Skocz do zawartości

Control


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

Spoiler

 

Ostatni o tym myślałem i wydaje mi się, że nie będzie drugiej części AW, a w dodatku tylko nawiążą bardziej do historii AW. Nie wiem jak mogliby dalej pociągnąć ten wątek. Jedyne co mi przychodzi do głowy to historia rozgrywająca się w świecie takim jak znanym z Control, gdzieś w jakimś pozaziemskim wymiarze. Może i jest to ciekawa koncepcja jednak nie będzie to tym

czym był pierwszy AW. No ale zobaczymy, w którą stronę to pójdzie.

 

 

Skończyłem pierwszy dodatek do Control, wykonałem misje poboczne i poeksplorowałem trochę świat. Udało się znaleźć trochę więcej nawiązań do AW, a do MP nawiązują tylko windy "Payne Elewator" ;) IMO dodatek nie jest wart swojej ceny nawet przy zakupie Season Pass przy aktualnej promocji. Ogólnie DLC nie jest zły jednak w relacji cenowej pełna wersja - dodatki wychodzi to skrajnie niekorzystnie. Pełna gra 79 zł - Season Pass 67 zł... Wątek jest fajnie poprowadzony ale taka zawartość powinna znaleźć się w pełnej grze, ewentualnie kosztować połowę tego co już przeceniony Season Pass. Eh..., duch czasów. Może drugie DLC wypadnie lepiej.

 

Udało mi się znaleźć ukryte pomieszczenie w dodatku. Z tego co widzę to aby je otworzyć to trzeba znaleźć maskotki kota. Za każdą maskotkę otwierają się kolejne drzwi. Brakuje mi już tylko jednej, a przynajmniej tak mi się wydaje, że jednej. Nie znalazłem w necie żadnych podpowiedzi, gdzie szukać resztę, a obszukałem już cały dodatek dwa razy. Poratuje ktoś? Poniżej screen miejsca o, które chodzi.
 

Spoiler


maxresdefault.jpg

 


 

 

 

Odnośnik do komentarza

Hmm to ja jednak jeszcze postoję jeśli chodzi o ten dodatek. Nawiązań do MP jest więcej ;) Na przykład różowy flaming w tej strefie więziennej prowadzący do sekretnego bossa/czy tam do misji sekretnej już nie pamiętam:) jest jeszcze kilka, ale nie pomnę teraz.

Edytowane przez cotek
Odnośnik do komentarza

Rozpocząłem wczoraj swoją przygodę i O CO TU DO DIASKA CHODZI? :D Gra jest kompletnie zakręcona i sprawia, że czuję się zagubiony. Chce się drążyć i dowiedzieć, ale mam przeczucie, że jak skończę grę to dalej nie będę wiedział co tak naprawdę się wydarzyło. 

 

Z pierwszych zarzutów jakie mam to sterowanie Jessie. Po TLoU II ciężko to zaakceptować, kiedy postać tak pływa i z łatwością wchodzi na obiekty. Strzelanie natomiast prima sort. :)

Edytowane przez Voytec
Odnośnik do komentarza

Na szczęście im dalej tym bardziej da się to jakoś wszystko poskładać w całość. Ale i tak nieco do interpretacji pozostaje. ;)

 

No i poczekaj aż dopakujesz trochę postać. O lewitacji nie wspominając, bo praktycznie co chwilę z tego korzystam. :D 

 

jesse+fly+gif+control.gif

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Voytec napisał:

Rozpocząłem wczoraj swoją przygodę i O CO TU DO DIASKA CHODZI? :D Gra jest kompletnie zakręcona i sprawia, że czuję się zagubiony. Chce się drążyć i dowiedzieć, ale mam przeczucie, że jak skończę grę to dalej nie będę wiedział co tak naprawdę się wydarzyło.


Zawsze staram się śledzić fabułę gierek z uwagą, ale tutaj to wyglądało tak:

3888c123b0125845b69f1f0f2232f89c.jpeg

Odnośnik do komentarza
Cytat

As Director of the Federal Bureau of Control, Jesse Faden must enter the Investigations Sector and confront the creature lurking within this long-abandoned part of the Bureau. This threat has haunted the sector for years, waiting on the other side of the sealed Firebreak. In order to reclaim the Investigations Sector from its clutches, Jesse will need to explore the numerous Altered World Events investigated here, including one from the town of Bright Falls. AWE brings new story content and side missions as well as new weapons and mods to the world of Control.

 

Czyli nie będzie tylko o Alanie, ale ogólnie o Altered World Events.

Odnośnik do komentarza

 

https://blog.playstation.com/2020/08/06/controls-awe-expansion-shines-light-into-new-mysteries-on-aug-27th/

 

Cytat

 

Finally, you might have heard a certain Alan Wake narrating the trailer and showing up at the very end. Over the years, we have included Easter eggs in our games that related some of Remedy’s games to each other, as you have seen if you played Control… but what if they were not all just Easter eggs?

 

 

What if there’s actually been a plan in place for over a decade on how some of our games are connected – a Remedy Connected Universe, if you will – and payoff for certain things is… down the line?

Play AWE on August 27 to start uncovering those secrets, and find out what’s really been happening in the Investigations Sector.

 

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza

Przedwczoraj skończyłem. Co za gierka :banderas:

 

Niesamowity jest ten klimat tajnej agencji rządowej badającej zjawiska paranormalne, trochę jak z Archiwum X ale o wiele bardziej spójne i groteskowe zarazem (jest np. opętana gumowa kaczuszka). Jak zwykle w grach remedy zasypani toną tekstu ale tym razem świat był na tyle ciekawy że czytałem każdą notatkę interesując się każdym dziwnym przypadkiem opisanym w dokumentach Federalnego Biura Kontroli.

Design lokacji mimo iż 95 procent gry to bieganie po  podobnych korytarzach też robi robotę dzięki estetyce żywcem wyciągniętej z lat 70/80-tych.

 

Grafika daje rade, widać że to ten sam silnik co Quantum Break więc jest dużo efektów czasteczkowych, efektów świetlnych itd. Muzyka raczej w tle i budującą klimat, jest też tradycyjnie kilka kawałków od zaprzyjaźnionej kapeli Remedy tj. Gods od Asgards czy jakoś tak.

 

Gameplay to pod względem zlozonosci coś pomiędzy prostackim Alanem, a Quantum Break. QB był bardziej skomlikowany i pozwalał na więcej kombinacji, ale tu też nie jest źle i w ciągu kilkunastu godzin ani przez chwilę nie odczułem znużenia, gdzie w Alanie już po kilku godzinach pojedynki stawały się bardzo powtarzalne.

 

Generalnie super gierka i mimo że nie wyszła przecież w tym roku to chyba moje osobiste goty na ten moment. A przy tym znacznie lepsza gra niż Alan Wale czy Quantum, kto by się spodziewał?

 

Dodatkowo bardzo fajnie tłumaczy z innego punktu widzenia wydarzenia z Bright Falls, liczę na to że najbliższe dlc jeszcze bardziej poeksploruje ten wątek bo wciąż nie mam dość tej gry i na pewno zagram w dlc.

20 godzin temu, Bigby napisał:

Bez.

Piękna wiadomość 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...