Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Emet napisał:

Nie wiem po co te marzenia o wymogu 60fps

Marzenia są dobre tak jak 60 klatek. To mnie zawsze rozwala gierki nowe wyglądają albo wcale albo trochę lepiej niż te sprzed roku-dwóch ale działają gorzej wmawiając nam postęp w grafice i konieczne cięcia klatkarzu, trochę tak jakby konsole z dnia na dzień stawały się coraz słabsze bo się psują i pokrywają pleśnią. Ten Starfield śmiga w 30 względem Cyberpunkowych 60 bo można wysypać kartofle (ziemniaki) z pomieszczenia?

  • This 1
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Mnie zastanawia jak to się stało nagle, że gry które w zeszłej generacji wyglądały przecież niczego sobie teraz zaczynają schodzić do jakiś zwierzęcych rozdzielczości pokroju 720p. :notsure: 

Bo wszystkie opcje które przyspieszają developing mają swój koszt w stosunku do tego co było wcześniej. Przykładowo 10 lat temu robiłeś gierkę na UE3 czy 4 wiedząc że np. dynamiczne oświetlenie ma nie dość że słabą jakość to mocno obciąża wydajność, w takim wypadku posiłkowałeś się statycznym, wcześniej obliczonym oświetleniem. Minusem tego rozwiązania jest to że po każdej zmianie musisz na nowo zrobić bake a to zabiera czas. Teraz podobne (a w przypadku mobilnych elementów lepsze) efekty można uzyskać przy dynamicznym oświetleniu czy to korzystając z Lumena, RT czy wszelkich screen space GI/AO itd. które od razu widać na ekranie, tylko że to wszystko obciąża GPU i najprostszą metodą żeby uzyskać sensowny klatkarz jest zejście z rozdzielczością. Jeszcze pół biedy jeśli wejściowa rozdzielczość jest powyżej 1080p bo z tego FSR2 już całkiem nieźle skaluje do 4k ale poniżej tego prezentuje się bardzo słabo na TVku (sprawdziłem na Dead Island 2).

Odnośnik do komentarza

Bardziej niż na Quick Resume czekam na cokolwiek innego :kekw: Mam 30 na karku, jestem po terminie przydatności, śmieciarka już mnie szuka mam czas grać w jedną grę żeby ją przejść (bo w tym wieku napisy końcowe sprawiają masę radości) więc zlewam opcję pomocną przy ogrywaniu kilku gierek, dobre w liceum na te wszystkie wakacje, ferie, święta, pandemie, strajki, egzaminy + 1000 innych powodów wolnego w szkole. Jak gram to najwyżej 1 tytuł single + 1 multi z czego to multi wymaga aktualizacji co kilka dni + logowanie na serwery także tutaj QR nie zadziała, dajcie mi opcję niczego na PS5 bo czekam jak cholera, wtedy będę mógł rozwinąć skrzydła, wybiegnę z domu i sobie głupi ryj rozwalę.

  • Haha 1
  • beka z typa 5
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Quick Resume to nie tylko opcja przeskakiwania pomiędzy kilkoma grami, ale też błyskawiczne uruchamianie gier przy całkowicie wyłączonej konsoli, bez potrzeby oglądania ekranów startowych, menusów itd. Gram tak teraz w Starfielda i bardzo fajnie się to sprawdza, bo włączasz konsole, 8 sekund i jesteś w miejscu gdzie dokładnie ją zostawiłeś. Wiadomo że jak ktoś nie wyłącza konsoli tylko trzyma ją w trybie uśpienia to ma to samo, ale QR działa z kilkoma grami jednocześnie i przy wyłączonej konsoli. 

  • Plusik 2
  • This 1
Odnośnik do komentarza

A widzisz :nosacz3: to ja mogę chcieć tą opcje bo wyłączam konsole zawsze całkowicie. Ale to z przyzwyczajenia tak traktuję wszystko co jest chwalone na forumku jako coś bez sensu bo tak zwykle bywa, że z dużej chmury mały deszcz. Dobre, dobre, że z wyłączonej konsoli do Night City w kilka sekund? :obama: Brzmi dobrze

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Pupcio napisał:

No to pewnie 80% obecnych gier ma problemy :wujaszek:

no to czemu dajesz mi klauna pajacyku? Prosta zasada jak niektórzy tutaj w tym i Pupcio piszą, że bez czegoś nie da się żyć to oczywiście, że się da, jak najbardziej. Te wszystkie GP, QR, Zeldy, Steam Decki wszystko miało mi wywrócić światopogląd i przyzwyczajenia o 180 stopni a jest jak zwykle o kant dupy rozbić. No sorry.

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 3.10.2023 o 12:21, Krzysztof93 napisał:

Bardziej niż na Quick Resume czekam na cokolwiek innego :kekw: Mam 30 na karku, jestem po terminie przydatności, śmieciarka już mnie szuka mam czas grać w jedną grę żeby ją przejść (bo w tym wieku napisy końcowe sprawiają masę radości) więc zlewam opcję pomocną przy ogrywaniu kilku gierek, dobre w liceum na te wszystkie wakacje, ferie, święta, pandemie, strajki, egzaminy + 1000 innych powodów wolnego w szkole. Jak gram to najwyżej 1 tytuł single + 1 multi z czego to multi wymaga aktualizacji co kilka dni + logowanie na serwery także tutaj QR nie zadziała, dajcie mi opcję niczego na PS5 bo czekam jak cholera, wtedy będę mógł rozwinąć skrzydła, wybiegnę z domu i sobie głupi ryj rozwalę.

 

Nie wiesz o czym mówisz. Zresztą sam też nie widziałem w tym nic odkrywczego zanim nie zacząłem korzystać z XSX. Wcześniej mając PS4, a później X One ten pierwszy miał dla mnie taki atut, że można było wskoczyć do gry bez konieczności odpalania wszystkiego od początku. Jedynie przy zmianie gierki na inną musiałem przejść cały proces nowego włączania tytułu. Też mi się wydawało, że QR to zbędny bajer, bo jak gram to w jedną grę od początku do końca praktycznie. Bez wyjmowania płyty i żonglerki. Obecnie w erze gierkowych abonamentów i wersji elektronicznych zdarza mi się skakać po tytułach. Np. ogrywam jakiegoś singla co zajmuje mi więcej czasu, a przy mniejszej ilości czasu wskoczę do takiego BF2042 na mecz albo dwa. Ewentualnie w jakąś mniejszą gierkę przyjdzie pyknąć.

 

W dniu 29.09.2023 o 16:09, schabek napisał:

Przeciez teraz jest bundle z fifa za 2399. Sprzedac raka i konsola jak za darmo.

 

Nie gram w fifę. Nie widzę jeszcze tytułów ekskluzywnych, które przekonałyby mnie do zakupu, a na amazonie można było kupić konsolę jeszcze taniej niż w naszej oficjalnej dystrybucji. Za 2100 było czy coś. Właściwie to bym zagrał może w remake TLoU ale mogę poczekać aż będzie w abonamencie albo dodadzą. Chodziło mi o to, że w przypadku pokazania nowej rewizji może być jeszcze taniej albo w jakimś interesującym mnie zestawie. XSX nie będę sprzedawać, bo zaraz tam wjadą wszystkie CODy i będzie zabawa w ramach abonamentu.

 

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Elitesse napisał:

Nie wiesz o czym mówisz. Zresztą sam też nie widziałem w tym nic odkrywczego zanim nie zacząłem korzystać z XSX. Wcześniej mając PS4, a później X One ten pierwszy miał dla mnie taki atut, że można było wskoczyć do gry bez konieczności odpalania wszystkiego od początku. Jedynie przy zmianie gierki na inną musiałem przejść cały proces nowego włączania tytułu. Też mi się wydawało, że QR to zbędny bajer, bo jak gram to w jedną grę od początku do końca praktycznie. Bez wyjmowania płyty i żonglerki. Obecnie w erze gierkowych abonamentów i wersji elektronicznych zdarza mi się skakać po tytułach. Np. ogrywam jakiegoś singla co zajmuje mi więcej czasu, a przy mniejszej ilości czasu wskoczę do takiego BF2042 na mecz albo dwa. Ewentualnie w jakąś mniejszą gierkę przyjdzie pyknąć.

zgadzam się ale ja w dobie abonamentów, opłaconego PS+ Extra na rok i tak ogrywam gierki z pudełek bo jak kupuję grę w pudełku to jest to tytuł, który ja sobie sam wybrałem, na którego mam akurat ochotę, na którego się napaliłem z różnych powodów (obejrzałem Terminator 2: Dzień sądu to sobie kupiłem Terminator: Resistance taki pierwszy lepszy przykład). Od promocji na PS+ w czerwcu nie skorzystałem praktycznie nic a nic z tego abonamentu czyli już dobre 3 miesiące :dunno: nie podobają mi się te katalogi ani w GP ani PS+, do Essientala dają same szmiry. Chyba nie jestem targetem nowoczesnego podejścia do dystrybucji gier bo się zniechęcam i nie korzystam.
Nie lubię grać w kilka gier na raz ;) jedynie w QR przekonuje mnie to, że mogę wyłączyć konsolę całkowicie i wrócić do Cyberpunka w kilka sekund ale później forumkowicze zaczęli pisać, że i tak ten QR nie działa tak jak powinien w wielu tytułach :thumbsup: no i wróciłem do swoich przekonań, że koło siusiaka mi lata ten QR i cała reszta wywracających światopogląd, mega wygodnych super ficzerów.

*edit no może nie do końca jest tak, że nie gram w kilka gier na raz. Gram ale to wygląda tak, że na PS5 ogrywam Cyberpunka, na Quest 2 pogram sobie w Beat Saber a na Anbernicu w retro Pokemony i na Switchu w Quake 2 ale nigdy na tym samym sprzęcie ;)

Edytowane przez Krzysztof93
Odnośnik do komentarza
Teraz, Krzysztof93 napisał:

jedynie w QR przekonuje mnie to, że mogę wyłączyć konsolę całkowicie i wrócić do Cyberpunka w kilka sekund ale później forumkowicze zaczęli pisać, że i tak ten QR nie działa tak jak powinien w wielu tytułach

no są wyjątki w których QR nie działa, ale w takim Cyberpunku i w zdecydowanej większości gier singlowych działa

 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Krzysztof93 napisał:

. Od promocji na PS+ w czerwcu nie skorzystałem praktycznie nic a nic z tego abonamentu czyli już dobre 3 miesiące :dunno: nie podobają mi się te katalogi ani w GP ani PS+, do Essientala dają same szmiry. Chyba nie jestem targetem nowoczesnego podejścia do dystrybucji gier bo się zniechęcam i nie korzystam.
 

Ja mam podobnie najczęściej gram w jedną grę i dopóki jej nie skończę to nie odpalam kolejnych. Ale teraz korzystam z Extra bo mam spore zaległości i sporo gier odpalam w ramach abonamentu. Natomiast jak nie grasz w nic z tego abo to lepiej tego nie opłacać, chyba, że grasz on line.

Podobało mi się np Ghost of Tsushima, że zaraz po odpaleniu konsoli można  z kafelka wejść w grę i szybko się uruchamiała. Wiadomo, że to nie to co X ale cieszy :)

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, mario10 napisał:

Podobało mi się np Ghost of Tsushima, że zaraz po odpaleniu konsoli można  z kafelka wejść w grę i szybko się uruchamiała. Wiadomo, że to nie to co X ale cieszy :)

Wszystko zależy od dewa. Np Horizon odpala się się w 10 czy ileś tam sekund od zera.

Zaletą QR na bank jest to, że możesz całkowicie wyłączyć konsolę, bo nie każdy zostawia w uśpieniu. Mnie to akurat nie dotyczy więc dostęp do gry mam w zasadzie po takim samym czasie jakby to było na Pleju.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Square napisał:

Wszystko zależy od dewa. Np Horizon odpala się się w 10 czy ileś tam sekund od zera.

Zaletą QR na bank jest to, że możesz całkowicie wyłączyć konsolę, bo nie każdy zostawia w uśpieniu. Mnie to akurat nie dotyczy więc dostęp do gry mam w zasadzie po takim samym czasie jakby to było na Pleju.

Uważam, że każdy się dostosuje do tego co ma. Ps uruchamia się błyskawicznie i gry też najczęściej szybciutko się ładują więc ja nie narzekam. I podobnie jak Ty nigdy nie zostawiam konsoli w uśpieniu. Kończę pykać to wyłączam :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...