Skocz do zawartości

HBO Max


Ukukuki

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, sprite napisał:

A najgorsze, że Damian Lewis odchodzi z obsady po obecnym sezonie.

 

To oni jeszcze to kręcą? Ja odpadłem w okolicach drugiego czy trzeciego, już sam nie pamiętam. :D Pomysł na coś w rodzaju Wilka z Wall Street w formie serialu był świetny i fajnie się oglądało te wszystkie intrygi na początku, ale z czasem to przeciąganie liny pomiędzy główną dwójką stało się jak dla mnie nudne - zwłaszcza, że w dużej mierze to jest serial polegający na gadaniu w gabinetach. :) Wg mnie tego typu mocne historie powinny mieć mocne zamknięcia, w miarę szybkie, bo przeciąganie na kolejne sezony tylko rozwadnia klimat, moc i intrygę. 

Odnośnik do komentarza

Kolejny dokument godny polecenia, Q: nadchodzi burza. Sześć odcinków, które opowiadają o fenomenie Q. Osoby która w necie zrzeszyla wokół siebie ogrom ludzi, z którą liczyła się partia Republikańska, czy sam Trump. Przy okazji trochę o twórcy i właścicielach 8chana i ich konflikcje (tam udzielał się Q). W dokumencie nie zabrakło także ataku na Kapitol, także jest to dość świeża sprawa. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Może być ciężko zachęcić kogoś do nadrobienia 10 sezonów serialu, ale "Pohamuj entuzjazm" byłoby tego warte.

Może nawet nie byłoby to takie trudne bo jest tylko 10 odcinków na sezon po około 25 minut każdy.

 

W każdym razie teraz wychodzi sezon 11 i ma kosmiczny poziom :D

Btw. 8 sezon nadawali w 2011, rzadko się zdarza, żeby serial zaliczał tak dobry powrót. Aż mnie korci żeby się zabrać za Kroniki Seinfelda (ten sam twórca) z lat 90-98.

Odnośnik do komentarza

Bardzo łatwo zachęcić - to po prostu jeden z najlepszych seriali komediowych. 

 

Pierwsze sezony są po prostu stare i trochę czerstwe, ale szybko łapiesz się na tym, że z czasem oglądasz coś lepszego nawet od The Office. Mój ulubiony serial komediowy

 

Najlepsze w tym serialu jest to, że żarty nie ograniczają się do jednoscenkowych gagów. Czasami dowcip jest budowany przez cały odcinek, a nawet sezon (co czasami też i irytuje, bo jak zgubisz jakiś motyw to nie zrozumiesz pointy), żeby na końcu jebną Cię w łeb. 

  1. Curb
  2. Chłopaki z baraków
  3. Biuro = Parki i rekreacje

 

Odnośnik do komentarza

W dwa dni polknalem Wody Polnocy. Uwielbiam takie seriale.  

Gra Farrella :banderas: Swoja droga zdziwilo mnie jak sprawdzilem ze ma 178 wzrostu. W serialu wyglada na byka z 185. 

Uwaga spoiler

Spoiler

Chcialbym drugi sezon ale bez Draxa to chyba nie byloby to :/

 

A moze znacie jeszcze jakies w podobnych klimatach. Mam na mysli czasy mniej wiexej kuby rozpruwacza i syfiastej anglii gdzie wszedzie bylo pijanstwo, kurestwo i walenie opium :) Fajne czasy, kiedys to bylo

Odnośnik do komentarza

 

16 minut temu, kanabis napisał:

A moze znacie jeszcze jakies w podobnych klimatach

The Terror na Amazon Video? Losy angielskiej XIX wiecznej ekspedycji morskiej uwięzionej na wodach Arktyki.

Oczywiście książka i tak lepsza, ale momentami bardzo ciężka.

Edytowane przez dee
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, kanabis napisał:

W dwa dni polknalem Wody Polnocy. Uwielbiam takie seriale.  

Gra Farrella :banderas: Swoja droga zdziwilo mnie jak sprawdzilem ze ma 178 wzrostu. W serialu wyglada na byka z 185. 

Uwaga spoiler

  Pokaż ukrytą zawartość

Chcialbym drugi sezon ale bez Draxa to chyba nie byloby to :/

 

A moze znacie jeszcze jakies w podobnych klimatach. Mam na mysli czasy mniej wiexej kuby rozpruwacza i syfiastej anglii gdzie wszedzie bylo pijanstwo, kurestwo i walenie opium :) Fajne czasy, kiedys to bylo

 

Brzmi idealnie jak opis 'Peaky Blinders' do cholery jasnej!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ech, przegadany strasznie ten trzeci sezon Sukcesji... Dwa pierwsze też były oparte głównie na dialogach, ale były tam jednak jakieś wydarzenia i akcje, które popychały sprawy do przodu albo zmieniały kierunek. Mam wrażenie, że w nowym sezonie te akcje i wydarzenia się nie dzieją, tylko się o nich opowiada. Na myśl, że pewniakiem już jest sezon czwarty, odechciewa mi się trochę tym ekscytować i czekać na kolejne odcinki.

 

Póki co, niestety, rozczarowanie jak dla mnie, mimo że Sukcesja to jedna z najlepszych rzeczy jakie widziałem w ostatnich latach, ale z naciskiem na pierwszy sezon. 

Edytowane przez LeifErikson
Odnośnik do komentarza
W dniu 26.11.2021 o 10:21, LiŚciu napisał:

The Terror przereklamowany. Niewiele sie dzieje a twórcy tak się skupili na tym żeby pokazać jak załoga walczy z zimnem że nawet o parze z ust nie pomyśleli. Do tego nudne gadki i bezsensowne zachowania postaci. Można obejrzeć jak nie ma innych opcji ale spodziewałem sie czegoś ciekawszego. 

 

Chyba wogóle nie zrozumiałeś zamysłu twórców :/

Serial, a książka to dwie mocno rozjeżdżające się historie, co dziwi tym bardziej, że autor książki Dan Simmons jest współproducentem i miał bardzo dużo do powiedzenia w tworzeniu samego serialu.

Ksiàżka, to 800 stron pięknej historii z mrozem i potworem w tle. Historii prawdziwej z dorzuconą w/w fikcją, żeby było ciekawiej ( Terroru i Erebusa do dzisiaj nie odnaleziono ).Tu czytając naprawdę czuć skrzypienie desek pokładu, a skóra czerwieni się od mrozu.

Serial natomiast jest fajny do obejrzenia i to tyle.

Nie wiem, czy czytasz, jeżeli tak to daj tej opowieści jeszcze jedną szansę.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Boomcio napisał:

 

Chyba wogóle nie zrozumiałeś zamysłu twórców :/

Serial, a książka to dwie mocno rozjeżdżające się historie, co dziwi tym bardziej, że autor książki Dan Simmons jest współproducentem i miał bardzo dużo do powiedzenia w tworzeniu samego serialu.

Ksiàżka, to 800 stron pięknej historii z mrozem i potworem w tle. Historii prawdziwej z dorzuconą w/w fikcją, żeby było ciekawiej ( Terroru i Erebusa do dzisiaj nie odnaleziono ).Tu czytając naprawdę czuć skrzypienie desek pokładu, a skóra czerwieni się od mrozu.

Serial natomiast jest fajny do obejrzenia i to tyle.

Nie wiem, czy czytasz, jeżeli tak to daj tej opowieści jeszcze jedną szansę.

 

Nie czytałem książki. Widziałem tylko serial. Jak to zazwyczaj bywa, książka na pewno lepiej oddaje całą historie (i tą fikcyjną część również) jednak serial mnie nie porwał. Obejrzałem do końca żeby zobaczyć jak to się skończy i tyle. Walka z mrozem i zimnem mocno naciągana. Najciekawiej było jak sie potwór pojawiał ale skąd się wział i o co z nim chodziło rozkminiłem chwile po tym jak się pojawił. 

 

Spoiler

Jak z ciuchów starego eskimosa wyciągnięto drewniane figurki

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...