Skocz do zawartości

Control


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj skończyłem drugi dodatek - AWE. Podobnie jak w przypadku pierwszego nie jest on warty swojej ceny (kupiłem seasson passa w promocji za 67 zł) i równie dobrze mógł znaleźć się w pełnej wersji gry. Fakt ten oraz polityka wydawcy co, do wersji na next geny tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że lepiej jest czekać na wydania GOTY czy inne kompletne. Na przełomie generacji to już na pewno lepiej przemyśleć zakup. Ewentualnie wybrać wersję na PC ;)

 

Dodatek oddaje do dyspozycji gracza nowy poziom biura, któremu stylistyką bliżej do poziomów z pełniaka niż dodatku fundament. Jest kilka misji pobocznych, jakaś nowa broń (z której ani razu nie skorzystałem) i więcej nawiązań do Alana Wake. Jak wcześniej różne dokumenty, nagrania i foldery były rozrzucone po poziomach to tutaj spotyka się też koncentracje ich w niektórych lokalizacjach. Rozwinięty został trochę wątek co działo się po wydarzeniach z AW u Alice. Sam Alan wystąpił w większej liczbie przerywników, gdzie autorzy zaczęli nawet budować ciekawą narrację i przygotowania pod kolejny produkt - jak dla mnie nie koniecznie musi to być AW2. Nie pamiętam tego we wcześniejszym dodatku ale chyba w końcu dodali możliwość filtrowania znalezionych rzeczy w ten sposób, że po jednym naciśnięciu można trafić na "nieprzeczytane", a nie wertować wszystko w poszukiwaniu nowej notki.

 

Spoiler

Przez przypadek trafiłem na opętany przedmiot - maszynę z przekąskami. Znalazłem notki na jej temat jednak nie jest to w żaden sposób związane z fabułą gry czy misjami pobocznymi. W przypadku przypadkowego postrzelenia maszyny zaczyna ona uciekać do innego korytarza, gdzie zajmuje miejsce przy ścianie. Po ponownym postrzale znów ucieka i zajmuje pierwotne miejsce. Nie wiem czy to easter egg czy może powinienem potraktować maszynę z innej broni.

 

Podsumowując, moim zdaniem lepiej zaczekać na kompletne wydanie. Lubię gry od Remedy, jestem fanem AW, jednak w relacji koszt seasson passa do pełnej gry nie warto. To co równie dobrze mogło znaleźć się w pełnej wersji w dniu premiery zostało wypuszczone w formie płatnego DLC po czasie. Wiem, że to powszechna praktyka. Zastanawia wypuszczenie drugiego dodatku dopiero rok po premierze podstawowej wersji gry, w dodatku z tyloma nawiązaniami do AW. To wygląda jak element akcji promocyjnej nowego tytułu, co należy pochwalić z punktu widzenia marketingu. Nie wiadomo co to będzie, czy będzie to AW 2 czy jakieś nowe IP, w którym wspólnym elementem będzie postać Alana, remaster czy jeszcze jakaś inna wariacja. Ważne, że ludzie gadają ;) Swoja drogą też bym chętnie zobaczył AW2 jednak nie wierzę, że można jeszcze pociągnąć ten wątek i zrobić grę na wzór pierwszej części.

Edytowane przez Elitesse
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zacząłem drugi dodatek AWE. Na razie wszedłem do nowego departamentu w Biurze i jest sporo czytania. Notatki i teczki z dokumentami są porozrzucane wszędzie dookoła, więc trochę lektury jest, ale wprowadza ona w meandry działania Wydziału Dochodzeniowego w FBC. 

 

Miło się robi na widok znajomego bohatera. Szkoda tylko, że póki co znowu ścieramy się z zastępami Hiss. Liczyłem na coś w rejonach opanowanych przez ciemność jak w innej grze Remedy. No, ale kto wie, jestem dopiero na początku, więc może jeszcze coś się zmieni w tej materii. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Gram sobie w Control znowu, tym razem na PC. Od piątkowego wieczoru nabiłem 12h - to jest dalej świetna gierka, z niesamowitym klimatem. Liczę, że dzisiaj skończę i zabieram się za Photo Mode, żeby uchwycić kilka przykładów brutalistycznej architektury i wrzucić sobie na tapetę.

 

No i na PC z ray-tracingiem ta gierka wygląda niesamowicie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Słabiutko, no słabiutko, ale jak ma być 60 klateczek w przynajmniej tych 1440p to niech dłubią. Remedy robi świetne gry, ale ich optymalizacja często leży. Niech zrobią to porządnie zamiast gonić terminy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
11 minut temu, BrandonLee_z_TheCrow napisał:

No właśnie chciałem zapytać: grał już ktoś w Control na next genie? Bo to jest coś, czego nie mogę się doczekać, tak szczerze :)

no pewnie nie ma spadkow jest beton 30 fps i szybsze loadingi. Patch pod next geny na poczatku 2021 (nie wiem co tam bedzie)

 

Dodatki sa na plycie czy forma kodu w tej Control UE ?

Edytowane przez Szymek
Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Szymek napisał:

no pewnie nie ma spadkow jest beton 30 fps i szybsze loadingi. Patch pod next geny na poczatku 2021 (nie wiem co tam bedzie)

 

Dodatki sa na plycie czy forma kodu w tej Control UE ?

Wszystko jest na płycie jak kupisz Ultimate na PS4(później będzie darmowy update do nextgena), na Xboxie chyba ściągasz dane, ale bez vouchera na szczęście. Nie wiem o co chodzi, może jakieś różnice w kompresji.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Szymek napisał:

no pewnie nie ma spadkow jest beton 30 fps i szybsze loadingi. Patch pod next geny na poczatku 2021 (nie wiem co tam bedzie)

 

Patch miał wprowadzić ray tracing z tego co pamiętam.

 

16 godzin temu, Wojtq napisał:

Jeśli chcesz używać fajnych mocy w klimatycznych, ale potwornie dusznych, korporacyjnych pomieszczeniach, z dodatkiem bzdurnej fabuły to jak najbardziej.

 

Fabuła jest wykręcona ale fajna i wciąga. Do tego pojawiają się smaczki w postaci nawiązań do Alana Wake'a. Sam kupiłem swój fizyczny egzemplarz na ps4 za 90 zł i seasson passa za jakieś drugie tyle. Chętnie ograł bym gierkę jeszcze raz na nowym PS5 z RT ale jak mam jeszcze raz płacić za to samo to niech (pipi)ją. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...