Skocz do zawartości

Nioh 2


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

W sumie dość istotne info - dodatki są zdecydowanie trudniejsze od podstawki, choć może nie tyle na defaultowym poziomie trudności, co na późniejszych. DLC do podstawki N1 vs DLC do podstawki N2 w temacie trudności również wypada na korzyść (jeśli ktoś lubi wyzwania/wqrwianie się) części drugiej.
BTW. Macie jakieś sprawdzone buildy na końcówkę gry na WOTD, a zwłaszcza na Otakemaru? Na którym lvl mieliście postać gdy obiliście mu maskę?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Bardzo dobre są dodatki w tej części. Lepsze niż to co pamiętam w Nioh 1, ale tam  chyba nie skończyłem 3go.

 

Ogólnie Nioh2 jedna z najlepszych gierek ever. Sama esencja skillowej gry.

 

Ja na razie przeszedłem na normalu i zabrałem się za Way of the Strong, ale pomału mi to idzie bo jednak nie trzyma mnie już tak mocno jak za pierwszym razem. Poza tym jest wiele innych gier, które chciałbym ograć. Natomiast jestem pewien, że kiedyś dojdę do tego ostatniego poziomu trudności i zrobię Abyss ;>

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 27.12.2021 o 13:40, estel napisał:

Bardzo dobre są dodatki w tej części. Lepsze niż to co pamiętam w Nioh 1

Mam identyczne wrażenie, nawet fabularnie stoją lepiej od tych jedynki, choć jakby nie patrzeć fabuła w tych grach wysokich lotów raczej nie jest.

Mało osób chyba już gra w N2, ale jakby ktoś jeszcze młócił i miał problem z przejściem NG++ i wspomnianego wcześniej Otakemaru, to ze swojej strony polecam build na 5 części pancerza Tatenashi + kilka części sprzętu z Inari grace. Pierwszy jest ciężki jak diabli, ale daje potężnego boosta do obrony i ochrony przed obrażeniami od żywiołów. Drugi daje boosta do obrażeń od broni żywiołów, do magii onmyo i zwiększa regen Ki po użyciu magii na przeciwniku. Jako broń miałem glewię z purity 170+20, bo ładnie skaluje się z magią i ma fajny moveset, ale kostur pewnie też byłby spoko.

Z takim setupem na 320 lvl ubiłem fagasa mając 99 magic, 99 body, ponad 90 staminę (tu trzeba dać niestety punktów niemalże w opór, żeby w ogóle móc się w tym ciężkim ubranku jakkolwiek poruszać) i po ok. 30 pkt w heart i courage.
Cudowna gra, zdecydowanie jedna z topowych z poprzedniej generacji, nawet pomimo 90% zawartości stworzonej na bazie jedynki.
:banderas:/:banderas:

Odnośnik do komentarza

Tak, B.
A to nie wiem czy w ogóle jest do osiągnięcia nawet przy 200, a i tak piecze mnie tyłek że musiałem wsadzić punkty w staminę zamiast w heart lub courage. Na razie odblokowałem 5 regionów na Dream of the Wise i poza małymi wyjątkami ten build dalej mi się sprawdza. Jedyne problemy jakie mam to Ki management i walki z niektórymi bossami (głównie ludźmi), kiedy trzeba im ściągać KI w możliwie jak najkrótszym czasie. Glewia tu raczej średnio się mi sprawdza i chyba przerzucę się na jakiś kostur.

Edytowane przez columbo
Odnośnik do komentarza

Wszystkie rozdziały na Dream of the Wise odblokowane i oczywiście na samiutkim końcu znowu czołowe zderzenie z pędzącym tirem w postaci Otakemaru :[
Niby człowiek już przyzwyczaja się do jego ataków, 75% z nich jest w stanie uniknąć, ale mimo to i tak zjechanie do 40% jego życia to maks. Atak głównej broni to u mnie 3300, obrona to grubo ponad 4000 a i tak eliksirów starcza na niewiele ponad połowę walki :beksa:
Widzę na necie że są buildy z jakimś chorym life regenem, ale cwaniaczki z yt najczęściej biegają w sprzęcie zdobytym na ostatnim poziomie trudności i palą głupa jak to łatwo rozpykać tę mendę na WotW.
Komukolwiek się to udało z forumka? Jak tak, to piszcie jakie mieliście buildy.
 

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, columbo napisał:

Wszystkie rozdziały na Dream of the Wise odblokowane i oczywiście na samiutkim końcu znowu czołowe zderzenie z pędzącym tirem w postaci Otakemaru :[
Niby człowiek już przyzwyczaja się do jego ataków, 75% z nich jest w stanie uniknąć, ale mimo to i tak zjechanie do 40% jego życia to maks. Atak głównej broni to u mnie 3300, obrona to grubo ponad 4000 a i tak eliksirów starcza na niewiele ponad połowę walki :beksa:
Widzę na necie że są buildy z jakimś chorym life regenem, ale cwaniaczki z yt najczęściej biegają w sprzęcie zdobytym na ostatnim poziomie trudności i palą głupa jak to łatwo rozpykać tę mendę na WotW.
Komukolwiek się to udało z forumka? Jak tak, to piszcie jakie mieliście buildy.
 

Ja sobie przestawiłem na angielski, by korzystać z buildów z YT. 

Najważniejszy czar, to chyba extraction - każdy atak w przeciwnika generuje trochę amirity. 

Jak masz ten czar, to na zbroi i lepszych akcesoriach (nie wszystkich) może sobie dodać Life from amirita. 

 

To jest podstawa chyba każdego builda. Jak masz to i w miarę szybką broń, to jesteś prawie nieśmiertelny. Ja korzystam z rozkładanego kija z DLC i robię ten ruch, gdzie się praktycznie stoi w miejscu i macha tymi pałkami aż do wyczerpania staminy. Normalnie to by było samobójstwo, ale tutaj generujesz więcej życia, niż większość przeciwników jest w stanie Ci zabrać, a jednocześnie jest spoko damage. Gra robi się dość łatwa z tym.

Zbroja generalnie ciężka lub średnia najlepiej się sprawdza. W lekkiej za łatwo się ginie i generalnie pomimo teoretycznie większej szybkości zabijania za dużo czasu traci się na uniki i gra się sporo wolniej. 

 

Do tego warto dodać sobie czar ninjutsu, który daje dodatkowe 3 życia jakbyś przypadkiem miał gdzieś zginąć. 

 

No i granie co-op mocno ułatwia i przyspiesza grę.

 

Odnośnik do komentarza

Dawno temu grałem w pierwszą część i pamiętam, że była dużo trudniejsza co się wtedy nakląłem przy niej to głowa mała:yucky: Tutaj w drugiej część jest dużo prościej i czasami mam wrażenie, że twórcy przesadzili troszkę z tymi rdzeniami mocy i demonicznymi umiejętnościami bo dość mocno ułatwiają grę. Mimo to bawię się świetnie bo sama walka sprawia dużą radochę i dużo ciekawych buildów można sprawdzić :good2:

Odnośnik do komentarza

No niestety Nioh 2 jest banalny, a mi w ogóle nie podoba się system poziomów trudności w grze (odblokowywanie następnego dopiero po przejściu poprzedniego). Niemniej to fajniusia gierka, ale jedynka lepsza, bo wymagająca - nawet jeśli kosztem większego recyklingu albo tanich sposobów na podbicie trudności takich jak duele.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
11 godzin temu, baniek napisał:

Jeśli chodzi Ci o trofeum typu Mistrz topora to nie są wymagane wszystkie opcje w drzewku tylko odblokowujesz specjalne misje w dojo i po ich pokonaniu odblokuje się umiejętność dzięki której dostaniesz trofeum

A faktycznie są te ezoteryczne skille, źle to wcześniej zrozumiałem, bo myślałem, że wszystkie skille trzeba odblokować.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.02.2022 o 14:02, XM. napisał:

A ciekawe czy mogę odpalić na ps5 nioha z savem z ps4, z tego menu przekonwertować na ps5 i grać tak w tę nową wersję w 120klatkach. Muszę poszukać gdzieś info.

Możesz. Wczoraj wróciłem do Nioha 2 po dłuuugiej przerwie i bez problemu gra na PS5 przekonwertowała save i mogłem kontynuować dalej. Co nie zmienia faktu, że po chwili zacząłem grać od nowa bo jednak zapomniałem 99% mechanik :D 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Siema chciałem sobie Nioh 2 skończyć w 100% ale nie mogę odblokować niektórych misji np tu wedle opisu mam w przediosnku pogadać z Shibata Katsuie

 W innej mam przyjąć pomoc od jakiegoś Yamanaki Shikansuke w zadaniu rorzucone kawałki. Sek w tym że tego 1 nie ma w przedsionku, a w tym drugim przypadku nigdzie nie mogę w tym zadaniu spotkać Yamanakiego. To jakiś błąd czy o chuj chodzi?

20220806_104550.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...