Skocz do zawartości

Control


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Kilka godzin za mną. Na razie chce mi się dalej chłonąć tę porytą atmosferę sci-fi. Szkoda, że lore w największym stopniu zdobywamy w postaci notatek, ale nawet szybko się je czyta i są ciekawe, więc chcę wiedzieć jak dalej potoczy się intryga. Gdzieś czytałem, że fabułę da się przejść w kilkanaście godzin, więc jak będę robił główne wątki to może łyknę w parę wieczorów. 

Mam wersję Ultimate z PS+ na PS5 - DLC jakoś się odpala osobno, czy są misjami w obecnej grze?

Odnośnik do komentarza

Jedyne co mnie denerwuje to częste gubienie się. Lokacje sa przestrzenne, a minimapa płaska i czasem krążę wokół markera teleportu, a okazuje się, że to piętro wyżej, a schody są daleko. Trzeba patrzeć na tabliczki, ale czasem i tak krążę w kółko.

W walce brakuje mi mechaniki cover - mamy L2 na przymiarkę i strzelanie, ale czasem chcę bezpiecznie strzelić zza winkla i muszę cały się odkryć prosto na serię z karabinu. Niby chodzi o to by walczyć bardziej jak w Doomie - naprzód i rozwałka (zdrówko zbieramy po każdym wrogu), ale na tym etapie gry szybko mnie wyjaśniają jak za długo biegam pod ostrzałem.

Telekineza fajna, praktycznie wszystko na mapie można wyrwać z ziemi i rzucać, papiery latają, biurka, kosze na śmieci.

Atmosfera dla mnie świetna, rzadko się zdarza, bym lore chłonął z karteczek, ale tu jest ten klimat grozy i kompletnego odrealnienia (świat poza budynkiem toczy się normalnie, co widać na początku przez drzwi agencji, ale w środku to jakiś kosmos).

Aaa no i za dużo side questów - robiłem z 3-4 pod rząd, a potem zobaczyłem, że one są z generatora (włącznie z tymi czasowymi na 20:00) i olałem, skupiłem się na głównej fabule.

Na razie fajnie.

Odnośnik do komentarza

To jest taka trochę metroidvania, wszędzie nie wejdziesz, jeśli nie będziesz miał odpowiednich umiejętności, lub nie popchniesz fabuły do przodu. Owszem, jest kilka słabiaków, typu zrób coś tam 5-10 razy, dajmy na to, podlej kwiatki, odetkaj kibel, ale zdecydowanie większość jest warta zachodu. Odróżnić, to raczej nie odróżnisz bez poradnika. Na pewno, zignoruj te czasówki z tykaniem zegara, bo to nawet nie są poboczne.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...