Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

1 minute ago, areka said:

Mnie xbox też niczym nie przyciąga do siebie. Z multiplatform ogrywam Battlefielda, Czasami CoD'a, PES'a (którego community na xboksie nie istnieje, wszelkie rozgrywki są na PS4), gry od From Software i Rockstar. Czy te gry będą w tym abonamencie Microsoftu? Serio pytam, bo nie wiem.
Za to w tej generacji najbardziej mnie zauroczyły eksy dostępne u Sony - BB, Death Stranding, zagrywam się w Gran Turismo Sport - który ma rewelacyjny tryb multiplayer i super community, gdy od Naugty Dog niezwykle mnie relaksują, uwielbiam to podejście do tworzenia gier - po TLoU 2 już każda gra jest dla mnie "pastgenowa". 

Do tego będę mógł sobie ściągnąć gry kupione na ps4, który nie zdążyłem ograć w tej generacji. No czegóż mogę oczekiwać więcej? 

Microsoft mnie niczym nie przyciąga. No chyba, że tak jak pisałem - mają w abonamencie gry z tych stajni multiplatformowych, o które zapytałem? Jak to jest?

 


Red Dead Redemption 2 było w gamepass jeśli chodzi o Rockstar. 

https://www.eurogamer.net/articles/xbox-game-pass-games-list-this-month-price-6400

 

Oczywiście nie wiem, gdzie ludzie głównie będą grać online, ale jest możliwość, że właśnie na xboksie. 
Główny powody, to GamePass, EA Play i ich sportówki, tańsza wersja konsoli i darmowy online (z game pass utimate lub All Access). 

 

Jak będzie, to zobaczymy, ale w tej generacji xbox nie zamierza dać walkowera. Zyskają na tym my wszyscy, bo sony też się będzie mocniej starać.

Odnośnik do komentarza
Just now, areka said:

Ok, czyli i tak bym musiał je kupić jakbym chciał je mieć na premierę. No taki deal mnie nie urządza, bo po co mam płacić abonament za coś, co i tak każe mi czekać na gry które mnie interesują. 

Na obu konsolach masz wybór. Tzn. PS NOW jest zablokowane w Polsce, to wybór mniejszy.

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, areka said:

Ok, czyli i tak bym musiał je kupić jakbym chciał je mieć na premierę. No taki deal mnie nie urządza, bo po co mam płacić abonament za coś, co i tak każe mi czekać na gry które mnie interesują. 

Ale nie przeszkadza Ci to opłacać PS+, w którym dostajesz jakieś ochłapy co miesiąc?

Odnośnik do komentarza

Było info, że na XB pojawi się Apple TV. Wszystko wskazuje na to, że na PS5 też.

 

https://9to5mac.com/2020/09/30/report-apple-working-with-microsoft-to-bring-apple-tv-app-to-xbox-consoles/amp/?__twitter_impression=true

 

Cytat

Update: 9to5Mac has learned that Apple is also working with Sony to bring the Apple TV app to PlayStation consoles. Our anonymous source also believes HomeKit support could arrive at some point but that feature may not launch at the same time as the Apple TV app.

 

Odnośnik do komentarza

Dla mnie sprawa jest prosta:

  • PS5 - exy (także czasowe), japońskie dziwactwa (vide 13 Sentinels itp.), może VR
  • XSX - gamepass, trochę exów, teoretycznie lepsze multiplatformy 
  • NS - exy (chyba najwięcej), indyki do mobilnego (czasem po przetestowaniu na GP)

Idealnie.

 

Btw. mam nadzieję, że PS5 i SSD też dadzą boosta.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
1 minute ago, Basior said:

Dla mnie sprawa jest prosta:

  • PS5 - exy (także czasowe), japońskie dziwactwa (vide 13 Sentinels itp.), może VR
  • XSX - gamepass, trochę exów, teoretycznie lepsze multiplatformy 
  • NS - exy (chyba najwięcej), indyki do mobilnego (czasem po przetestowaniu na GP)

Idealnie.

 

Btw. mam nadzieję, że PS5 i SSD też dadzą boosta.

No i to jest zdrowe, obiektywne podejście do gier. Fan kocha gry, a fanboj nienawidzi konkurencji.

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, areka napisał:

Ok, czyli i tak bym musiał je kupić jakbym chciał je mieć na premierę. No taki deal mnie nie urządza, bo po co mam płacić abonament za coś, co i tak każe mi czekać na gry które mnie interesują.

I nie, nie jestem raczej graczem który kupuje gry na premierę. Oprócz kilku wyjątków: PES, gry od Rockstar, gry od FS czy też gry od Kojimy (to tak z multiplatform).

 

EA Play połączyło się z Game Passem, ale w premierowe gierki od EA będziesz mógł grać tylko przez 10 godzin. Potem musisz te gierkę kupić, albo czekać rok, aż EA zniesie blokadę.

 

To samo masz na PlayStation. Taki abonament kosztuje 15 zł. Na Xboxie bierzesz go w ofercie z Game Passem za 55 zł (pytanie, czy dalej będzie dostępny osobno?).

Czy w ogóle na Xboxie można nie płacić za Game Pass, a kupić tylko Xbox Live, czy oni wszystko już ujednolicili?

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, MatekDM napisał:

Czy w ogóle na Xboxie można nie płacić za Game Pass, a kupić tylko Xbox Live, czy oni wszystko już ujednolicili?

Możesz sobie wykupić ten abonament, który Cię interesuje (XBL, GP, GP PC, EA Play, GPU), możesz dwa, a możesz to olać i nie kupować żadnego jak nie chcesz.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, areka napisał:

W gry od EA to tylko Battlefield mnie interesuje. Chociaż i tak nie wiem czy dalej będzie w kręgu mojego zainteresowania, po fatalnej "piątce"... Powoli bardziej się do COD'a przekonuję jeśli chodzi o miltiplayerowe strzelanie. Niestety. Więc tak naprawdę to samo będę miał na PS5. 

Zaraz ma być jakiś beta test coda na pleyce.

Odnośnik do komentarza

Xbox chyba wycofuje się z oddzielnego Golda, bo ze sklepu online zniknęła oferta na rok i teraz max do kupienia jest na 3 miechy.
Widać GamePassUltimate jest celem dla M$.

Trochę zbaczamy z tematu, ale zastanawiam się jak Sony zareaguje. 
PS Collection to chyba taki smaczny owoc konkurencji. Ja skorzystam, bo w połowę tych gier nie grałem.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, C1REX napisał:

Xbox chyba wycofuje się z oddzielnego Golda, bo ze sklepu online zniknęła oferta na rok i teraz max do kupienia jest na 3 miechy.
Widać GamePassUltimate jest celem dla M$.

Trochę zbaczamy z tematu, ale zastanawiam się jak Sony zareaguje. 
PS Collection to chyba taki smaczny owoc konkurencji. Ja skorzystam, bo w połowę tych gier nie grałem.

 

PS Collection będzie uzupełniany w przyszłości - szkoda, ze nie wiemy czy np. gry z tego abonamentu zostaną jakoś wsparte mocą PS5.

Ale na start dali najpopularniejsze gry z poprzedniej generacji, na które był największy hype. Ma to sens z jednej strony. A jest za darmo w ramach PS+.

Odnośnik do komentarza
Just now, MatekDM said:

 

PS Collection będzie uzupełniany w przyszłości - szkoda, ze nie wiemy czy np. gry z tego abonamentu zostaną jakoś wsparte mocą PS5.

Ale na start dali najpopularniejsze gry z poprzedniej generacji, na które był największy hype. Ma to sens z jednej strony. A jest za darmo w ramach PS+.

Jestem mega zaskoczony wrzuceniem Monster Hunter do tej kolekcji. Mega uzależniająca produkcja i nie jest to single player.
Co prawda gra jest na PC, ale ja zawsze wolę online na pleju ze względu na prawie zerową ilość cheaterów.
Upgrade do ps5 byłby jednak przyjemny nawet gdyby dla samych fpsów.

Odnośnik do komentarza

No ja mam o tyle "dobrze". Że nie ograłem jeszcze masy z exów i innych dużych gier. GoW, Spiderman sobie pogram za jakiś miesiąc może. Detroit czeka w szafie.

Nawet wieśka 3 zagrałem po roku chyba i dobrze bo połatany był. Grałem chyba pół roku tylko w wieśka i Apexa. Z CP2077 pewnie zrobię tak samo, chyba że recki udowodnią że na starym ps4 działa dobrze, ale może sobie zostawię by pograć w lepszej jakości na kolejnej generacji.

 

Ten cały GPU xboxa nieźle wygląda, ale tak w sumie na co mi to. Mam czas na jedną grę. Uwielbiam grać w Apexa, jak gram w coś singlowego, to w sezonie Apexa mi postęp zatrzymuje. Do tego dochodzi VR (i kolejny argument za sony - MS nie ma nawet planów na VR). Po co mi dostęp do 150 gier skoro zagram może w 4?

Jak tylko sony ogłosi drugą generację VR to będę przeszczęśliwy. Wydusili niesamowite pokłady funu z pierwszego VR, a to obiektywnie najsłabszy VR sprzętowo teraz.

 

To będzie ciekawa generacja. Xbox sprzeda masę konsol, choćby tych S.

Odnośnik do komentarza
6 minutes ago, MatekDM said:

 

Ja jestem mega ciekaw jak ta sprzedaż się rozkręci z czasem, bo póki co XSS w ogóle się nie sprzedaje. Popyt na niego jest niemal zerowy.

Jaki zerowy?

Obie firmy sprzedały 100% pre orderów. Obie dały papierową premierę i max 7 konsol na sklep. 
Taka manipulacja korpo.

Tu zrobiłem wykres by pokazać, jak korpo z nami pogrywa.

Spoiler

Przechwytywanie.png

 

Edytowane przez C1REX
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...