Skocz do zawartości

Control


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, _Red_ napisał:

Było o olewaniu czasówek, a szafe grająca warto robić? Zużyłem żetona na próbę i trafiłem na generyczny killroom, meh. Przelece wpierw główną oś fabularną (mam lewitację, osłonę, parę upgrejdow do rzucania stuffem, upgrejd broni i w miarę przecinam wrogów).

Jak uwielbiam Contol tak czasówkę i żeton zrobiłem po jednym i odpuściłem. Przynajmniej zobaczyłem jak mogliby popsuć tę grę, jakby oparli się tylko na takich aktywnościach. Generyczne i powtarzalne tematy zabijają fajność gierek. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, _Red_ napisał:

Było o olewaniu czasówek, a szafe grająca warto robić? Zużyłem żetona na próbę i trafiłem na generyczny killroom, meh. Przelece wpierw główną oś fabularną (mam lewitację, osłonę, parę upgrejdow do rzucania stuffem, upgrejd broni i w miarę przecinam wrogów).

 

Meh, nic ciekawego, walka i jeszcze raz walka i odblokowanie nowych kill roomów. Też olałem wszystkie czasówki, najsłabszy punkt gierki. 

 

Warto dodać, że dodatek AWE umożliwia replay Labiryntu popielniczki :lapka: (przez maszyny arcade'owe po wykonaniu jednej z misji).

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Źle do tego podchodzicie. To jest dodatkowa zawartość, którą można wykonywać pobocznie oraz po skończeniu gry czyli tzw. endgame. Bardzo dobrze, że coś takiego jest w grze, bo po tym jak zrobisz wszystko można sobie fajnie mordować dopakowanych przeciwników i nie trzeba się ograniczać do odwiedzania podstawowych mejscówek ze zwykłymi leszczami. Gdyby gra wymuszała kończenie tego to wtedy tak, można, a nawet trzeba narzekać.

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Square napisał:

Źle do tego podchodzicie. To jest dodatkowa zawartość, którą można wykonywać pobocznie oraz po skończeniu gry czyli tzw. endgame. Bardzo dobrze, że coś takiego jest w grze, bo po tym jak zrobisz wszystko można sobie fajnie mordować dopakowanych przeciwników i nie trzeba się ograniczać do odwiedzania podstawowych mejscówek ze zwykłymi leszczami. Gdyby gra wymuszała kończenie tego to wtedy tak, można, a nawet trzeba narzekać.

 

Nie no jasne, ale gierka bombarduje co chwila "COŚ SIĘ DZIEJE SZYBKO IDŹ PĘDŹ" w taki sposób, że nie wiadomo czy to coś ważnego czy nie. A okazuje się, że to popierdółki opcjonalne. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja zacząłem olewać te czasówki, jak wbiłem 5 wymaganych na pucharki. 

Dobrze, że nie trzeba ich robić 25, tak jak te wyzwania polegające na ubiciu "x" przeciwników w sektorze "y" przy użyciu broni "z". Te akurat są bardzo fajne, bo robimy je "przy okazji", tylko trzeba pamiętać, aby nagrody odbierać ;) Dopiero wtedy są zaliczane, jak zauważyłem. 

Odnośnik do komentarza

Skończyłem dodatek AWE i muszę przyznać, że dawno się tak nie napociłem, aby ubić końcowego bossa.

Spoiler

Nie byłby z nim taki problem, jakby co chwila nie wyłączał światła, przez co nie dość, że sam nietykalny, regeneruje swój pasek zdrowia, to jeszcze po ciemku tracimy energię.

Ale w końcu padł :shotgun:

Odnośnik do komentarza

Kurde teraz to już nie jestem pewien. Paolo sprawdź jak masz jeszcze grę zainstalowaną. Ok z tego co czytam to nie ma. Ogólnie musiałem tę walkę kilka razy powtarzać, bo nie stał on w miejscu jak u Figusia. Obok Tomassiego z podstawki była to najtrudniejsza walka w grze, ale tam to głównie przez mobków.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...

Przeszedłem podstawkę i byłem zadowolony. Nie za długa, ciekawa historia w bardzo intrygującym klimacie, znośna mechanika strzelania i eksploracji.

Potem przeszedłem DLC z "Alanem" w tle - A.W.E. bo tak sugerowały internety, jeśli chodzi o kolejność. Mój boże, jakie to było gówno. Ta cała mechanika włączania światła przy bossie była mocno chybiona i wkurwiająca ponad miarę. Nie pomógł recykling pomieszczeń i brak urozmaicenia. Zacząłem Foundation, mam nadzieję że będzie lepiej. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.12.2022 o 00:41, Shankor napisał:

Przeszedłem podstawkę i byłem zadowolony. Nie za długa, ciekawa historia w bardzo intrygującym klimacie, znośna mechanika strzelania i eksploracji.

Potem przeszedłem DLC z "Alanem" w tle - A.W.E. bo tak sugerowały internety, jeśli chodzi o kolejność. Mój boże, jakie to było gówno. Ta cała mechanika włączania światła przy bossie była mocno chybiona i wkurwiająca ponad miarę. Nie pomógł recykling pomieszczeń i brak urozmaicenia. Zacząłem Foundation, mam nadzieję że będzie lepiej. 

 

Nie wiem co to za internety sugerowały aby najpierw grać w drugi dodatek zamiast w pierwszej kolejności w ten, który pokazał się pierwszy. W każdym razie chyba nie miało to wpływu na nic, a same dodatki faktycznie nie są tak dobre jak podstawka.

Odnośnik do komentarza

DLC średnie względem podstawki, chociaż AWE kusi najbardziej oczywistymi referencjami do AW. Wszystko w formie reprodukcji i tej nieszczęsnej walki ze swiatłem, niż z samym bossem. 

 

Fundament to po prostu więcej czasu spędzonego w płaszczyźnie astralnej, nowe skille Jessie i Ukryty. Ogólnie szkoda, bo Control podejmuje w treści notek mnóstwo tematyki dotyczącej innych miejsc, odwiedzamy również pewien hotel i to właśnie w tym widziałem potencjał na więcej Control w Control. Rodzinna miejscowość Jessie i jej brata to złoty surowiec na mocny, fabularny dodatek. 

Odnośnik do komentarza

Wczoraj skończyłem Foundation, jedna misja poboczna mi się zbugowała, ogólnie raczej nic ciekawego. Zostało mi kilka side-questów zarówno z podstawki jak i dodatków, ale nie będę ich robił - gra mi się już przejadła. Czas żebym dokończył Death Stranding, bo rozi się ze mnie śmieje. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

A u mnie wdarła się nuda pod koniec podstawki. Później raz podszedłem do dodatków żeby po chwili znowu porzucić. No nie kręci mnie ta gra. Klimat jest super i fizyka także, dokumentów od cholery i mimo, że lubię czytać w grach to tutaj mnie to przytłoczyło. Ale najgorsze jest bieganie wciąż po tych samych korytarzach napotykając wciąż tych samych wrogów. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.