Skocz do zawartości

Animal Crossing: New Horizons


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisałem, jakoś specjalnie nie polecam Animal Crossing. Na pewno część osób by się w to wkręciła, ale na tym forum trudno jakoś mi określić target, żebym polecał ze wszystkich gier kupić akurat tę. Wiem, komu polecić by można Cities Skylies, Monster Huntera, Tokyo Mirage Sessions, Langrissera, Afterparty, i tak dalej długo, ale z Animal Crossing to trochę inny świat.

 

 

Na kwarantannę? Mogę tylko powtórzyć, że AC jest bardzo powolne. Ludzie często w to grają w pociągu, albo oglądając TV. Niektórzy - istnieją tacy, ok - grają cały dzień, ale ja tego nie rozumiem, im się musi naprawdę nudzić - granie w co najmniej kilkugodzinnych odstępach pozwala na znacznie więcej. Oczywiście z czasem jest to chyba idealna gra dla kogoś, kto by siedział w domu i brakowało mu kontaktów z przyjaciółmi i ogólnie jakiejś przyjaznej atmosfery i pocieszenia i kontroli nad życiem. Ale dla mnie to nie jest gra, w której idzie się jakoś zatopić na cały dzień. Moooże ulepszony interfejs na Switchu to zmieni i dla mnie, ale nie przesądzałbym.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Z ciekawości sprawdziłem oryginał z GCN (bo gdzie sięgać jak nie do pierwowzoru?) i całkiem się mnie to podoba. Faktycznie tak jak pisze ogór to nie jest dla każdego i raczej nie jest to tytuł przy którym da się wysiedzieć cały dzień. Gdzieś wyczytałem że pomysł na grę zrodził się a głowie autora w chwilach samotności po przeprowadzce do nowego miasta i tak w sumie pasuje to do idei tej gry.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, devilbot napisał:

No przy tym raczej nie siedzi cały dzień. Odpala się raz dziennie na 1-2 godz, robi się aktywności, pozbiera zasoby bo są wyczerpywalne i tyle odnowią się za ileś tam godzin czy nawet za dobę.

 

 

Jak typowa gierka na androida, gdzie jest takich milion i na dodatek za darmo, a tu 260 zł.

  • WTF 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Liczby liczbami, ale te recenzje nawet mnie lekko zachęcają (przypomnijmy, że do kupna nowego Switcha, bo starego zalało i wszystkie gry bez cloud save'a poszły się... Co mnie trochę zniechęciło do używania konsoli na chwilę).

 

 

Nawet te recenzje z niby niższymi liczbami tak naprawdę piszą, że to jest Animal Crossing, którego zawsze chcieli, że gra jest dużo piękniejsza niż kiedykolwiek, sterowanie znacznie przyjemniejsze, a struktura bardziej określona. Nie wszystkie - np. US Gamer ma narzekanie. Ale sporo.

 

Wiele osób pisze, że gra jest jeszcze wolniejsza, niż poprzednie części (bez wdawania się w szczegóły, nawet pewne dość podstawowe dla przyjemności mechanizmy zaczynają działać po dobrych kilku godzinach). Gamespot napisał wprost: "grałam w to przez ostatnie 17 dni, przez 80 godzin gry, i nadal się zastanawiam, co mnie czeka jutro", i że to nie jest finalna recenzja bo za wcześnie na podsumowanie. Niektórzy recenzenci ewidentnie grali mniej, i na pewno sporo rzeczy nie widzieli jeszcze.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Banan91PL napisał:

Wyjaśni ktoś o co chodzi w tej grze i jaki jest jej fenomen ?

 

Przejrzyj cały temat, kolega ogqozo ładnie tu wszystko wyjaśnił. Trudno to zakwalifikować pod konkretny gatunek. Trochę tu Simsów, trochę Harvest Moona, trochę Stardew Valley, raj dla miłośników zbieractwa.

 

Złamałem się i ja. Pudełko już leci z Perfect Blue.

Gameplaye mnie przekonały. Widzę wiele ciekawych opcji, pojawiły się jakieś osiągnięcia, zbieranie receptur craftingowych, no i bardzo ładnie prezentuje się grafika. Czuję, że znowu będę codziennie odwiedzał ten świat. 

Edytowane przez Kosmos
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę i crafting bardzo spoko.

Zbieractwo, rozmieszczanie pierdół, muzyczka w tle i odgłosy.

Strasznie kojąca gra.

Nook miles tez spoko pomysł.

Chyba z 3h poszły.

No i ładna grafa. Jak na taką grę oczywiście.

 

Mam tylko obawy jak często będzie mi się chciało wracać.

 

Z minusów - jakieś takie czasem aż za powolne. Zwłaszcza kupowanie i wytwarzanie.

Loadingi wejść do mini namiotów 

Niby krotnie, ale przy takim rozmiarze to słabo.

No i wyspa wygląda na małą.

 

Ale.

Nie jestem zawiedziony.

Jest lepiej niż myślałem.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Czytałem w necie, że początek jest jeszcze wolniejszy niż we wcześniejszych AC i mimo, że nie mam osobiście porównania to muszę przyznać, że tempo jest ślimacze.

 

Dodatkowo ktoś kto obmyślał interfejs stawiania przedmiotów powinien dostać płaskiego, ponieważ jest to niekonsekwentne i męczące. Tłumaczę - macie w plecaku jakiś przedmiot, który chcielibyście umieścić w świecie gry, na przykład oponę albo pudełko tekturowe; w ekwipunku wybieracie dany przedmiot i klikacie "place item"; niestety nasza postać po prostu rzuca przedmiot do przodu na ziemię, bez możliwości wyboru konkretnego miejsca gdzie przedmiot ma wylądować. Brak konsekwencji można też zaobserwować w tym, że niektóre przedmioty można przesunąć po tym jak zostały umieszczone np. pudełko tekturowe można powolutku ciągać za sobą, a inne przedmioty jak na przykład oponę nie można. Ponad to jak chcecie zasadzić roślinki to postać już nie rzuca ich przed siebie tylko zasadza w tym miejscu, w którym stoi.

 

Karny kutas należy się też za interfejs przy jedzeniu (tylko po 1 przedmiocie na raz) i kupowaniu (każdy przedmiot wybieramy osobno, niektóre można kupić w bulku ale jest zawsze pełno dialogów do przeklikania, które są ciągle takie same).

 

W skrócie, gra jest mocno archaiczna w swoim designie momentami co dodatkowo spowalnia i tak już wolne tempo rozrywki.

 

Dlatego właśnie chyba najlepiej jest grać w krótkich sesjach.

 

Dzisiaj rano odpaliłem, złapałem kilka motyli, sprzedałem jakieś rzeczy. Zauważyłem, że różne robaczki i ryby są dostępne w różnych miesiącach i porach dnia. Zebranie wszystkiego to będzie zabawa przynajmniej na rok :) Dlatego AC sobie dawkuję i z pokorą, powolutku, prę do przodu.

 

PS: Odblokowałem możliwość odwiedzania innych (2 dzień), więc jakby ktoś był chętny to możemy się spotkać.na wspólne łapanie robaków? Nie wiem w sumie po co.

Odnośnik do komentarza

Pograłem kilka 'dni' na wyspie.

Gra się bardzo przyjemnie.

 

Start rzeczywiście za wolny, bo każdy chętnie by porobił sedno tej gry (czyli zbieranie motyli, ryb, skamieniałości, pimpowanie budynkow i wyspy), ale przez pierwsze dni prawie nic z tego nie jest dostepne.

Takze polecam jak wiekszosc ludzi w recenzjach przez pierwsze kilka dni przeskipować zmieniając datę w systemie konsoli gdy już zbierzemy co jest do zebrania i wykonamy dzienne zadania. To odblokuje kolejne wiecej możliwości.

 

Potem wystarczy normalnie wlaczyc juz automatyczna date w konsoli i cieszyc sie grą, dłubiąc w ogrodzie czy biegając za znajdźkami.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...