Skocz do zawartości

Nioh 2


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie pykam i nawet się wróciłem do chaty żeby pobawić się edytorem postaci :)  teraz jestem kobietą z platynowymi włosami (choć ich mało widać bo z reguły mam hełm na głowie).
Fajowo się gra choć jeszcze nie wszystkie nowe rzeczy w drugiej części ogarnąłem. Z kowala nie korzystam na razie bo wykucie czegokolwiek jest sporo słabsze niż to co znajduje, ale muszę tam pozaglądać i pobawić w wykuwanie i pochylić się nad rdzeniami dusz.
Dobra gierka tak samo jak pierwsza odsłona :)

Odnośnik do komentarza
6 minutes ago, mario10 said:

Tak sobie pykam i nawet się wróciłem do chaty żeby pobawić się edytorem postaci :)  teraz jestem kobietą z platynowymi włosami (choć ich mało widać bo z reguły mam hełm na głowie).

 

W opcjach możesz włączyć "niewidoczne" nakrycie głowy. Z tą opcją zawsze widać głowę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja w Nioh 1 nie grałem więc cieżko mi się wypowiedzieć. 

W tą gre oczywiście należy grać jak w Soulsy, jest mnóstwo pułapek, wrogów wyskakujących za ściany itd ale mam wrażenie że sam system walki, ilość możliwości, buildy powodują że dość szybko można pokonać nawet najtrudniejszego wroga. Ja na końcówce szedłem jak przecinak, ostatniego bossa rozbiłem za pierwszym razem :) Ogromny Op ułatwieniem jest moim zdaniem broń palna, te wielkie garłacze zadają kolosalne obrażenia. Można łatwo osłabić wroga w ten sposób.

 

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie są porównywalne choć jestem chyba po 3 lub 4 bossie i wydaje mi się, że w jedynce częściej ginąłem, ale może to też kwestia wprawy w dwójce bo już mechanika walki opanowana.

19 minut temu, standby napisał:

Ja w Nioh 1 nie grałem więc cieżko mi się wypowiedzieć. 

W tą gre oczywiście należy grać jak w Soulsy, jest mnóstwo pułapek, wrogów wyskakujących za ściany itd ale mam wrażenie że sam system walki, ilość możliwości, buildy powodują że dość szybko można pokonać nawet najtrudniejszego wroga. Ja na końcówce szedłem jak przecinak, ostatniego bossa rozbiłem za pierwszym razem :) Ogromny Op ułatwieniem jest moim zdaniem broń palna, te wielkie garłacze zadają kolosalne obrażenia. Można łatwo osłabić wroga w ten sposób.

 

Ja nawet nie zaglądam na te buildy tylko się bawię sam i kombinuje bo faktycznie gotowy mocny build jak w każdej grze może zabrać całą zabawę z gry.

Teraz nie znoszę walczyć z tymi kobietowężami krwi mi zawsze napsują :(

 

A zapytam bo mi wpadło teraz do głowy, jak nałożyć dany rodzaj obrażeń na broń poza amuletami? Żeby broń zadawał dodatkowe obrażenia od ognia czy błyskawic?

 

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza

Wchodzisz do kuźni i wybierasz broń która chcesz ulepszyć, pojawiają ci się możliwe ulepszenia oraz jakiego materiału należy użyć (na dodanie Fire damage albo lightning damage musisz użyć tych najlepszych umbracytów co wypadają z bossów) Nie każdą broń można tak zakląć (mam wrażenie że to jest jakieś losowe w ogole).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki za podpowiedź ja próbował miecz podbić to pokazuje mi tylko możliwość połączenia dwóch broni przy czym ta finalna jest słabsza, ale pokombinuję z tym :) 
Jakoś nigdy nie bawiłem się tym wykuwaniem bo właśnie te bronie jakoś słabe mi się wydawały, ale faktycznie dodanie jakiegoś elementu na broń byłoby fajną opcją.

 

Powiem Wam, że tu mnogość rzeczy jest ogromna i faktycznie paluszki trzeba mieć mobilne, już jedynka miała mechanikę dość skomplikowaną a tu jeszcze doszły ataki yokai i w połączeniu z mnogością ataków, zmianą postaw, magią i umiejętnościami ninja robi się młynek na padzie:obama:

 

Edytowane przez mario10
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

U kowala masz na dobrą sprawę trzy opcje:

 

- wykuwanie ekiwpunku ze schematów - w zależności od jakości użytych materiałów masz jakieś tam procentowe szanse na daną jego rzadkość

 

- infuzję - czyli jedna broń pożera drugą przejmując jej level jeśli jest wyższy, jeśli pożerana broń ma taki dziwny znaczek ▌► przy bonusie i pełne familiarity to ten bonus wskoczy na broń pożerajacą (jako dodatkowy, albo na miejsce innego z takim znaczkiem jeśli jest na broni), jeśli przy bonusie jest sam trójkącik, to wskoczy nic nie zastępując, ekwipunek nie może mieć dwóch bonusów z tej samej rodziny, więc czasem nie wszystko dasz radę przenieść

 

- reforge - tu możesz przekuwać bonusy w inne (jeśli nie mają przy sobie wyżej wspomnianych znaczków), jeśli masz jakąś fajną broń, ale nie masz do wyboru nic co byś chciał z dostępnych opcji zamiany, to przekuj któryś z niepotrzebnych bonusów na jakikolwiek inny najtańszym kosztem, zmieni się lista dostępnych opcji

Edytowane przez mugen
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Powiem Wam, że gra mi się super jak w pierwszą część, ale szkoda, że ta fabuła jakaś taka nijaka. Mogli jakoś fajnie nawiązać fabularnie do jedynki. Po drugie od jakichś 6 godzin chodzę z tym samym mieczem i nic lepszego nie wypada, a w jedynce nie miało to miejsca ledwo dochodziłem do pełni opanowania danego oręża a już wypadało coś lepszego :)

 

Poza tym wczoraj wkurzała mnie walka z samurajem w ramach misji pobocznej ja muszę pół lokacji czasem przejść zanim naładuję ducha opiekuńczego albo doładować kamieniami dusz, a koleś przez jedną walkę zmienił się z 4 razy, ale i tak dostał po kilku podejściach klepy.
Mam już trochę gry za sobą i dalej najgorszym dla mnie przeciwnikiem są te kobiety-węże :reggie:

Odnośnik do komentarza

Do tej pory ładowałem wszystko w serce z racji, że walczę mieczem i włócznią, ale głównie aby podbijać ki, trochę w umiejętność żeby móc korzystać z dodatkowych zalet lekkich pancerzy, ale wczoraj coś się pobawiłem i nie wiem ale ani magia, ani umiejętności ninja roboty u mnie nie robią.  Choć wiadomo, że nie pobawiłem się nimi dużo, ale koszt ich tworzenia i skuteczność taka sobie, pewnie się jeszcze nią pobawię ale u mnie jednak głównie szermierka wchodzi w grę :)

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, messer88 napisał:

Podobno są OP buildy pod to, ja też tak nie grałem tylko po bożemu mieczem/dualami. Chętnie wrócę do gierki kiedyś na PS5 tylko muszę jeszcze zakupić dlcki. Jak mam podstawkę box na ps4 to wtedy zakup SP załatwia sprawę i jest tak samo up pod nowe konsole?

Na Ps4 tez mozesz grac w 60 fps ale grafika wtedy nieco na tym traci. 

Odnośnik do komentarza

Tak ma podbitkę do PS5 bo właśnie teraz tak ogrywam Nioha 2 po włożeniu do napędu pobierasz z PS Store wersję remaster.

No właśnie tak się bawię teraz tymi gadżetami ale taki szuriken jest bezużyteczny, a jestem gdzieś w połowie bo bierze jakiś mikro ilości hp przeciwnikom nie to co mieczyk z esencją zepsucia i włócznia z błyskawicą :)

 

W ogóle na buildy nie zwracam uwagi. W ogóle momentami jestem takim januszem Nioha bo walczę mieczem i włócznią(parę razy zmieniłem tylko broń) nie sprawdzam jakiegoś konkretnego builda, mam pomysł jakiś na grę, czyli walka bronią, noszę lekkie pancerze żeby mi ki nie zjadało i tak sobie pykam.
Nie dla mnie wzorowanie się na innych konkretnych buildach.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...