Skocz do zawartości

Fallout 76


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Gierkę mocno poprawili, to fakt. Wersja z premiery, a teraz to dwie różne gry. Problem w tym, że to wciąż ten sam silnik i masa archaizmów, jak chociażby wieczne loadingi, tragiczne ai przeciwników, spore dropy na eventach z dużą ilością ludzi, problemy z npcami od questów (często musiałem zmieniać serwer, żeby coś zaskoczyło), nie zabrakło również crashowania samej gry. No trzeba na wiele rzeczy przymknąć oko, żeby się dobrze bawić.

Ta gierka to byłby giga hit, gdyby została wydana na jakimś normalnym i działającym silniku, a nie tym paździerzu pamiętajacym czasy morrowinda. Grałem ostatnio w Outer Worlds w wersji PS5, które nie oferuje niczego nadzwyczajnego, a potem włączyłem F76 bo dodali coś nowego i przeraziło mnie jak zacofana jest ta gra, a raczej ten silnik. To, że wciąż wydają (i będą wydawać) na nim gry jest niedorzeczne.

Odnośnik do komentarza

Pograłem wczoraj i ciężko się nie stwierdzić, że to był prawdziwy powrót do przeszłości. 

 

Gra w sumie na max detalach nie wygląda jakoś źle, widać, że Beta sporo popracowała, by wyciągnąć z tego silnika jak najwięcej. 

 

Muszę też docenić, że w Starfieldzie dali wsparcie wysokich  refresh rate, bo tutaj na moim 144 Hz mogę osiągnąć tylko 72 xD, w takie grze "as service" mogli to również w patchach poprawić, no ale cóż, to Bethesda. Grao dziwo wspiera ultrawide, nawet w filmie początkowym, są też PL napisy. 

 

Nie wiem jak się grało na premierę, ale inni gracze jakoś mi nie przeszkadzają, jakieś fabularne lokacje są oczywiście instancjonowane, więc nikt Ci tam nie wejdzie, są też tak zwane zamknięte światy jak komuś bardzo przeszkadzają inni gracze, ale nie ma ich na mapie dużo, to nie tradycyjne MMO, tylko coś bardziej w stylu Diablo 4.

 

Gram tylko główne questy i muszę powiedzieć, że chyba są lepsze niż w F04, który był pod tym względem absolutnie najgorszy. Cała reszta to F04 po prostu, tylko Vats jest w realtime :). Pogram pewnie dalej, ale wiadomo, to tylko gra Bethesdy z designem prosto z 2000 roku. 

 

Najważniejszy w tej grze jest świat i ten jest zrobiony na tip top i ciekawie się to eksploruje. Dialogi też są niczego sobie i mamy sporo wyborów, co mnie lekko zaskoczyło w grze live service. Są lepsze niż np. W F04 i Starfieldzie. 

 

Grę dostałem za darmo od Amazona, w sumie gdyby nie ten serial, to nigdy bym się do niej nie schylił xD. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, KrYcHu_89 napisał:

Gram tylko główne questy i muszę powiedzieć, że chyba są lepsze niż w F04, który był pod tym względem absolutnie najgorszy. Cała reszta to F04 po prostu, tylko Vats jest w realtime :). Pogram pewnie dalej, ale wiadomo, to tylko gra Bethesdy z designem prosto z 2000 roku. 

 

 

Poboczne też rób, bo przegapisz fajne momenty.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Faka napisał:

 

Poboczne też rób, bo przegapisz fajne momenty.

Ok.

 

Apropo jeszcze tych 72 fps, to w sumie gra się całkiem przyjemnie, a komputer może odpocząć :). W necie piszą, że na 144 gra działa szybciej, dosłownie, czyli jak w vanilla Skyrimie bodajże, to chyba nie będę tego nawet ruszał xD. 

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Wredny napisał:

Bo Fallout to raczej powinien mieć swój osobny dział, a jeśli nie to wszystkie jego odsłony powinny trafić do ogólnego.

Jak już, to Bethesda mogłaby mieć swój dział.

 

Mass Effect, który ma raptem cztery odsłony, ma swój dział (nie wiem po co), to biorąc pod uwagę popularność tasiemców Bethesdy można by je wrzucić do jednego wora. Nie byłoby przy tym dyskusji, czy ogólny, czy RPG, czy exclusive.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Grałem póki oglądałem serial, skończyliśmy z moją sezon i nie mam ochoty w to grać. Nudne to trochę ale może jakbym miał chociaż jednego ziomka do grania razem to pewnie bym pograł dłużej bo całkiem dobrze to działa, wygląda nawet ok. Świat jest tutaj najważniejszy i to jest tutaj dobrze zrobione. Niestety to gra MMO więc dla samotnego wędrowca ma wiele nieprzydatnych cech i elementów. Nie obraziłbym się gdyby była też trochę trudniejsza.

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Krzysztof93 napisał:

Grałem póki oglądałem serial, skończyliśmy z moją sezon i nie mam ochoty w to grać. Nudne to trochę ale może jakbym miał chociaż jednego ziomka do grania razem to pewnie bym pograł dłużej bo całkiem dobrze to działa, wygląda nawet ok. Świat jest tutaj najważniejszy i to jest tutaj dobrze zrobione. Niestety to gra MMO więc dla samotnego wędrowca ma wiele nieprzydatnych cech i elementów. Nie obraziłbym się gdyby była też trochę trudniejsza.

Przegrałem 13h, więc to pewnie nic, ale są aspekty, w których gra jest lepsza niż F04 (generalnie bardziej dopracowana, ładniejsza, podoba mi się system rozwoju postaci bardziej niż w F4, świat dużo większy, questy nieco lepsze na początku), są też takie, w których jest gorsza (always online, inni gracze xD, świat F4 mniejszy, ale jest dużo bardziej zagęszczony), to właściwie nie jest żadne MMO, ile tam ludzi lata po twoim świecie, może z 7 osób :D. 

 

 

Edit: 

technicznie max 24 + 8 przyjaciół, których możesz dodać. 

 

 

Są też prywatne światy, w sensie możesz sobie zrobić twój/swój serwer 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza

Ludzie mi nie przeszkadzają bo jest ich faktycznie mało ale elementy interfejsu krzyczące o wspólnych aktywnościach, sklepik, logowanie do gry, brak pauzy. Loot też jest inny w grze MMO a grze single player bo wszyscy musimy mieć w miarę równe szanse. Rozgrywka jest bardzo usypiająca, no mi się po prostu znudziło a grałem póki byłem zaoferowany serialem na amazonie. To, że jedna gra bethesdy jest trochę lepsza od poprzedniej to nic nie znaczy moim zdaniem ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Krzysztof93 napisał:

Ludzie mi nie przeszkadzają bo jest ich faktycznie mało ale elementy interfejsu krzyczące o wspólnych aktywnościach, sklepik, logowanie do gry, brak pauzy. Loot też jest inny w grze MMO a grze single player bo wszyscy musimy mieć w miarę równe szanse. Rozgrywka jest bardzo usypiająca, no mi się po prostu znudziło a grałem póki byłem zaoferowany serialem na amazonie. To, że jedna gra bethesdy jest trochę lepsza od poprzedniej to nic nie znaczy moim zdaniem ;)

Pewnie, to wciąż Fallout od Bethesdy :). Trzeba sobie samemu tworzyć klimat :D. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, messer88 napisał:

Serial plus fakt że dali za free. 

 

Gry są w ostrych promocjach na Stem, Fallout 4 po 5 dolarów a obie gry łapią się top10 przychodu, więc ilościowo bardzo dużo ludzi musi to teraz kupować żeby taki Fallout 4 za piątaka wskoczył na 4 miejsce na Steam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...