Skocz do zawartości

Control


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

Skończone. Cała ta eksploracja, zbieractwo i wykonanie głównego wątku + najważniejszych side questów zajęło mi prawie 25 godzin. 

Ale jest jeszcze kilka zadań, które wydają się być ważne dla lore gry, więc pewnie w następnych dniach do nich wrócę.

 

Trudno mi uwierzyć, że w zeszłym roku tak obojętnie przeszedłem obok Control. Fenomenalny tytuł, który ani na chwilę mnie nie znudził, a tylko bardziej nakręcił na ewentualny sequel i inne produkcje Remedy związane z tym samym uniwersum. Jest też całkiem sporo odniesień do Alana Wake'a, co bardzo mnie cieszy.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Miałem czekać z zakupem gry na start konsol nowej generacji, jednak ostatecznie skusiłem się na promocję. Od dłuższego czasu szukałem odskoczni od otwartych światów do w miarę liniowej rozgrywki. Grając w grę mam skojarzenia z serią Half-Life, Psychonauts i Miasteczkiem Twin Peaks. Sympatycznie to wyszło. Gra jest trudna jak na dzisiejsze standardy. Denerwuje jednak długie wczytywanie oraz powrót po śmierci do punktu kontrolnego. Gram na zwykłej PS4 i zastanawiam się jak dział jakości mógł dopuścić do tego, że przy kilku przeciwnikach i drobnej akcji gra tak bardzo klatkuje... Da się grać jednak psuje to końcowy odbiór gry. Grafika nie jest fenomenalna, a jeżeli chodzi o fizykę obiektów to ta też pozostawia trochę do życzenia. Nie zawsze da się chwycić albo rozwalić jakiś obiekt. Może w grach na przyszłej generacji i na nowym silniku się to zmieni. W gruncie rzeczy i tak wypada to bardzo dobrze w zestawieniu z innymi tytułami. Grając staram się wszędzie zaglądnąć ale póki co znalazłem tylko dwie notatki odwołujące się do Alana Wake'a. Spodziewałem się więcej nawiązań ale może jeszcze wszystko przede mną. Z tego co widzę to jestem już bliżej zakończenia gry, przed zadaniem Polaris. Zostały jeszcze misje poboczne i DLC do ściągnięcia. Akurat na promocje się załapie.

Odnośnik do komentarza

Ja niedługo ruszam z Control. Gra kupiona w promocji MM za 79 zł a w promocji jeszcze jest Season Pass. Kocham Maxa, Alana Wake ale niestety w Quantum Break nie grałem. Ale za to Control wleci jak dzikie. Remedy jest świetnym studiem i każda ich gra nie dość że się czymś wyróżnia to jest świetna fabularnie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie jedna z najlepszych gier tej generacji. I do tego fantastycznie wyglądająca z ray tracingiem. :banderas:

 

Wczoraj zakupiłem w końcu Season Pass (ze zniżką na Epic Games wyszło zaledwie 49 zł) i zobaczymy co tam Remedy narobiło w pierwszym DLC. A już niedługo (oby w sierpniu!):

 

AWE_LandscapeImage_2560x1440-2560x1440-6

 

Sporo sobie obiecuje po tym dodatku.

Odnośnik do komentarza

Też gra, ale czuję lekkie znużenie. Gra bardzo mi się podoba, niestety mechanika rozgrywki cały czas opiera się na tym samym. Nie do końca rozumiem też mechanika zdobywania wyższych poziomów. Wszystko jest trochę mało czytelne. Na szczęście gra dorzuca co jakiś czas jakąś nową umiejętność, które trochę urozmaica granie, ale w pewnym momencie to się skończy i trzeba będzie opiera się na jednym trzonie i to trochę martwi, ale myślę, że dam radę. W końcu walczę o platynę. :banderas:

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, bluber napisał:

 

Wszystkie trzy gry dzieją się w jednym uniwersum. 

 

13 godzin temu, SlimShady napisał:

W sumie z Max Payne, to nawet cztery gry z jednego uniwersum. Liczę też, że Control dostanie wersję GOTY na nextgena, żebym mógł zagrać w ludzkich warunkach.

 

Jestem w trakcie ostatniej misji i póki co nie trafiłem na żadne nawiązanie do Max Payne czy Quantum Break. Jedynie dwie notatki dotyczące Alana Wake'a. Chyba, że coś przeoczyłem albo nie skojarzyłem z QB, w którego grałem dość dawno. Myślę, że nawiązania do MP rozpoznałbym bez problemu. Z drugiej strony mam jeszcze kilka misji pobocznych więc jeszcze je sprawdzę po zakończeniu wątku głównego. Można dalej grać po zakończeniu fabuły?

 

14 godzin temu, Bigby napisał:

Jak dla mnie jedna z najlepszych gier tej generacji. I do tego fantastycznie wyglądająca z ray tracingiem. :banderas:

 

Wczoraj zakupiłem w końcu Season Pass (ze zniżką na Epic Games wyszło zaledwie 49 zł) i zobaczymy co tam Remedy narobiło w pierwszym DLC. A już niedługo (oby w sierpniu!):

Sporo sobie obiecuje po tym dodatku.

 

Przed zakupem zastanawiałem się nad wersją na PC jednak z racji, że nie mam RT wybrałem PS4. Gra działa stabilnie czy też pojawiają się droopy?

U mnie zaraz też do koszyka wpada Seasson Pass. Wiadomo ile będzie tych dodatków?

 

Odnośnik do komentarza

Jeden dodatek już jest, a ma być jeszcze drugi :D Też się ostro zajarałem Controlem, skończyłem i chyba zaatakuje DLC. Klimat jest nieziemski, te bajkiw z pacynkami w TV, filmy instruktażowe od naukowców no i rozmowy z zarządem i byłym już dyrektorem (wiecie, że to aktor, który użyczył twarzy i głosu Payneowi nie ? :D).

Odnośnik do komentarza

@Elitesse

Spoiler

 

 

Alan Wake jest bestsellerowym autorem kryminałów, gdzie główna postać, to detektyw

Spoiler

Alex Casey, czyli tak naprawdę Max Payne, a te dwa manuskrypty(czytane prawdziwym głosem Max'a), to można powiedzieć symboliczne pożegnanie z serią przez Remedy, i ich własny pomysł na zakończenie. Zresztą fajne też nawiązanie o siedmiu latach w TV Show(bo właśnie tyle lat Remedy pracowało na marką.

 

Odnośnik do komentarza

@SlimShady

 

Ok, ok, myślałem, że bezpośrednio w Control znajdę jakieś nawiązania do MP i QB ;)

 

W sumie to nabrałem ochoty po raz kolejny zagrać w Alana Wake'a - jest to gra, do której lubię wracać. Nie widzę aby się aż tak strasznie zestarzała, a klimat jest niepowtarzalny.

Ostatnio chciałem też odświeżyć sobie serię MP. Sprawdzałem na na steam i epicu czy można grać na padzie i z tego co widzę to niekoniecznie. Do tego Max Payn pierwszy i drugi nie jest zlokalizowany, a szkoda. Posiadam oryginalne wydanie pierwszej części. Z tego co pamiętam to była to pełna lokalizacja i naprawdę dobrze zrobiona. Przynajmniej jak na tamte czasy. 

Odnośnik do komentarza

Z Alana po tych 10 latach przyznam nie pamietam zbyt wiele i mam nadzieje, że wyłapie smaczki. XO do ogrania QB nie mam wiec myślałem o nadrobieniu gry na YouTube choć nigdy w życiu jeszcze tego nie zrobiłem. Ciekawi mnie tutaj pokazanie historii razem z odcinkami stworzonego dla gry serialu. Ale to chyba odpuszczę, w nowej generacji na XSX się nadrobi we wstecznej. Nie będę nadrabiał gier w sposób który zawsze wyśmiewałem i nim gardziłem. 

 

Cóż, dzisiaj wskakuje Control. Jak się spodoba to jeszcze załapie się na promocje SP i wjadą dodatki. :) 

 

No kurde, Remedy nie może zawieść. 

Odnośnik do komentarza

Wypuścili być w końcu tego drugiego Alanka, a nie się wygłupiają.

 

Ogólnie bardzo lubię ich gierki. Mają swój niepowtarzalny styl i są charakterne, klimatyczne. Każdą bardzo dobrze wspominam, nawet QB.

 

Wojtek co do nawiązań do Alana to mimo 10 lat na bank wyłapiesz. Ja byłem w podobnej sytuacji. Btw kozacki ten Control klimat mega, no ale to Remedy.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...