Skocz do zawartości

Misje/questy ktorych nie da sie zapomniec


Rekomendowane odpowiedzi

Może nie misja ale coś z najpiękniejszych growych czasów. 

Licencja w Gran Turismo, a dokładnie A-3 i A-4 chyba. Czarna Mazda i biały Nissan. Walczyliśmy pewnej niedzieli kilkanaście godzin ja, brat i ojciec. I nic, tamtej niedzieli polegliśmy, ale wspomnienia pozostały. 

 

No i Silent Hill, bezcelowa eksploracja miasteczka do 4 rano, nie wiedzilismy co mamy zrobić, angielskiego tak się nie kumalo. 

I na imprezie rodzinnej kuzyn dopiero nas uświadomił, że "kluczyk jest w budzie dla psa". 

Piękne to były czasy. 

A co do Medal of Honor, to tego typu gry ściągnęly Psxa do wielu domów, ludzie jak mój ojciec zainteresowali sie grami. Te misje, archiwalne wstawki, muzyka. To byl konsolowy blockbuster pełną gębą

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Fallout 3, misja z wyjściem na pustkowia a raczej wygnanie. Grasz sobie spokojnie zapoznajesz ludzi i jest przyjemnie są urodzinki i nagle BAM! Won ze schronu. :kaz:

Wiedźmin 3, skąd ja miałem wiedzieć że gdy uwolnię ducha lasu to potem Baron ..... :( mocno się wówczas wkurzyłem. 

 

Tomb Raider, poziom z ręką Midasa. Co się wówczas nabiegałem szukając trzech złotych sztabek, mając już 3 srebrne nie wiedząc do czego będą później potrzebne. A rozwiązanie było pod nosem. :facepalm: Nie uważałem na lekcjach Historii. 

 

Medal of Honor Frontline - Misja Golden Lion na poziomie HARD. Tej jednej misji uczyłem się całe dwa letnie dni zanim udało mi się ją przejść. 

Są jeszcze inne ale te najbardziej zapadły mi w pamięć. 

 

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Zastanawiałem się trochę, bo sporo gier utkwiło mi w pamięci, kilka zacnych śniło się regularnie po nocach ale poszczególne questy zapadły mi tylko w niektórych z nich.

 

PS-Communities-20200215-234552.jpg

 

1. Asassin's Creed Odysee 

Choć sama gra ma misje poboczne dość powtarzalne to jedna z nich utkwila mi mocno w pamięci i bawi za każdym razem, gdy wracam do niej pamięcią lub oglądam nagrany filmik. Misja w której Kassandra ma zdjąć klątwę z chłopaka o imieniu Supideo i nie dopuścić do spełnienia przepowiedni. Historia zatacza genialny plot twist bo koniec końców okazuje się że

 

nasza dzielna spartanka zabija prawdziwą matkę chłopaka i "zalicza" jego ojca, co w kontekście całego wątku fabularnego questa jest bardzo zaskakującym zwrotem akcji 

 

PS-Communities-20200215-180745.jpg

 

2. Saints Row IV

Pod sam koniec historii głównej spotykamy Roddy'ego Pipera z filmu They Live. Nie było by w tym nic dziwnego, wszak gra czerpie garściami z wielu dzieł popkultury. Ale dla mnie to obok Beetlejuice oraz trylogii Back to the Future najbardziej ukochany film z lat dzieciństwa, dlatego ten wątek w grze tak zapadł mi w pamięci.

 

 


chloe.jpg
 

 

3. Life is Strange

Wspaniała gra od SquareEnix w stylu gier telltale, w której było wiele ściskających za serce momentów. Ale największe zaskoczenie miałem, gdy w wyniku działań Max okazało się że jej próba naprawy błędów z przeszłości 

 

i uratowanie ojca Chloe przed wypadkiem

miała swój dramatyczny efekt przyczynowo-skutkowy. Jaki? Ci co grali, doskonale wiedzą. Ujmujący serce epizod z Chloe

 

na wózku inwalidzkim

zapamiętałem najbardziej z całej gry.

 

Jak jeszcze sobie coś przypomnę to dodam w tym topiku w przyszłości.

Edytowane przez SebaSan1981
Spoiler edit
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Katakumby w RTCW (obsrywałem zbroję za dzieciaka).

 

Wariatkowo w Manhunt. Najlepszy był ten ancymon w kiecce, który zamordował swoją żonę i przejął jej tożsamość. 

 

Domek dla lalek w Alice: Madness Returns. Do tego momentu cała gra była pokręcona, ale w taki trochę lekki i bajkowy sposób. Końcówka natomiast już solidnie ryje beret. 

 

Więzienie w SH2. 

 

I pewnie milion innych, ale nie chce mi się dalej grzebać w pamięci. 

Edytowane przez japco
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Ostatnia misja Transformers: Fall of Cybertron
 

Spoiler

 

Ogólnie ten tytuł miał mnóstwo świetnych momentów, szczególnie dla fanów serii. I choć wiele osób nie lubi pojęcia "epicki", tak ostatni poziom gry mimo wszystko jestem skłonny opisać tym określeniem. Mocna końcówka historii, niczym końcowy akt dobrego filmu akcji. Świetny pomysł z podzieleniem jednej misji na kilka segmentów, gdzie w każdym sterujemy inną postacią po obu stronach konfliktu na zmianę. Jest widowiskowo, jest zróżnicowanie, stale coś się dzieje, ani chwili spowolnienia, ani nudy, mocna muzyka, no genialna misja. Filmik wrzucam na wszelki wypadek w spoiler. Poleciłbym zagrać, ale chyba nie da się już gry nigdzie dostać, poza wersją konsolową X360/PS3.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

- tankowiec mgs2 (czysta perfekcja ehhh jakby cała gierka była na takim poziomie)

- wszystko co się dzieje po dotarciu do hangaru pod koniec mgs3

- opening bayonetty2 (bardziej epic niż finałowe starcia w innych grach)

- opening god of war 3 (patrz jak wyżej)

- pierwsze odwiedziny New Dong City w Mario Odyssey (cudowny etap i ten song)

 

 

Edytowane przez Daffy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Było tego trochę

Dishonored 2

Misja mechaniczna rezydencja

Misja Pęknięta tafla rzeczwistości

Dwie najlepsze misje w grach w ogóle, popis kreatywności i pomysłowości twórców, mistrzostwo, nigdy ich nie zapomne.

 

Assasin Creed Odyssey - Misja z meduza, niesamowity klimat, sceneria, atmosfera, zdecydowanie najlepsza misja w grze.

Misja w labiryncie minotaura- no to samo, coś pięknego po prostu :D 

 

Wiedźmin 3
Misja z wampirem w Novigradzie

Misja z czerwonym baronem

Misja z koźlarzem

Chyba calusienki dodatek serca z kamienia :D 

 

Mass Effect 2, ostatnia misja.

 

Fallout new vegas, misja z vault 11.

 

Gta V - misja z ufo i wszystkie z kosmitami

 

Xyberpunk 2077

Misja z przybiciem do krzyża

Misja na farmie

 

Edytowane przez standby
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...