Skocz do zawartości

Control


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.11.2023 o 12:07, Rozi napisał:

Robiąc przymiarki pod Alanka Drugiego (pierwszego nie zmęczyłem, przeszedłem 3 chaptery, doczytałem story, nie zniese tej gry, okropnie się zestarzała), zacząłem wczoraj Control. No gurwa, jeszcze nie zdobyłem żadnych mocy, ale dostałem w papę ostrym, lynchowsko-kojimowskim (z Death Stranding, nie mówcie, że nie) klimatem (a nawet pachnue applowskim Severance), gdzie od początku gry nic nie wiadomo. Jakieś głosy w głowie, jakieś miejsca mocy (mogę z niego zaczerpnąć #pdk), super to się może rozwinąć. O ile gameplay nie będzie nużący, he. Świetna jest też taka czysta, surowa estetyka - kolory czerwony, szary, biały, czarny, wygląda to super.

 

Control ma świetny gameplay, w sumie przez całą przygodę z dlc nie nudziło mi się robienie rozpierduchy.

Historia jest zakręcona ale klimatyczna, a i dwa dodatki robią robotę.

Jedyne co myślę że może odrzucić to dość podobne lokacje, szarobure korytarze itp. 

Ja lykam wszystko od remedy więc mogę nie być obiektywny;)

  • This 4
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, GSPdibbler napisał:

Kuźwa, a już zamówiłem. To ogram we wstecznej. Będzie działać jak na prosiaku, a tam chyba nie było tragedii. A dlc działa z podstawową?

 

Spokojnie będzie wszystko działać. Ja zakupiłem właśnie wersję na PS4, a później dokupiłem dodatki.

Teraz też gram ale na PC przy pomocy geforce now w jakąś wersję rozdawaną na epicu. Wygląda i działa to lepiej niż na PS4. Jak się wkręcę to może dokupię na epicu dodatki chociaż mam wersję ultimate na GOGu. Tej wersji jednak nie obsługuje GFN więc mogę próbować grać na swoim PC bez wodotrysków. O ile uda mi się przerzucić save z podstawowego control do wersji ultimate ;)

Odnośnik do komentarza

Well, to ja właśnie mam tak jak Czezare - ten backtracking po szaroburych biurach mnie zabił. Nawet historia nie pomogła. Chyba gry Remedy nie są dla mnie, zawsze jeden kiepski element w nich przeważa i niszczy całą przyjemność z grania.

Odnośnik do komentarza

Ten backtracking nie jest też taki okrutny, bo jednak ten budynek cały czas

Spoiler

"żyje"

, a choćby destrukcja otoczenia niedostępna praktycznie nigdzie indziej dodaje do tego kolejne warstwy, bo pejzaż się zmienia przy zadymach.

Nawet jeżeli wam nie podchodzi, to jest tam jeden z najlepszych MOMENTÓW w grach(zapalniczka). Szczerze, nie chciałbym tego przegapić.

Edytowane przez SlimShady
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kurde ale ogólnie to nie tyle backtracking co otwarte biuro. Z drugiej strony Control, to po części metroidvania, więc backtracing wpisany jest w założenia gameplayowe.

W AW2 też jest trochę backtrackingu, ale są tęż skróty, które można otworzyć (w Control nie było skrótów? Już deko nie pamiętam). 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Były "ogniska" jak w soulsach (które też pełniły podobną rolę i również respawnowały przeciwników w okolicy).
Zajebista gierka, która początkowo zupełnie mnie nie interesowała, kupiłem "z braku laku" i wbiłem platynkę niemalże z marszu.
Ultimate Edition na PS5 wciąż w folii, ale po tych postach nabrałem ochoty, by znów w to zagrać :banderas:

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Czezare napisał:

U mnie gampeplay Control nie pomógł. Backtracking zabił tę grę. Po zrzyganiu się z nudów odstawiłem grę dawno temu, nie powrócilem do niej i nie powrócę...

 

Przyznaję, że to potrafiło też mnie zniechęcić. Jednak nie na tyle abym nie chciał poznać wykreowanego świata i tej pokręconej fabuły. Rzadko kiedy trafia się na taki klimat.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...