Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Kierowanie w stronę cyfrówek byłoby wtedy kiedy cyfra kosztowałaby 249-289 zł za bazową wersję, gdzie pudełko kosztuje 349 zł.

Prędzej czy później może coraz mniej gier być wydawanych w pudełkach (zostaną tylko blockbustery) i jak będzie się chciało zagrać to trzeba będzie kupować na premierę lub czekać na przecenę.

Odnośnik do komentarza
9 minutes ago, Snake_Plissken said:

Kierowanie w stronę cyfrówek byłoby wtedy kiedy cyfra kosztowałaby 249-289 zł za bazową wersję, gdzie pudełko kosztuje 349 zł.

Prędzej czy później może coraz mniej gier być wydawanych w pudełkach (zostaną tylko blockbustery) i jak będzie się chciało zagrać to trzeba będzie kupować na premierę lub czekać na przecenę.

W Polsce królują pudełka, ale światowy trend to cyfrówki. 
Sony już na ps4 miało kilka gier lub dodatków do nich tylko w cyfrze. Nawet taki FF7R miał wszystkie 3 dodatkowe summony tylko w Digital Deluxe i chyba preorder.

 

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, C1REX napisał:

W Polsce królują pudełka, ale światowy trend to cyfrówki. 
Sony już na ps4 miało kilka gier lub dodatków do nich tylko w cyfrze. Nawet taki FF7R miał wszystkie 3 dodatkowe summony tylko w Digital Deluxe i chyba preorder.

 

Przecież od lat co premiere w Deluxach  cyfrowych do każdej większej gry są dodatkowe rzeczy z gierki, w szafie śpisz ?

Edytowane przez cotek
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, _Red_ napisał:

@balon cofa preorder, ej weźcie bo sam sie zawaham zaraz.

 

Mógłby ktoś zrobić takie tldr co odwala Sony? Słyszałem o:

- cenach gier

- niejasnej polityce wstecznej kompatybilności

- nie wiem w sumie nadal jaka jest roznica w kupieniu gry na PS4 + free upgrade na PS5, a zakupem "natywnej" wersji na PS5 za wyższa cene (np. pająk morales)

- dysk 825GB zamiast 1TB

 

Cos jeszcze?

 

Na XBX kusilby tylko gamepass, bo nie słyszałem o zadnym exlusivie, ktory by mnie interesowal. Halo nie lubie, Gearsow nie cierpię, Forza mnie znudzi jak kazdy racer po chwili.

 

 

Redziu, ale narazie na Sony też nie będzie żadnych exów.

Co do Xbox to w GP na bank znajdziesz z 10-15 gier, które chciałbyś ograć. Do tego gierki Bethesda itp. cukierki w GP. No i ta lista wygląda całkiem zacnie:

 

Halo Infinite 
Flight Simulator
Starfield
Hellblade 2
Elder Scrolls 6 
Forza Motorsport
Everwild
State of Decay 3
Fable 
Avowed

Gears Tactics

 

Aaaaa i uwielbiam serię Forza Horizon oraz Ori i lubię Gearsy.

 

 

PS5 na bank kupię ale jak wyjdą exy. No ale raczej będzie już tylko sprzętem do exów w tej generacji. GP + Bethesda + większa moc, to duży atut aby XSX był głównym sprzętem w tej generacji.

Edytowane przez balon
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przecież na premierę PS5 masz Demon Souls i DLC do Spidermana, a potem w przeciągu pierwszego roku wyjdzie Ratchet, Gran Turismo, Kena, Returnal, Horizon 2 i być może God Of War 2 skoro jest już w produkcji od 3 lat. Powiedz mi co w tym czasie pojawi się na XSX? Nowe Halo które na ostatnim pokazie wyglądało miernie i Forza?

 

Co do GamePassa to w teorii jest to bardzo fajna sprawa, ale w praktyce przecież tam są przeciętne tytuły lub hity które każdy szanujący się gracz ograł dawno temu. Przeglądałem listę i serio ciężko mi znaleźć 5 interesujących mnie gier nie mówiąc już o 15.

 

Sony w mojej opinii ma obecnie dwa problemy - ich konsola jest gigantyczna, a gry kosztują krocie. Mimo wszystko wolę to przeboleć i cieszyć się znakomitymi produkcjami niż po raz kolejny pykać w Girsy 5 lub Horizon 4 w jakości delikatnie lepszej od tej którą teraz mam na PC. Jeszcze do niedawna bałem się, że PS5 będzie rzeczywiście sporo słabsze od klocka, ale wychodzi na to, że multiplatformy będą wyglądały i chodziły identycznie na obu platformach. Nawet mój jedyny powód do zakupu XSX w postaci Cyberpunka w 4K/60FPS powoli zaczyna zanikać, bo plotki sugerują, że to samo dostanę na PS5.

Edytowane przez Janush
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie trawię souls like, a Spider to nie ex, do tego polecam temat Spidera. To co oni za 360 zł dają no sorry. Ogram MM na prosiaku, tak samo jak Sackboya z synem .

Ps5 kupię pewno przy premierze Horizona2 i łyknę do tego używki Ratcheta i Keny w ludzkich cenach.

 

Na Xbox mam trochę zaległości w samym GP tak z 15-20 pozycji. 
 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jasne, wszystko zależy od przypadku. Jakbym nie miał nigdy styczności z grami od MS to sam bym chętnie kupił nowego xboxa. Co do Spidermana to oczywiście jestem przeciwny pobieraniu hajsu za takiej jakości remaster dlatego zainwestuję w sam dodatek. Nie można im pozwalać na takie praktyki.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, balon napisał:

Nie trawię souls like, a Spider to nie ex, do tego polecam temat Spidera. To co oni za 360 zł dają no sorry. Ogram MM na prosiaku, tak samo jak Sackboya z synem .

Ps5 kupię pewno przy premierze Horizona2 i łyknę do tego używki Ratcheta i Keny w ludzkich cenach.

 

Na Xbox mam trochę zaległości w samym GP tak z 15-20 pozycji. 
 

 

Czemu Spider to nie ex? Na Kene tez nie trzeba czekać do PS5 ;)

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, MatekDM napisał:

Aaa to teraz exy przypisane są albo do PS4, albo do PS5. To na Xboxa nie ma exow jeszcze bardziej, bo nie dość że wszystko na PC, to jeszcze we wstecznej...


ale co ty sie napinasz jak plandeka na żuku? to nie jest licytacja co jest exem mniej lub bardziej, balonowi chodziło, ze posiadając prosiaka w domu i tak może zagrać w wszystko to samo co na premiere PS5 i tyle (oprócz Demonów, których nie jest fanem), masz jakiś ścisk wewnątrz, że ktoś nie chce kupić PS5? 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zrobiłem preorder na PS5 i X, ale nie mogę się zdecydować który?

Ciekawe co powiecie jak kolejny The Elder Scrolls, Fallout czy Doom będzie tylko na Xa? Albo jak GTA6 lub Cyberpunk2077 będą 2 x lepiej tam wyglądać?

Exy exami, ale przykładowo taki Skyrim, to większa marka, niż wszystkie gry na wyłączność Sony. Jak się tak dobrze zastanowić, to tylko God of War trzyma poziom. Uncharted zdziadział, TLoA spróchniało, Horizon to gameplay’owa wydmuszka.

Edytowane przez Durr
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, bluber napisał:


ale co ty sie napinasz jak plandeka na żuku? to nie jest licytacja co jest exem mniej lub bardziej, balonowi chodziło, ze posiadając prosiaka w domu i tak może zagrać w wszystko to samo co na premiere PS5 i tyle (oprócz Demonów, których nie jest fanem), masz jakiś ścisk wewnątrz, że ktoś nie chce kupić PS5? 

Thats right.

No a nie posiadając Xboxa w domu nie ogram Ori2, FH 3 i 4, Gearsów, nowych gierek od Bethesdy, Dooma Eternal „za free” itd. Do tego zapewne lepsze multiplatformy i dla mnie osoby która od 4 lat nie ma xboxa (a mającej prosiaka), wybór jest oczywisty.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, bluber napisał:


ale co ty sie napinasz jak plandeka na żuku? to nie jest licytacja co jest exem mniej lub bardziej, balonowi chodziło, ze posiadając prosiaka w domu i tak może zagrać w wszystko to samo co na premiere PS5 i tyle (oprócz Demonów, których nie jest fanem), masz jakiś ścisk wewnątrz, że ktoś nie chce kupić PS5? 

 

A skąd, mało mnie interesuje co kto kupuje, ale pisanie że PlayStation 5 nie ma exow, bo coś można ograć na PS4 ociera się o kuriozum. Tylko do tego się odnoszę. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...