Skocz do zawartości

HBO Max


Ukukuki

Rekomendowane odpowiedzi

No ta "polska Mare z Easttown", czyli Odwilż, po dwóch odcinkach  solidnie, ale bez szału. Taki kolejny generyczny kryminał, chyba niczym się nie wyróżnia, przynajmniej póki co. Realizacyjnie bez zarzutu, jak chyba wszystko od HBO, więc z braku laku można popatrzec.

 

Ale to porównanie do Mare mocno na wyrost. :D Odwilż póki co znacznie bardziej ciezkostrawna jak dla mnie.

 

Bliżej temu do Klangoru, ale Klangor miał Jakubika, a tak znakomity aktor dodaje mnóstwo wartości. Wajda jako główna bohaterka to według mnie nie ten poziom.

Edytowane przez LeifErikson
Odnośnik do komentarza

Skusiłem się na HBO Max ze względu na ostatnią promocje i na pierwszy rzut oka wydaje się że znacznie mniej tu filmów i seriali niż na Netflixie, ale w konsekwencji jest też tu mniej śmieciowych seriali. Na razie obejrzałem tylko Diune i Legion Samobójców oraz odświeżam sobie Kompanie Braci.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Patricko napisał:

Netflix to przerost formy nad treścią. Netflixa wyobrażam sobie jako kubeł z promocjami w markecie, gdzie grzebiesz, żeby cokolwiek sensownego znaleźć. Hbo to taka górna półeczka, gdzie masz tego mniej, ale ryzyko szamba znacznie mniejsze (ale wciąż jest niestety).

 

Dokładnie. Na HBO prawie wszystko w interesującym gatunku można oglądać w ciemno, bo jest przynajmniej niezłe. Na Netflixie można się naciąć na rzeczy słabawe. 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, SpacierShark123 napisał:

Ktoś używa HBO max za granicami kraju? Zastanawiam się czy nie kupić jako dodatku do netflixa ale nie wiem jak kwestia regionu. Nie mam zamiaru używać VPN a jednak wolałbym oglądać w języku PL .

Jeśli HBO Max jest dostępne w danym kraju to nie ma problemu z używaniem konta z innego kraju (o kraju decydują dane z płatności), ale np. w UK czy u Niemców bez kombinowania z VPN się nie obejdzie, bo jest blokada.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, selene napisał:

Jeśli HBO Max jest dostępne w danym kraju to nie ma problemu z używaniem konta z innego kraju (o kraju decydują dane z płatności), ale np. w UK czy u Niemców bez kombinowania z VPN się nie obejdzie, bo jest blokada.

Właśnie najbardziej zastanawia mnie kwestia języka ponieważ w przypadku netflix-a dużo filmów mam tylko w wersji NL nawet brak napisów polskich które na netflixie PL posiadają .

Odnośnik do komentarza

Ależ tu jest pełno złota, szczególnie, jak ktoś ma zaległości z klasykami. Sopranos, Wire, Oz, wszystko przynajmniej w HD i na dwa kliknięcia. To pierwszy abonament, z którym mam do czynienia i jestem pod wrażeniem samej idei i działania, choć parę techniczno-logistycznych zarzutów mógłbym mieć. No i w przypadku kategorii Cartoon Network straszny niedosyt, mam na myśli oczywiście brak oldschoolowych kreskówek (obawiam się, że wsiąknąłbym w to bardziej, niż w poważne seriale xD).

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Czoperrr napisał:

Odwilż bardzo dobry serial, wyczekuję każdego kolejnego odcinka z wypiekami na twarzy. Duża inspiracja Mare z Easttown ale jak się inspirować to najlepszymi. 

 

Aż tak Ci siadł? A oglądałeś na przykład Klangor? Jeśli nie, to polecam, bo bardzo podobne klimaty, a jak dla mnie znaaacznie lepszy aktorsko (Jakubik jako główny bohater to jest zawsze +2 do oceny moim zdaniem ;)). Odwilż wydaje mi się okrutnie drętwa pod względem głównych bohaterów, w dodatku cały czas ten ponury klimat, taki "na serio" na siłę - przytłaczający w negatywnym sensie. Mare z Easttown miała tą siłę, że czuć było fajny balans między dramatem, kryminałem, czasem trochę czarną komedią dla rozluźnienia. Tego mi brakuje w Odwilży. 

 

Odwilż jest jak najbardziej solidna, ale w natłoku innych kryminałów (polskich i niepolskich) wypada raczej bez szału - jest spoko, ale niczym się nie wyróżnia. No ale dzisiaj finał, może czymś mnie jeszcze zaskoczy. :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...