Skocz do zawartości

Battlefield V


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, messer88 napisał:

no właśnie zaraz święta czemu ta wydmuszka nie leci z ceny jak f76 ja się pytam

Bo się nagle okazało że w cholerę ludzi w to gra. I jakimś cudem ta wydmuszka - gra to nie porażka. I wogole EA nie ogłosiło bankructwa. I rzesze graczy reagują na różne zmiany w rozgrywce (tez negatywne). I no cóż... 

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem skąd się borą opinie jaki to niesamowity gameplay nam Dice zaserwowało w tej części.  Jest zwyczajny, battlefieldowaty. Taki jak w poprzednich odsłonach, no może poza BF1. Leczenie kompana z drużyny lub punkty amunicji i apteczek to kosmetyka a przedstawia się prawie jak zejście Boga na ziemię.

Map mało, broni mało, gadżetów też mało.

Oczywiście gra jest porażką. Porażką wizerunkową, ogromną. Sprzedażową, w ujęciu korporacyjnym, pewnie też. Trollowanie tego nie zmieni. 

Odnośnik do komentarza

Ja tez po becie skreśliłem ten tytuł, w zasadzie od 1 zwiastunu gra mi się nie podobala, dodatkowo jak zobaczyłem oprawę na PS4 Pro, bez tekstur, grafiki z mocno jaskrawymi kolorami to odrzuciło mnie po raz kolejny, ale muszę przyznać ze strzelało sie całkiem przyjemnie od początku. Drugą szanse dałem na PC - tutaj jeżeli chodzi o oprawę to nie ma co nawet porównywać - od małych szczegółów takich jak błoto, latające na wietrze liście, spalone ulotki animacji walących się budynków po milion innych efektó wizualnych - no różnica generacji - co dziwi, bo jak dla mnie taki BF 1 prezentował sie naprawdę nieźle na PS4, zdecydowanie lepiej niz V na konsolach. 

Kolory wydaja sie takze bardziej stonowane, nie widziałem tez biotycznych protez, katan, kolorowych mundurów i innych wyssanych z dupy rzeczy, które były pokazywane na trailerach, za to otrzymałem bardzo przyjemny multiplayer, z fajnym feelingiem broni i najlepszym udźwiękowieniem, jaki można sobie zażyczyć! Jasne, można się czepiać, że na premierę trochę mało, ale skoro wszystko będzie dochodziło w patchach, bez dodatkowych opłat to nie mam nic przeciwko!  O kampanii nie będę się wypowiadał, włączyłem 1 misje i zobaczyłem, że jest skradankowa i wyłączyłem. Może kiedyś przyjdzie na to ochota, ale póki co mam przesyt takiego podejscia Dice do Wojny Swiatowej!

 

Co do cen, to tez nie rozumiem narzekań - dopiero co była premiera i gra na konsoli już w wielu sklepach kosztuje 150 zl - na PC 130, uważam, ze to uczciwa cena za ta grę.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Trzeba miec ogromny talent do robienia crapow, by tak prowadzić kampanie, jak to robi DICE przez ostatnie lata. Ktos dal rade przebrnąć? Jest tutaj jakas normalna misja, w ktorj sie nie skradamy, albo nie mamy fragmentu otwartej mapy z 3 zadaniami do wykonania? Ja (pipi)e 1 misja - skradanie, 2 misja skradanie, w 3 rzucamy nożem, a przez warunki atmosferyczne musimy dodatkowo szukać miejsca do ogrzania - co to (pipi) ma byc?! 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, easye napisał:

Trzeba miec ogromny talent do robienia crapow, by tak prowadzić kampanie, jak to robi DICE przez ostatnie lata. Ktos dal rade przebrnąć? Jest tutaj jakas normalna misja, w ktorj sie nie skradamy, albo nie mamy fragmentu otwartej mapy z 3 zadaniami do wykonania? Ja (pipi)e 1 misja - skradanie, 2 misja skradanie, w 3 rzucamy nożem, a przez warunki atmosferyczne musimy dodatkowo szukać miejsca do ogrzania - co to (pipi) ma byc?! 

Jeśli chodzi o BF i WW2 to połączenie powinno wyglądać tak:

hlqtAXJ.gif

Ed.

 

Żeby nie było, ten gif idealnie pokazuje skuteczną taktykę żołnierzy Republiki Chińskiej z walk w miastach w 1937 przeciwko Japonii.

Edytowane przez McDrive
Odnośnik do komentarza

Wczoraj skusiłem się zakupić BF'a V na "świąteczno-styczniowej" wyprzedaży w Playstation Store, zdążyłem pograć jakieś 3-4 godziny i moje pierwsze wrażenia są raczej dobre, ale -

 Zaczynając od minusów:

Pierwszym plaskaczem w ryj, który został mi zafundowany na start z grą był niekończący się ekran jej ładowania. Czekałem z padem w ręku przez bite 10 minut przed czarnym ekranem na którym kręcił się tylko znaczek ładowania.. Myślę sobie - "spoko, pierwsze uruchomienie gry to pewnie tyle ma to trwać". Taa - dziwnym sposobem po ponownym uruchomieniu gry załadowała się ona w jakieś 15 sekund.. Problem dotknął mnie jeszcze jakieś 5 razy w ciągu tego, mimo wszystko, krótkiego obcowania z grą - Ładowanie misji kampanii - zwiecha. Przeładowanie mapy w multi - zwiecha. Jestem raczej spokojnym człowiekiem, ale po takim czasie od wypuszczenia gry, takie podstawowe rzeczy powinny być załatane, a mnie nie powinna łapać przysłowiowa "kur**ca".

- Kampania, której sensu istnienia nie rozumiem. Przeszedłem co prawda póki co tylko wstęp, tą "porywającą" historię o czołganiu się do hangaru wroga, wysadzaniu celów i obronie przed szkopami, a teraz męczę opowieść o "ciężkiej wodzie". Szczerze? Prawie usnąłem i szczerze mówiąc zgaduje, że każda z tych "porywających" opowieści będzie opierała się na tym samym.. Ehh, wolałbym, żeby zamiast tej kampanii wrzucili więcej contentu do multi.

- Stosunkowo mało broni w multi, co mam nadzieję zmieni się w kolejnych rozszerzeniach.

- W grach staram się nie patrzeć na grafikę, ale wydaje mi się, że na PS4 Pro gra powinna wyglądać nieco lepiej niż wygląda w rzeczywistości.

Plusy:

- Moim subiektywnym zdaniem bardziej przejrzysty interfejs niż w BF1, który nie przytłacza tak bardzo jak w poprzedniczce.

- Starcia są bardziej dynamiczne, co wielu osobom może się nie podobać, ale ja akurat jestem zadowolony. Zwykłe deathmatche są moim zdaniem teraz bardziej znośne niż w BF1, no i przypominają bardziej te z BF3, a długofalowe starcia są po prostu lepsze. No i nie trzeba wywalać całego magazynku w kierunku wroga, żeby zaliczyło nam killa.

- Mapy - co prawda nie miałem okazji zagrać na wszystkich, ale jest w nich potencjał.

- Nieco zmieniona mechanika strzelania, co również może być różnie oceniane przez różnych graczy. Powiem szczerze, że osobiście widzę dużą różnicę między strzelaniem np. ze snajpery w BF1, a w BF5. W tegorocznym wydaniu przynajmniej jestem w stanie w kogoś w ogóle z niej trafić nie rzucając "mięsem" na lewo i prawo.

 

Ogólnie rzecz biorąc moim zdaniem 145 zł jakie zapłaciłem za tą grę to uczciwa cena, tym bardziej, że jak zapewnia EA nie będzie płatnych rozszerzeń. Gdybym miał wydać pełną kwotę to pewnie trochę plułbym sobie w brodę i miałbym odczucie, że mogłem kupić za tą cenę coś lepszego, tym bardziej, że nie ukrywajmy gra ma sporo problemów choćby natury technicznej o których wcześniej wspomniałem.

 

Gdyby odjąć te wszystkie minusy to muszę powiedzieć, że gra nie jest taka zła jak o niej mówią. Ja akurat jestem typem gracza, który na FPS'y patrzy raczej na zasadzie "Usiąść po pracy z piwkiem lub matero z Yerbą w ręku, zagrać parę szybkich matchów, wyłączyć konsolę i zapomnieć że się grało". Co do wytykania jakiś tam poprawności politycznych i niepoprawności historycznych w grze to jest to moim zdaniem czepanie się na siłę. Ludzie, to nie jest materiał edukacyjny, który ma odwzorowywać rzeczywistość, tylko gra, której głównym zadaniem jest przynoszenie rozrywki. Jeżeli chcecie poczytać o faktach historycznych to weźcie dobrą książkę na ten temat, a nie doszukujcie się tego, że w grze czarnoskórzy prowadzą nazistowskie czołgi czy napisów na kurtkach "za królową" kiedy w Wielkiej Brytanii w tych czasach rządził król, bo popadniecie w paranoję jakąś.
 

 

Edytowane przez Weteranek93
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, messer88 napisał:

wspaniałe historyczne intro z tygrysem w afryce w 41 

:reggie:

 

Ja nie rozumiem jednej rzeczy. Skoro chcieli mieć grę o WW2, ale nie o WW2, to czemu nie stworzyli czegoś w rodzaju swojego świata z jego historią, ale naszymi brońmi. Nikt nie psioczyłby o poprawności politycznej i każdy grałby na premierę.

Odnośnik do komentarza

szybciej dynamiczniej niż w 1 strzela się przyjemnie. Podnoszenie i skipowanie względem bety poprawione teraz w sumie moment mi zajęło przyzwyczajenie się do tego. Nie da się (no albo nie umiem tego jeszcze znaleźć xd) zmienić fireteama jak wrzuci z głąbami to cała runda z takimi. Odblokowywanie broni i perki na nie na plus, no i jest różnica w (pipi) między taką podstawką a ulepszoną bronią jak sobie po kimś podnosiłem na testy. Ale też nie jest z tym chyba strasznie dużo roboty bo Gewehr 43 już mam np nieźle ulepszony a grałem z godzinę assaultem. I tutaj jeszcze wydaje mi się że o wiele dalej można rzucać np taki dynamit niż w 1

 

Bab jest sporo mimo że tego nie widać to słychać, medyk jak i scout defaultowo są ustawione jako baby i chyba dlatego tak jest, strzela się szybko więc nie ma czasu się przypatrzeć do kogo się celuje xd A tej całej customizacji jest w cholerę i nawet mi się tego nie chciało jak na razie zmienić, exp czy tam waluta zdobywana w grze idzie na skórki albo na apgrejdy broni tak więc wiadomo na co wpierw wydać 

 

No i menusy, no w końcu to działa szybko i sprawnie, tutaj naprawdę mnie zaskoczyli że nic nie muli. Gorzej natomiast że jak z menu się wybierze jakiś tryb mp na szybko to trochę się czeka, ale ja tam i tak używam wyszukiwarki 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...