant, banished, flood, marines i prometeanami.

Dual wielding.

Czołganie.

Bez mikrotransakcji.

Progres gracza jak w halo reach.

Beta w sierpniu.

:notbad:

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...