Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Snake_Plissken napisał:

Jeśli ta sama gra jest w wersji na PS5 to już niekoniecznie gra będzie wykrywała save. Trudno powiedzieć na ten moment czy zależy to od SONY czy developera

Od developera. Ta sama zasada jak przy wersjach fizyczna->cyfrowa, czy też przy remasterach* PS3->PS4

*tutaj to już całkowicie kwestia deva aby dostarczyć taką możliwość wewnątrz gry. Jedyny przykład jaki mi przychodzi na myśl to Kolekcja Borderlands (ten punkt to bardziej jako ciekawostka).

Odnośnik do komentarza
13 minutes ago, Square said:

Od developera. Ta sama zasada jak przy wersjach fizyczna->cyfrowa, czy też przy remasterach* PS3->PS4

*tutaj to już całkowicie kwestia deva aby dostarczyć taką możliwość wewnątrz gry. Jedyny przykład jaki mi przychodzi na myśl to Kolekcja Borderlands (ten punkt to bardziej jako ciekawostka).

Czyli gry nie będą przenosić sejwa, jeśli dev konkretnej gry nie włoży w to pracy i nie włączy tego?

Edytowane przez C1REX
Odnośnik do komentarza

To się tyczy tylko sytuacji gdzie gra dostaje patcha i jest to "nowy produkt" jak Remaster Spider Mana. Dodają niby jakąś nową zawartość i sobie zdecydowali, że sejwy z PS4 nie będą działać.

E: Poprawiłem cytat w poprzednim poście aby było bardziej wiadomo do czego się odnoszę.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, balon napisał:

Dobra 2macz. Rezygnuje z preordera PS5. Może ktoś chce za wartość kaucji którą wpłaciłem? Jak nie to piszę o zwrot hajsu. 
Przywitam się ponownie z PlayStation na premierę Ratcheta lub nawet GoW2.

 

 

 

Godzinę temu, dragonosi napisał:

Ja też zrezygnowałem z preordera czekam na zwrot kaucji gwarancyjnej, zniechęcili mnie cenami i swoim ostatnimi poczynaniami, ogólnie że dali dupy po całości aż żal. XSX zamówiony, rok przejadę jeszcze na ps 4pro i wtedy podejdę na nowo do tematu. 



Panowie powrócimy razem .Również nie wyobrażałem sobie przesiadki patrzyłem co robią znajomi .I sam zdecydowałem ze idę już na 99 % .Tylko jakiś cud mógł by spowodować zmianę decyzji i pozostanie przy ps5.

Jeśli to jest celowa i zaplanowana polityka Sony to szanuje tego kto to wymyślił .Jeszcze ostatnio rozmyślałem hmm to ..uj zakupie obie i bedzie sprawa załatwiona (mimo ze nie mam czasu tak dużo grać) No ale póżniej sobie myśle robić coś dla zasady ? bez realnych + przynajmniej w pierwszym roku po premierze ps5 ? Skrajna głupota.

Nigdy nie byłem przeciwnikiem żadnej z firm bo sam od 2006 miałem 360 .Wiedziałem dobrze ze tylko konkurencja nam pomorze I liczę na to ze sony z czasem da do pieca abym z chęcią zakupił w przyszłości ps5 no ale teraz na tą chwile jak narazie chyba odpuszczam.


 

Odnośnik do komentarza

Na DS nie mam cisnienia po takich grach jak Nioh i Sekiro a nawet i BB powrot to turlania sie jakims czlogiem wydaje sie troche groteskowy. Poza tym tez sie poddalem juz z PS5, czare goryczy przelaly te chu.jowe preordery gdzie nie mam praktycznie szans na zakup konsoli w tym roku. Teraz jestem nahajpowany na CP na Xboxie.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, BatataPl napisał:

 



Panowie powrócimy razem .Również nie wyobrażałem sobie przesiadki patrzyłem co robią znajomi .I sam zdecydowałem ze idę już na 99 % .Tylko jakiś cud mógł by spowodować zmianę decyzji i pozostanie przy ps5.

Jeśli to jest celowa i zaplanowana polityka Sony to szanuje tego kto to wymyślił .Jeszcze ostatnio rozmyślałem hmm to ..uj zakupie obie i bedzie sprawa załatwiona (mimo ze nie mam czasu tak dużo grać) No ale póżniej sobie myśle robić coś dla zasady ? bez realnych + przynajmniej w pierwszym roku po premierze ps5 ? Skrajna głupota.

Nigdy nie byłem przeciwnikiem żadnej z firm bo sam od 2006 miałem 360 .Wiedziałem dobrze ze tylko konkurencja nam pomorze I liczę na to ze sony z czasem da do pieca abym z chęcią zakupił w przyszłości ps5 no ale teraz na tą chwile jak narazie chyba odpuszczam.


 

Coś nie zagrało w SONY, pozycje lidera łatwo można stracić, co pokazała pierwsze lata PS 3, Myślę że zakup PS 5 to kwestia czasu, będę się przyglądał polityce sony, może niech się uzbiera kilka exlusiwów, ale tylko na PS 5. Z plejakiem jestem od 1, oczywiście nie żałowałem sobie xboxa, czy switcha. Oby zwycięzca był jeden czyli my. Pozdro

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No ja mam ps4. Mega kozak konsola. Nioh2 to było piękne pożegnanie z tą generacją. 

 

Ps5 jednak na razie nie biorę. 

Za dużo antykonsumenckich ruchów sony robi i nie lubię tak być traktowany, kiedy konkurencja się przymila. 

 

Odczekam chwile i zobaczę, czy sony otrzeźwieje. Sukces ps4 ich za mocno upił. 

Odnośnik do komentarza

Pojęczę może trochę ale kurła no, fan-boyem żadnym nie jestem, gram co prawda tylko na pleju od PSXa (97 rok), czasu niema żeby ograć gierki tylko na jednej konsoli wiec nawet o innych nie myślałem. I tak po tylu latach jak tak patrzę teraz co pokazuje MS to robi wrażenie, a co widzę newsa od Sony to mam bekę Ktoś się chyba u chińczyków zbyt pewny siebie poczuł po sukcesie 4

Odnośnik do komentarza

Panowie najważniejsze są gry! Możemy cisnąć bekę dla humoru z obu konsol ale trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie gdzie i jakie gry wychodziły które nas pochłonęły, jak patrze obecnie na listę wszystkich gier z PS4 jakie miałem i mam to stwierdzam że to była najlepsza generacja ;) No tylu gier to już w żadnej nie pamietam. Lista jest dlugaaa ale na szczęście 99% mam skończone ;) 

 

Dlatego teraz bez wahania brałem PS5, jeżeli po kilku latach Sony odpuści to i ja odpuszczę i wybiorę inne gry ;) na razie nie czuje takiej potrzeby a i wole pudełeczka (stara data) niż abonament.

Edytowane przez Wesker
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Wesker napisał:

Panowie też tak macie że im bliżej premiery PS5 a wszystko ograne na PS4 to już się grać nie chce w oczekiwaniu na next gena? To będzie konkretne uderzenie i już się doczekać nie mogę jak odpalę to cudo i Demon Souls.

No mi się już tak bardzo nie chciało, że aż sprzedałem ps4. 

Odnośnik do komentarza

@Wesker - Ja Cię rozumiem i jeszcze się zgadzałem jakieś dwa, czy trzy tygodnie temu. ps4 uwielbiam, ale to co Sony odwala teraz wygląda dużo gorzej, niż robiło przy ps3.

Może jeszcze się odbiją, ale nie chcę finansowo wspierać tak anty konsumenckich ruchów. Tak dużo kłamstw, że do dziś nie wiem, czy będę mógł dalej grać w swoje gry z ps4 na swoich sejwach bez dodatkowych opłat. O lepszej grafie dziś nawet przestałem marzyć.

Poczekam i podokańczam co mam na ps4 + nowości z GamePass na PC.
Jak Sony się nie ogarnie to bye - ślubów nie składałem żadnej korpo.

Odnośnik do komentarza

Tak jak przedmówcy. 

Z playstation bawilem sie najlepiej podczas swojego zycia. Od psx do 4 z mala przerwa na x360. Ale to na ps gralo mi sie najlepiej i wspomnienia mam za(pipi)iste. Bez wachania zamowilem preorder ps5 i czekam z jezorem na brodzie. Ceny gier troche odstraszaja ale i tak ogram co bede chcial. Kasa akurat nie ma tu znaczenia. Prosiak juz odstawiony i nie chce sie grac. Czemu ja jeszcze go nie wystawilem na sprzedaż? Sam nie wiem :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@balon cofa preorder, ej weźcie bo sam sie zawaham zaraz.

 

Mógłby ktoś zrobić takie tldr co odwala Sony? Słyszałem o:

- cenach gier

- niejasnej polityce wstecznej kompatybilności

- nie wiem w sumie nadal jaka jest roznica w kupieniu gry na PS4 + free upgrade na PS5, a zakupem "natywnej" wersji na PS5 za wyższa cene (np. pająk morales)

- dysk 825GB zamiast 1TB

 

Cos jeszcze?

 

Na XBX kusilby tylko gamepass, bo nie słyszałem o zadnym exlusivie, ktory by mnie interesowal. Halo nie lubie, Gearsow nie cierpię, Forza mnie znudzi jak kazdy racer po chwili.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...