Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze a ilu z was gra na kinie domowym z atmos? Jaki % ma z was glosniki w suficie i dobry ampli ? ( Fanek wiem ze ma) 
Juz widze jak o 22.00 odpalacie wszystkie glosniki i heja  
Wiekszosc gra na sluchawkach. Jak sony dobrze ogarnie to 3d to tez bedzie robilo robote. 
 
 
Ja? I jeszcze kilka osób na forumku. + setki tysięcy na świecie.
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

Bez jaj, nikt chyba nie kupuje ps5 albo xbox aby grać na głośnikach z tv.

 

Ty chyba zyjesz w jakims alternatywnym swiecie. Przede wszystkim to jedna i druga konsola jest sprzetem dla januszy do grania w fife czy call of duty ktora stoi w salonie pod telewizorem. Wiekszosc ludzi bedzie pewnie gralo jeszcze przez pare lat na tv full hd a typ o specjalnym naglosnieniu cos gada XD

 

Komus sie chyba pro gejmer wlaczyl znowu 

 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

A niby jaki sprzęt do grania nie jest dla Januszu według Ciebie? Bo oprócz pc inne nie istnieją, a tam to w ogóle granie jest ograniczone głównie do słuchawek. Typie, srasz się w temacie tenisa, teraz srasz się w temacie ps5. Znajdź sobie jakieś zajęcie w to piękne sobotnie popołudnie :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiekszosc januszy graczy nie ma dobrego tv do grania a co mowic o dzwieku xd A ci co maja dobre tv to uwazaja ze jak dali za tv 3-6 tys to napewno ma wystarczajaco dobre glosniki zeby grac na poziomie.Wiem bo czesto gadam z klientami. 

To ma byc konsola dla mas. W 95% dla januszy grania albo dzieciakow. 

Choc nie zmienia to faktu ze akurat marka sony powinna jednak miec jesli chodzi o strefe audio all inkluziw

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

Czasami im lepszy tv tym bardziej gówniane głośniki niestety emoji2.pngemoji2.png

Za czasów wielkich dup i 32 cali to było spoko grać na głośnikach z tv na dobrą sprawę, ale teraz dźwięk z tv grubości kilku mm to jednak porażka.

Ja ci powiem z mojego doświadczenia. Mam dobry soundbar i słuchawki. Gram przeważnie na słuchawkach dla większej wczuwy i aby np nie budzić żony jak śpi. Jak mam fantazje to wieczorem sobie na soundbardze pogram ale i tak wolę słuchawki. Soundbar służy mi też jako domyślne urządzenie do filmów czy seriali ale np jak oglądam mecz czy wiadomości to wystarczy głośnik w tv. Z doświadczenia wiem że większość znajomych z konsolami gra na głośnikach tv albo na soundbarze za 500-700 zł z marketu. 

 

Co do kina domowego takiego na wypasie to nawet nie chodzi o pieniądze ale o miejsce. Mi się po prostu nie chce w to bawić. Myślę że tak samo ma większość osób. Dodatkowo jak mieszkasz z kimś to i tak poza wspólnym oglądaniem filmy z takiego kina nie skorzystasz. No chyba że masz gralnie wyciszoną w piwnicy ja się jeszcze takiej nie dorobiłem :D

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

Czasami im lepszy tv tym bardziej gówniane głośniki niestety emoji2.pngemoji2.png

Za czasów wielkich dup i 32 cali to było spoko grać na głośnikach z tv na dobrą sprawę, ale teraz dźwięk z tv grubości kilku mm to jednak porażka.

Mój TV ma coś takiego jak Sound Surface czy jakoś tak. Dzwięk jest z głośnika który jest wiielkiośc 80% ekranu. Efekt jest taki że ekran drga od dzwieku:) Fajny patent bo jak na przykład jakaś postac mówi to drga tylko ten obszar z tą postacią. Ale to taki bajer. Gram głównie na słuchawkach. 

Odnośnik do komentarza
Ja ostatnio w filmach porównywałem hdr10 i dolby vision dla mnie zero różnicy. Wiec jak kiedyś konsole porównywaliśmy która ma więcej fps czy detali, to teraz będzie DV vs hdr10? Wątpię.
Dokładnie. Włączyłem ostatnio z płyty UHD "Pierwszy Człowiek".
Między DV a HDR10 jest taka różnica, że jej nie ma. Może delikatnie różni się- odcień barw? Nasycenie delikatnie kolorów? Ale to dosłownie w kilku momentach, ogólnie jakbym nie sprawdzał po 10 razy, to bym nie zgadł.
Wiem, że zaraz ktoś mnie zje, ale serio oprócz wypisanych technikaliow papierowych, na wzrok nie ma różnić na korzyść jakiegokolwiek systemu. I ten i tamten spełnia zadanie. TV xf9005 Sony.
Odnośnik do komentarza

Zapoinacie chyba, że faktycznie konsole są dla mas. My jesteśmy geekami i patrzymy na takie rzeczy. Ale z drugiej strony człowiek musiałby co roku zmieniać sprzęt bo najpierw wchodzi hdr10, później dolby vision, earc, HDMI 2.0, 2.1, 120hz, wyższy HDR, atmos, vrr, freesync itd. co roku możnaby było zmieniać tv i audio żeby być na bieżąco. Do tego trzeba mieć w chuj siana aby to wszystko kupić. Ja mam tv z hdr10 i hdr10+ na przyzwoitym poziomie, posiada matrycę 120hz ale na HDMI 2,0, mam soundbar 5.1 i słuchawki 7.1 i mimo iż brakuje w moim zestawie paru bajerów nie zamierzam nic zmieniać w tej generacji specjalnie pod ps5/xsx bo i tak będę miał dobre wyrażenia i w znacznym stopniu wykorzystam możliwości konsol.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Masz dużo racji w tym co piszesz, ale ja się nauczyłem, że teraz będę zmieniał sprzęt na początku generacji aby wykorzystać jak najwiecej ficzerów.

Przy ps4pro kupiłem UHD z dobrym hdr i teraz po 4 latach zmiana TV.

Wg mnie w sprzęcie grającym, aż tak szybko , tak znaczne zmiany nie zachodzą. Poprzedni miałem prawie 2 generacje i teraz dopiero zmieniłem pod atmos.  

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...