Skocz do zawartości

Control


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie miałem napisać posta po skończeniu gierki wczoraj, ale w zasadzie wszystko co chciałem w nim zawrzeć jest u ASX na górze. Jedna z bardziej intrygujących pozycji, klimatem sięgająca gdzieś pomiędzy Twin Peaks a książki Stephena Kinga, z baaardzo "gamingową" otoczką i świetnym movementem (lewitacja :fsg: ) i typowymi zagrywkami Remedy (Ashtray Maze :obama: ). Ogrywane na PC, więc RTX on i 60 klatek tylko dopełniły obrazu. Poczekam na pierwsze recenzje AWE, jeśli będzie chociaż w połowie tak dobre, jak to sobie wyobrażam to biorę od razu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Bzduras napisał:

Właśnie miałem napisać posta po skończeniu gierki wczoraj, ale w zasadzie wszystko co chciałem w nim zawrzeć jest u ASX na górze. Jedna z bardziej intrygujących pozycji, klimatem sięgająca gdzieś pomiędzy Twin Peaks a książki Stephena Kinga, z baaardzo "gamingową" otoczką i świetnym movementem (lewitacja :fsg: ) i typowymi zagrywkami Remedy (Ashtray Maze :obama: ). Ogrywane na PC, więc RTX on i 60 klatek tylko dopełniły obrazu. Poczekam na pierwsze recenzje AWE, jeśli będzie chociaż w połowie tak dobre, jak to sobie wyobrażam to biorę od razu.

 

No ja liczę ze ogarną te 60 ramek na nowej generacji bo bardzo bym chciał zagrac :smutas:

Odnośnik do komentarza

Na PC mają DLSS, dzięki temu klatki idą wesoło w górę nawet z pełnym ray tracingiem. Pytanie, czy nowe konsole zaoferują podobną formę rekonstrukcji obrazu, bo jeśli nie to pewnie dostaniemy 4K/30fps/RTX.I tak spoko, bo choć wyższy framerate zdecydowanie jest przydatny w tak dynamicznej grze akcji to jednak największym mankamentem jest niestabilność FPSów. W betonowych 30 da się grać i dobrze bawić bez zająknięcia.

Odnośnik do komentarza

Bardzo myliłem się co do Control.

 

Kiedy gra została zapowiedziana bardzo szybko po Quantum Break i uznałem nie wiedzieć czemu, że to będzie raczej mniejsza singlowa produkcja Remedy. Wydawca wydał mi się prawie nieznany bo nie kojarzyłem go z żadnej dużej produkcji przez nich wydanej i uznałem, że to będzie to pewnie gra w granicach 169 zł na premierę. Potem szczerze mówiąc nie śledziłem zbytnio tematu gry gdyż uznałem, że napewno ogram ale po czasie. 

 

Postanowiłem grę ograć teraz. Chciałem jeszcze grać w nią obok Ghost of Tsushima ale odpaliłem grę, przeszedłem Jessie przez bramki na recepcji i uznałem, że chce grać tylko w nią i w pełni skupić się na jej fabule. Skończyłem więc GoT i w niedziele odpaliłem Control. No i co, 7 dni później...

 

H43zhZo.png

 

Dodam tylko, że to chyba jedna z najszybszych moich platyn w tego typu grze (nie liczę blantmanów od Telltale) i w tym wyniku są 2 dni bez grania w ogóle więc w zasadzie liczę sobie 5 dni :) Teraz z czystym sumieniem mogę zabrać się za The Foundation.

 

Gra nie dość, że ma idealną długość na takiego singla to jest wypakowana świetną fabułą, genialnym światem i świetnym gameplayem. Fizyka w grze jest przednia (choć chciałbym, żeby rozwalone elementy otoczenia dłużej się utrzymywały na powierzchni a nie znikały po kilku sekundach na moich oczach. Nie spodziewałem się też, że gra ma strukturę świata soulslike'a co mocno mnie zaskoczyło. Tego się tu nie spodziewałem. :) Pokręcona fabuła, z której po skończeniu dalej nie rozumie się wszystkiego to coś co Remedy lubi serwować swoim fanom ale to chyba ich najlepsza produkcja. Kocham Maxa, AW i teraz Control. Mimo mieszanych opinii nie mogę doczekać się przejścia Quantum Break bo... to Remedy :) 

 

Mój największy zarzut do gry to sterowanie Jessie, które było podczas chodzenia po ziemi takie sobie. Podobnie miałem w The Fallen Order. Reszta to cymesik panowie, cymesik.

 

Teraz The Foundation a pod koniec miesiąca Alan Wake... O matko :ohboy:

  • Plusik 6
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, oFi napisał:

ja nigdy nie gralem w alana, ale control już zapisany w notesie jako jeden z tytułów startowych na ps5. 

 

@Voytec troszkę mnie nahajpowałeś :obama: lubie takie skondensowane doświadczenia single player, czego na przemijającej generacji było jednak niewiele

Do Control podszedłem bez hajpu, gra po długo czekała na ogranie i przyszedł jej czas bo wpadała z fajną promocją.

 

To dla mnie bez wątpienia topka generacji. Ma niedociągnięcia tu i tam, pewnie, ale jako całokształt w to trzeba zagrać. A jeżeli lubi się odjechane akcje to tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.08.2020 o 17:48, Voytec napisał:
Remedy oficjalnie potwierdza Remedy Connected Universe i zapowiada, że to oczywiście nie koniec bo tworzą grę, która również będzie w łączonym uniwersum.

 

Wszyscy jarali się, że dodatek będzie formą wprowadzenia do AW 2, a jak obstawiam będzie wprowadzeniem do nowej gry. Nawiążą pewnie do Alana ale nie spodziewałbym się drugiej części.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Basior napisał:

Jest sens cokolwiek bawić się w te pseudo misje od zarządu czy olać?

Możesz olać, ale sidequesty w pewnym momencie będziesz raczej musiał zrobić, żeby zyskać punkty do upgrejdu rudej. Bez tego niektóre momenty robią się turbociężkie.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...