Skocz do zawartości

Porty - życzenia i stan faktyczny


Godot

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem do końca gdzie to wrzucić, ale Prodeus, fajnie zapowiadający się retro shooter na którego zbierają na Kickstarterze, za dorzucenie się min. $20 daje oczywiście wersję na PC, ale też do wyboru klucz w późniejszym czasie na PS4, X1 albo Switcha. Całkiem spoko moim zdaniem.

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ale spartaczyli siódmego finala na switcha, dziewiątego zresztą też, sądząc po komentarzach na zagranicznych forach i portalach. Chodzi o muzykę w grze, czyli creme de la cerme całej serii, zwłaszcza części z czasów Uematsu. Po każdej losowej walce utwory odtwarzane są od początku, a nie jak w oryginale od momentu sprzed bitwy. Dla mnie muzyka w grach ma większe znaczenie niż choćby grafika, więc strasznie mnie wkurza to niedociągnięcie. Nie tylko mnie zresztą, bo widać irytację fanów w internecie, niektórzy nawołują wręcz do bojkotu. Jest to przykład jak drobny szczegół potrafi zepsuć grę, a przecież można by było ten problem rozwiązać jakąś łatką. 

Odnośnik do komentarza

Pierwszy raz ten port wyszedł na Steamie siedem lat temu i od tamtego czasu na żadnej kolejnej platformie tego nie spatchowali, więc bardziej bym był zaskoczony, gdyby na Switcha tak nie było. Niektóre bugi z czasów tej wersji PC poprawiono, ale nie ten, widocznie jest za trudno. Te porty Square-Enix ogólnie są zazwyczaj dość leniwe, chociaż nie każdemu to tak rujnuje życie. Niektórzy tego nie zauważają grając. Chociaż oczywiście trudno tego nie uznać za wadę.

 

 

Myślę, że to co było na PSP, to nie jest ten port. Te Classics czy jak to się nazywało, na PSP i PS3, to jest bezpośrednio ISO oryginału puszczone przez emulator, nie było specjalnie robionej wersji PSP (ani PS3). Tam nie ma więc chyba żadnych zmian, nie ma żadnego wygładzenia grafiki itd. Ten bug jest na PC, PS4, na komórkach chyba też.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Battle było zawsze od początku, chodzi tutaj o overworld theme (czy jakikolwiek inny motyw towarzyszący danej lokacji). Po powrocie na mapę muzyka się wznawiała od momentu sprzed walki.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Frostbite napisał:

Dobry pomysl, ja biore w pudle bo bede gral do porzygu a pozniej opchne a ktos bedzie na pewno chetny. Nie bylo zadnego info na stronie o downloadzie jednej czesci. Sam jestes bekon xD

 

Masz na okładce na dole cienkim drukiem ;). O dziwo podzielonej na dwie części, gdy tak naprawdę jedna gra jest na karcie. Nie będę wspierał takich praktyk. A za cyfrę 3x30e też nie dam. Każda część powinna być maks po 20e i pudełko ze wszystkim trzema w cenie jednej gry.

Odnośnik do komentarza

Wiem, że pewnie nikogo, ale Final Fantasy 12 na Switcha jest naprawdę spoko. Mi po latach gra się świetnie. Może w końcu przejdę. Zabawa z huntami i opcjonalnymi esperami, system jobów. Ulepszenia w stosunku do wersji na PS4, czyli możliwość restartu licence board i definiowania po 3 paczki gambitów też spoczko. Na Xie jest jeszcze lepiej, ale dla mnie przenośność jest tu ważniejsza. Oczywiście fabuła nie jest przez to lepsza. To nadal prawie ta sama gra.

 

Jeden duży minus, to to, że gra na tv jest ciemna. Brak ustawienia jasności to jakiś dramat. Dopiero po czasie zorientowałem się, że gra tak ma nie wyglądać i po podjaśnieniu jest ok.

Odnośnik do komentarza

To technicznie widzę, że jest dobrze w hh mode, ale cena tej gry skutecznie mnie odstrasza, no nie ma opcji, żebym dał 200 zł. Trzeba poczekać na promocję to się weźmie ponownie. A na tv to prawie w nic nie gram na Switch, tutaj zawsze pierwsze skrzypce grają mobilność. 

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...