Skocz do zawartości

Fallout 76


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Pograłem znowu i qrde przyzwoita jest to gra, ale ilość questów głównych w pewnym momencie mocno przytłacza, postanowiłem zajrzeć w poradnik i się okazuje, że wszystkie główne questy z DLC dodane gdzieś po drodze też wpadają w tą samą zakładkę i nie ma żadnych oznaczeń który chain do którego DLC, albo podwstawki, czyli kryminał w zarządzaniu questami. 

 

Teoretycznie jest zalecenie, żeby robić sobie dowolnie, ale przy tak dużej ilości ciężko się to ogarnia, mogli coś z tym na przestrzeni lat zrobić, no ale jest jak jest :). 

 

Dzisiaj też się dowiedziałem z tego poradnika właśnie, że nie było prawdziwych NPCów na premierę gry, a dodali je dopiero w pierwszym dużym DLC, no to niezła popelina była na początku xD. 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, SebaSan1981 napisał:

Jest zachowane na 100%. Jeśli nie zapisałeś domku i nie "schowałeś" go w ekwipunku to on będzie stał w ostatnim miejscu gdzie go ulokowałeś. Sam zapisałem swoją chatkę i przenosiłem ją wiele razy dopóki nie znalazłem uroczego jeziorka na wzgórzach na południe od klubu golfowego. 

Zniknie wam tylko, jak ktoś inny coś ma wybudowane w tym miejscu, ale wtedy po prostu można się przenieść do nowej sesji/świata z tego co wiem i wraca wszystko na swoje miejsce :), ewentualnie dostajemy możliwość przeniesienia wszystkiego w inne miejsce za free

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, drozdu7 napisał:

Czyli normalnie jest tu jakiś wątek fabularny co ma ręce i nogi? Jakieś misje frakcyjne? Z wyborami itp ?

Bo mi MMO to źle się kojarzy xd

Jak wspominałem jest kilka wątków "głównych" chyba ze 4, możemy nawet na początku zacząc od 20 lvl, żeby nic nie nas nie blokowało w poznawaniu świata (ale nie polecam tej opcji, po co ktoś miałby grać od polowy gry xD). Potem jest też jakiś endgame jak ktoś bardzo chce, eventy itp., to nie jest MMO, co najwyżej online gra usługa, na szczęście juz dawno w pełni rozwinięta :)

 

Wszyscy się skalują do wszystkiego w świecie, więc, to że obok Ciebie biegnie koleś o lvl 501 nic nie zmienia. Gra jest casual friendly. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Kaczi napisał:

hej jakieś porady dla Nooba, trochę grałem w F4, jakby kto9ś chciał razem pograć to zapraszam śmiało mój steam id to kaczi1939

 

- nie zużywaj stimpaków na prawo i lewo, jedz i pij:). 

 

- na początek wrzucają w siłę i perki pod udźwig, to gra Bethesdy, do tego online, więc nie wgrasz moda, udźwig to podstawa xD

 

- odpal Fallout 1st trial, bo jest za free na kilka dni, dostaniesz namiot i kilka bajerów.  

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Nie no, stimpaki to dropią jak szalone. Zawsze noszę około 20 ze sobą, a po wypadzie to mam minimum 70, a są jeszcze Super Stimpaki, te akurat są rzadsze. Żarcie jakieś + oczyszczona woda z przydomowego oczyszczacza i jesteś ustawiony. Jak masz problem z żarciem to weź sobie perka na psie żarcie w skrytkach i tak naprawdę masz święty spokój. Co jakiś czas w paczkach wpadają gumy do żucia, które wyłączają głód i picie na godzinę.

Amunicją też nie ma się co przejmować, bo zmienili to jakiś czas temu i bronią którą zabijasz to do niej masz non stop ammo z przeciwników. Na początku nie było tak lajtowo i niektóre ammo trzeba było wręcz oszczędzać, ale teraz jest pif paf na całego.

Przed wejściem do Vaulta 76 dodali też współdzieloną skrzynie, do której ludzie mogą wrzucać co chcą, a inni sobie mogą to wziąć. Także warto do niej zaglądać bo niekiedy sam wrzucam tam masę stimpaków, jakieś sprzęty czy legendarne bronie, które nie są mi potrzebne. Ktoś może sobie wziąć chociażby na sprzedaż.

Ja osobiście latam buildem bloodied z brońkami pod ten build. Mniej więcej im masz mniej HP tym większy dmg robisz, więc chodzę non stop z około 75% rad. Ale jesteś takim glass cannonem, więc coś za coś. Chociaż nie wiem czy to wciąż meta, ale sporo high levelów nad tak gra, więc pewnie niewiele się zmieniło pod tym względem.

Zalecam zawsze dołączać do teamów, nawet jak gracie solo. Zdobywacie więcej XP + można dzielić się jedną kartą z całym zespołem (sam określasz w perkach która to ma być). Zwykle Casual Team i sobie każdy gra swoje, a bonusiki mile widziane.

Nie bójcie się również łazić na eventy, ale sprawdźcie wcześniej czy inni już tam są, bo robienie solo może być zbyt ciężkie na początku. Ale jak są ludzie to wystarczy oddać jeden strzał w przeciwnika i nawet jak ktoś inny zabije to wpada Wam xp, więc sobie stoicie z boku i tagujecie.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Patricko napisał:

Nie no, stimpaki to dropią jak szalone. Zawsze noszę około 20 ze sobą, a po wypadzie to mam minimum 70, a są jeszcze Super Stimpaki, te akurat są rzadsze. Żarcie jakieś + oczyszczona woda z przydomowego oczyszczacza i jesteś ustawiony. Jak masz problem z żarciem to weź sobie perka na psie żarcie w skrytkach i tak naprawdę masz święty spokój. Co jakiś czas w paczkach wpadają gumy do żucia, które wyłączają głód i picie na godzinę.

Amunicją też nie ma się co przejmować, bo zmienili to jakiś czas temu i bronią którą zabijasz to do niej masz non stop ammo z przeciwników. Na początku nie było tak lajtowo i niektóre ammo trzeba było wręcz oszczędzać, ale teraz jest pif paf na całego.

Przed wejściem do Vaulta 76 dodali też współdzieloną skrzynie, do której ludzie mogą wrzucać co chcą, a inni sobie mogą to wziąć. Także warto do niej zaglądać bo niekiedy sam wrzucam tam masę stimpaków, jakieś sprzęty czy legendarne bronie, które nie są mi potrzebne. Ktoś może sobie wziąć chociażby na sprzedaż.

Ja osobiście latam buildem bloodied z brońkami pod ten build. Mniej więcej im masz mniej HP tym większy dmg robisz, więc chodzę non stop z około 75% rad. Ale jesteś takim glass cannonem, więc coś za coś. Chociaż nie wiem czy to wciąż meta, ale sporo high levelów nad tak gra, więc pewnie niewiele się zmieniło pod tym względem.

Zalecam zawsze dołączać do teamów, nawet jak gracie solo. Zdobywacie więcej XP + można dzielić się jedną kartą z całym zespołem (sam określasz w perkach która to ma być). Zwykle Casual Team i sobie każdy gra swoje, a bonusiki mile widziane.

Nie bójcie się również łazić na eventy, ale sprawdźcie wcześniej czy inni już tam są, bo robienie solo może być zbyt ciężkie na początku. Ale jak są ludzie to wystarczy oddać jeden strzał w przeciwnika i nawet jak ktoś inny zabije to wpada Wam xp, więc sobie stoicie z boku i tagujecie.

Który lvl? 

 

Ja 27, na początku miałem problemy ze stimpakami, bo często wpadają przeciwnicy lvl 60 i wtedy był problem. 

 

Natomiast teraz jest lepiej, perki na +45% + rozcieńczane stimpaki i zasoby są :). 

Odnośnik do komentarza

Zrzuciłem wczoraj pierwszą atomówkę. 

37 lvl, więc było mega ciężko, ale jakoś pękło, stealth boy, pancerz wspomagany i nowy gatling gun się przydał :). 

 

Sama misja z atomówką trudna i długa, ale było warto, bo po moim wybuchu cały serwer się rzucił na legendarnego spaleńca, łącznie ze mną. 

 

Graficznie wybuch też spoko zrobiony, tak w 30h zrobiłem to co można nazwać "main story" w tej grze. 

 

Zostało Wastelanders dokończyć i masa innych mniejszych questów i frakcji. 

 

Zrobię sobie przerwę, ale pewnie wrócę na nowy patch, który ma wprowadzić powiększoną mapę, pierwszy raz od premiery gry 2018. 

 

Dałbym grze takie naciągane 8/10, z pełnym podparciem tego, że to gra usługa i fabuła ma drugorzędne znaczenie (tutaj widać, że ta główna kampania cierpi, questy te początkowe z Wastelanders lepsze). Nie uważam, żeby na obecnym etapie była technicznie gorsza od F04 i Starfielda, a pod wzgledem zawartosci to prawdziwy moloch. 

Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj po obejrzeniu drugiego odcinka serialu też sobie odpaliłem F76 i zleciało mi parę godzinek - zrobiłem w końcu jakieś początkowe questy, znalazłem snajperkę i fajnie ściąga się raidersów z dystansu.
No ma to świetny klimat, choć grafa jakaś taka rozmazana jest - mam nadzieję, że F4 po update będzie wyglądał trochę lepiej.

Odnośnik do komentarza

Zacząłem grać kilka dni temu i dobijam do końca głównej fabuły. Mocno się wciągnąłem. Główny quest mi się podoba, jest dla mnie dużo lepszy od wszystkich wceśniejszych Bethesdowych wysrywów. Odświeżające jest to, że zamiast ciągle gadać z kukłowatymi NPCami to odkrywa się całą historię za pomocą wskazówek, które zostawili martwi już ludzie.

Mało w tym RPG, to raczej już strzelanina z craftingiem. Najbardziej brakuje normalnego VATSa, ale w sieciowej grze tak musiało być.

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.04.2024 o 12:57, Pure Bladestone napisał:

Zacząłem grać kilka dni temu i dobijam do końca głównej fabuły. Mocno się wciągnąłem. Główny quest mi się podoba, jest dla mnie dużo lepszy od wszystkich wceśniejszych Bethesdowych wysrywów. Odświeżające jest to, że zamiast ciągle gadać z kukłowatymi NPCami to odkrywa się całą historię za pomocą wskazówek, które zostawili martwi już ludzie.

Mało w tym RPG, to raczej już strzelanina z craftingiem. Najbardziej brakuje normalnego VATSa, ale w sieciowej grze tak musiało być.

 

Ta, bo na początku nawet nie było npców tylko same holo taśmy i parę robotów xD. Npce dopiero dodali potem jak gra stała się pośmiewiskiem. Ja w końcu nie wiem czy skończyłem główny wątek bo z tej overseer questy chyba przeszły na wastelanders i skończyłem ten wątek z foundation i tą drugą frakcją.

 

W dniu 16.04.2024 o 10:27, drozdu7 napisał:

Można w to grać w jakiejś kooperacji? W sensie że np chciałbym z bratem polatać i porobić questy? 

Da się ja tak gram z kumpelą ale większość dużych questów trzeba robić 2 razy jak wchodzisz do dungeona jako host potem zamiana.

 

Jeszcze jak chcecie pofarmić amunicję to się odpala daily ops

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...