Skocz do zawartości

PSX Extreme 259


Oceń okładkę PSX Extreme 259  

29 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 259

    • 1
      0
    • 2
      1
    • 3
      0
    • 4
      1
    • 5
      1
    • 6
      0
    • 7
      3
    • 8
      9
    • 9
      4
    • 10
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Ja już kilka razy pisałem- niektórym tekstom przydałaby się dodatkowa strona, bo nie uwzględniono kilku kwestii. Ot, autor musiał o czymś nie wspominać, bo miał za mało miejsca. 

Jeśli chodzi o układ, to dawanie artów jest marnowaniem jest miejsca. Lepiej dać tekst, albo screeny. 

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza
21 minutes ago, Perez said:

 

Uwaga, poważne pytanie - a jak jest z Twoim/Waszym odbiorem proporcji tekstu do miejsca? Czasami przy zamykaniu numeru gdzieś ten temat wraca, gdy Romek mówi "o, ja to bym ten czy tamten materiał złożył wow i łał, ale to trzeba 8 stron, a nie 5, bo tyle tekstu co jest to jak wleję na 5 stron to zostaje miejsce na 4 foty na krzyż" i wtedy od razu pojawia się temat efektownych otwarć, światła na stronach itd. 

Na pewno hyde park ma za małą czcionke. 

 

 

Jw. Niektore gry maja za mało miejsca przyznanego a to boli. 

Edytowane przez Kicaj
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Osobiście cenię najbardziej tekst, chociaż jeśli od czasu do czasu wrzucicie jakiś materiał z klawym artem na całą (otwierającą) stronę to też docenię. Na cały magazyn 3-4 strony "zmarnowane" w ten sposób w zupełności przełknę, ale nie ma co robić drugiego Pixela, gdzie niektóre teksty, prezencja stron oraz stosunek wolnego miejsca do ilości treści to jakiś żart. Jakoś zachwiane te proporcje. Można się zasłaniać "światłem na stronie", ale w ten sposób to nawet wygląd mitycznych Tips & Tricks z pierwszego numeru PE da się wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
54 minutes ago, Paolo de Vesir said:

Cieszy to, że się przykładasz i mocno to szanuję. Nie napisałem jednak że konkurencja ma słabe teksty, a PIXEL dobre tylko to że PIXEL ma (w osobistym odczuciu) najlepsze.

 

W tym cała różnica.

Przeczytaj tekst o historii Tenchu. Jest tam sporo info, a różnica taka, że czuć emocje i sentyment piszącego. I o to chodzi w retro o czym Pixel nie wie\

Szkoda, że pod względem layoutu pe tak daleko za Pixelem. Okładka niech sobie juz bedzie jak stół Durczoka, ale reszta słabo. Nie wiem kto składa Pixela, ale Romek duzo odstaje.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
50 minut temu, dee napisał:

Pod względem ratio liczba znaków/złotówkę PE zjada Piksela na śniadanie :nosacz3:

Jak sobie przypomne te poradniki do tekkena pisane skrotami, czcionka 6 i nie zawierajace obrazkow...

 

Nie wiem, mi sie zawsze pe kojarzylo z wieksza iloscia tekstu w stosunku do obrazkow. No ale 5 stron litego tekstu bym niezniesl.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Mejm napisał:

 

Nie wiem, mi sie zawsze pe kojarzylo z wieksza iloscia tekstu w stosunku do obrazkow. No ale 5 stron litego tekstu bym niezniesl.

Pamietam jak Chmielarz marudził, ze w PE jest sporo tekstu pisanego „drobnym maczkiem”:)

Tez bym nie zniósł 5 stron litego tekstu. Może w 2001 to było ok, ale nie dziś. Nie mam teraz tyle czasu by przechodzić jedna gierkę 100 godzin i czytać pismo cały miesiąc. Kiedyś z nudów czytało się nawet opisy gier i recenzje po kilka razy. No ale to w czasach szkolnych.

 

Pixel ma prosty dizajn, fajne artworki na dwie strony, z czego na tych dwóch stronach ze trzy kolumny tekstu wieksza czcionką. Wyglada to ładnie i szybko się czyta - ale czy przyjemnie i ciekawie - raczej nie. Przestałem zbierać jakieś 1.5 roku temu, bo po prostu czuję tam pececiarzy i to jeszcze takich starych, wychowanych na Amstradzie czy innym PC Garry Zx Vector, o istnieniu których wie całe 20 osób w Polsce. A i jest tam ten baran, co gra na padzie od czasów x360* (a mógłby być ojcem Pawcia), albo Micz kończący wolfensteina na touchpadzie w lapku.

 

Ale marzy mi się tak wydany PE jak Pixel, chodzi o taką gruba okładkę i te grube strony. Kiedyś myślałem nawet czy nie kupić na Allegro fotoksiążki i samemu sobie zremasterować pierwszy numer z pdfa :) no ale ja czytam PE przez większa  cześć mojego życia, wiec na pewno nie jestem normalny.

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
43 minutes ago, chris85 said:

Temat numeru jest za(pipi)isty. Szkoda tylko, że farba znowu się ściera pod palcem :/

Pewno dla 11 latkow tak. Chociaz moze ci sa juz na tyle ogarnieci by kupic komiks czy magazyn o komiksach. Nie cierpie za te geekowe poje.banstwa Rogera, Butch aroc chlip

 

To był normalny facet. Kochał Star Wars ale czy wtryniał to non stop do pisma? Nie. Moze był tak bardzo madry by wiedziec, ze pismo o grach ma trakrowac o grach/ sprzecie. 

Edytowane przez Kicaj
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Tokugawa1982 napisał:

Smacznie się czytało: tekst Soqa o animacjach, oraz wspomnienia Rogera. Niesamowicie zbierzne historie z moimi własnymi.

Dzięki Panowie

 

Przecież od lat czytamy w tym dziale, że "z netem i tak nie wygracie", więc moim zdaniem jest to jedyna słuszna droga. 

Magazyn o grach dla nerdów 30+ kochających wspominki, filmy i komiksy. 

A Soq za ten temat numeru ma u mnie wielkie piwo, kiedyś tam. 

Edytowane przez chris85
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 hours ago, Pix said:

Ech, ci cholerni superbohaterowie dla dzieciarni. Wiadomo, tylko poważne artykuły o poważnych grach, najlepiej czytane będąc ubranym w garnitur. Do tego Beethoven w tle i kieliszek dobrego wina w dłoni.

Wytłymacze ci prosto, skup sie na maxa jednak. Gry maja mechanike a ta moze dawac radość. Dziecku czy dorosłemu. Fabuła marveli czy innego tałtajstwa to max do 15 lat. W przeciwnym wtpadku lekkie uposledzenie. Nie neguje komiksu jako medium oczywiscie. 

 

Ale chu..j z tym, co to kur.wa robi w pismie o grach? Nie znam np Tokugawy, ale do licha, mog ci stary co mies 12 zl przelewac gdy przestaniesz zebrac o strony o komiksach. Za podarowane 10 zl kupisz sobie pismo o komilsach, bedziesz miec 100 stron o komiksach, no ja pierdziele co za kamuki z niektorych

 

Dlatego za ch pana nie chce przy Rogerze wiecrej stron, nawet za 50 gr wiecej. Na co, zeby wiecej dziadostwa wsadzil?

I kij z tego, ze pisze swietne retro teksty Pan Zochowski. Jednak duzo bym dal za powrot Butchera czy Sciery, niestety

  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza

Nie bo jeszcze cofne sie w rozwoju by gustowac jak niektorzy w typie komiksu do lat 15. Wole nie rezykowac mate.

To sie kupy nie trzyma. Hyde park ma czczionke wielkosci czytaj pod mikroskopem. Tyle fajny gier dostaje czasem 1/2 strony bo miejsca nie ma.

A tu (pipi)a 8 stron na temat niezwiazany z grami, do tego target max 15 lat

6 minutes ago, szejdj said:

co byś dał?

34 zł

 

 

Na ppe jest juz wystarczajaco smiecio zapychaczy, wara od pisma z tym 

Edytowane przez Kicaj
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...