Skocz do zawartości

Porty - życzenia i stan faktyczny


Godot

Rekomendowane odpowiedzi

Były klasy postaci - mag, słodziej wojownik itp. W pewnym momencie można było dwie przypisać.

Co oznaczało, że część skilli itp. jest tylko w danej klasie.

Dzięki temu postacie nie były identyczne.

 

Mam na PS4 i nie przeszedłem, ale przenośność - mniam.

Za to FF10 na Vicie już wykatowałem, więc dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Wśród wielu świetnych gier, które zaczynają kolejny pełen gierek rok Switcha, jest też już Tales of Vesperia.

 

W sumie to nie wiem, czy tak bardzo polecać dziś kupowanie tej gry za 200 zł, ale niektórzy tyle dawali za Octopatha czy Xenoblade, więc warto się zainteresować. To świetna odsłona tej serii. Historia jest napisana na tyle z jajem, że sprawia raczej przyjemność, jest to ogólnie dość klasyczny jRPG oparty na parciu z biegem historii. System walki jest dynamiczny i rozkręca się przez jakiś czas, ale nie wymaga dostosowywania tony menusów na każdą walkę. Ogólnie mam wrażenie, że gra najlepiej wejdzie osobom, które nie grają w bardzo dużo jRPG-ów. Ma wręcz w sobie, choć to stwierdzenie pada dziś wszędzie... więcej ducha starych Final Fantasy (ale to nie jest tak poważna ani duża gra).

 

Co do portu, opinie są mieszane. Nie brzmi to jak nic, co by mnie zniechęcało do kupna, ale to kiedyś jak będzie czas.

Odnośnik do komentarza

No musiałem zaznaczyć, żeby ktoś nie myślał, że to jest takie efektowne epickie dzieło dosłownie jak tamte Fajnale czy pierwszy Xenoblade. Jednak nadal jest to trochę japońskie piszczenie, nie bez powodu recenzje niby nie powalają, ale ofkoz jest chyba najbliżej ze wszystkiego, co wyszło przez te lata (niektórzy by może wstawili Ni No Kuni, Trails, albo i Graces F). Najlepszy jRPG dostępny na Switcha? Sam nie wiem, musiałbym ograć teraz obok siebie z Ys i Disgaeą, ale jest to na pewno warta uwagi premiera.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

W poprzednim roku na Switchu wylądowało zremasterowane Okami, dekadę po premierze na Wii. Co do życzeń, to w tym roku Muramasa: Demon Blade również stuknie 10 latek. Tytuł jak najbardziej kwalifikuje się do remasterowania. Muramasa w oprawie HD, ze wszystkimi dodatkami z Vity w pakiecie, to byłoby coś.

 

Spoiler

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...