Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

3 minutes ago, _Red_ said:

@balon cofa preorder, ej weźcie bo sam sie zawaham zaraz.

 

Mógłby ktoś zrobić takie tldr co odwala Sony? Słyszałem o:

- cenach gier

- niejasnej polityce wstecznej kompatybilności

- nie wiem w sumie nadal jaka jest roznica w kupieniu gry na PS4 + free upgrade na PS5, a zakupem "natywnej" wersji na PS5 za wyższa cene (np. pająk morales)

- dysk 825GB zamiast 1TB

 

Cos jeszcze?

 

Na XBX kusilby tylko gamepass, bo nie słyszałem o zadnym exlusivie, ktory by mnie interesowal. Halo nie lubie, Gearsow nie cierpię, Forza mnie znudzi jak kazdy racer po chwili.

 

 

 

- Sony milczy na temat szczegółów wstecznej kompatybilności

- Pady z PS4 będą działały tylko z grami z PS4

- niejasna sprawa z darmowymi upgradami to next genowej wersji gry

 

O gry na XSX się nie martw. Nie po to MS wykupił 23 studia developerskie by nie było gier.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Czoperrr napisał:

- Sony milczy na temat szczegółów wstecznej kompatybilności

- Pady z PS4 będą działały tylko z grami z PS4

- niejasna sprawa z darmowymi upgradami to next genowej wersji gry

 

+ całe to zamieszanie z brakiem możliwości importowania save'ów z gierek na PS4. Sony strasznie zaniedbało komunikację i na miesiąc przed wydaniem konsoli jest bardzo dużo niejasności, a na pewno za mało konkretów podanych do publicznej wiadomości.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, ASX napisał:

Xbox to nie tylko halo Gearsy i slogan, slogan ten jest mocno nieaktualny patrząc na ostatnio wydane gry, już zapowiedziane tytuły i ich plany wydawnicze

Podaj te mocne tytuły, które przed nami. Niech mnie ktoś przekona.Też się waham z moim preorderem PS5.

 

Ale mam dokładnie takie same przemyślenia jak Red. Nie widzę ciekawych exów po stronie zielonych. I jak byś mnie zapytał o ich tytuły, to znam właśnie te trzy serie, które mi się przejadły juz. Tym wszystkim się ograłem jeszcze na X360. I poza Forzą, ani GoW ani Halo mnie nie ruszają.

Odnośnik do komentarza

Nie podoba mi się marketing sony i nietransparentność. Trochę ponad miesiąc do premiery, a jedyny kto dostał konsolę do testów to raper. Natomiast YouTube jest pełny filmów z testów Xbox prowadzonych przez ludzi znających branże i nie spotkałem się z ani jedną negatywną opinią. MS jest dumny ze swojej konsoli i nie mogę się jej doczekać.

 

Mówię raz jeszcze, bardzo lubię Sony, mam ich wszystkie konsole oprócz Vita, a PS4 jest jedyną platformą z tej generacji, którą posiadam. Po prostu świadomie nie mogę się zgodzić na to co robi Sony i wybieram platformę na tą chwilę lepszą. Playstation 5 owszem, jak już Sony się ogarnie, wypuści mniejszą i lepszą wersję konsoli, a także zmieni swoje podejście do klienta.

Odnośnik do komentarza

Jak lubiecie exy sony to zostańcie z playstation, bo nie dostaniecie tego samego na xboxie. Potem będziecie tylko rozgoryczeni, że MS nie robi tego samego. Te argumenty z CW to dla mnie osobiście żaden problem. Kogo obchodzą sejwy z crossgenowych gier xD Jak już dorwiecie taką grę, to i tak będziecie grac na jednej platformie.

 

Edytowane przez 20inchDT
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, l33t napisał:

Podaj te mocne tytuły, które przed nami. Niech mnie ktoś przekona.Też się waham z moim preorderem PS5.

 

Halo Infinite 
Flight Simulator
Starfield
Hellblade 2
Elder Scrolls 6 
Forza Motorsport
Everwild
State of Decay 3
Fable 
Avowed

Gears Tactics

 

Aby uniknąć konsternacji pogrubiłe tytuły należące do świętej trójcy. Nie liczyłem też tytułów które dostaną darmowy upgrade graficzny do nextgenowej wersji (Ori 2, Sea of Thieves i Gears 5).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Szczerze mowiac to nie wyglada dobrze w porownaniu z potencjalnymi gierkami od ND, SP, moze FS. A jeszcze Days Gone 2 sie czesto przewija.

 

Chociaz w te Starfield i Avowed bym gral ale nie spodziewam sie po nich wiecej niz takie 7/10 rpg.

 

Edytowane przez Il Brutto
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, ASX napisał:

Halo Infinite 
Flight Simulator
Starfield
Hellblade 2
Elder Scrolls 6 
Forza Motorsport
Everwild
State of Decay 3
Fable 
Avowed

Gears Tactics

 

Aby uniknąć konsternacji pogrubiłe tytuły należące do świętej trójcy. Nie liczyłem też tytułów które dostaną darmowy upgrade graficzny do nextgenowej wersji (Ori 2, Sea of Thieves i Gears 5).

Sam jestem pod podziwem działań MS. Zapowiada się ostra walka w tej genereacji. 

Ale... Ta lista to głównie gry o których nic nie wiadomo poza tym że pewnie wyjdą, kiedyś.

Exy sony to to na co liczę i dlaczego na pewno kupię PS5... ale tak mooooże za rok albo i dwa bo po co kupować by graż w 3 gry na krzyż.

Odnośnik do komentarza
32 minutes ago, _Red_ said:

@balon cofa preorder, ej weźcie bo sam sie zawaham zaraz.

 

Mógłby ktoś zrobić takie tldr co odwala Sony? Słyszałem o:

- cenach gier

- niejasnej polityce wstecznej kompatybilności

- nie wiem w sumie nadal jaka jest roznica w kupieniu gry na PS4 + free upgrade na PS5, a zakupem "natywnej" wersji na PS5 za wyższa cene (np. pająk morales)

- dysk 825GB zamiast 1TB

 

Cos jeszcze?

 

Na XBX kusilby tylko gamepass, bo nie słyszałem o zadnym exlusivie, ktory by mnie interesowal. Halo nie lubie, Gearsow nie cierpię, Forza mnie znudzi jak kazdy racer po chwili.

 

 

Dobre pytanie i warto podsumować.

 

- Ceny gier

- miało być 99% gier z ps4, a teraz mówią o 100 i to z czasem. Być może płatne patche. Problem z przenoszeniem sejwów.

- Wierzymy z generację. Spiderman i Horizon2 possible only on ps5 (also available on ps4) - chyba największe i najgłupsze kłamstwo 

- PS now (taki gorszy gejmpass) jest celowo blokowany w Polsce ze względu na nawyki konsumenckie. - mega ruchanie polaków, bo serwis spoko. Da się gry instalować.

- Dualshock ma ciągle niewymienialną baterię. Jak padnie, to nowy pad trzeba.

- 4K60fps, czyli albo 4K, albo 60fps i to często płynne, a nie beton.

- ukrywanie do dziś konsoli. Są poważne obawy o chłodzenie i problemy z produkcją. 

- CEO mówił, że planowali odpowiednik Series S, ale takie rozwiązania nie sprawdziły się w przeszłości - Takich rozwiązań nie było w przeszłości.

- Sony obiecało dać dużo czasu przed startem pre orderów, po czym wystartowało bez zapowiedzi.

 

  • Plusik 3
  • WTF 1
  • Minusik 9
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, qraq_pk napisał:

Sam jestem pod podziwem działań MS. Zapowiada się ostra walka w tej genereacji. 

Ale... Ta lista to głównie gry o których nic nie wiadomo poza tym że pewnie wyjdą, kiedyś.

Exy sony to to na co liczę i dlaczego na pewno kupię PS5... ale tak mooooże za rok albo i dwa bo po co kupować by graż w 3 gry na krzyż.

 

 

No w tym rzecz, że Sony udowodniło w tej generacji, że potrafi dostarczyć gry, Microsoft nie. Nawet na start swojej nowej konsoli wypadają po prostu gorzej, więc nie dziwię się, ze ktoś nie zamierza zmieniać obozu. Jednak przyszłość rysuje się w ciekawych barwach, bo pod względem liczby ekip, są po prostu kolosem.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, qraq_pk napisał:

Ale... Ta lista to głównie gry o których nic nie wiadomo poza tym że pewnie wyjdą, kiedyś.

Exy sony to to na co liczę i dlaczego na pewno kupię PS5... ale tak mooooże za rok albo i dwa bo po co kupować by graż w 3 gry na krzyż.

No sporo tu gier o których mało wiadomo, ale jednak są to tytuły od dużych i uznanych ekip więc można mieć duże oczekiwania.

Podobnie można powiedzieć o grach zapowiedzianych przez Sony, takich jak np. nowy God od War czy Horizon, o nich też prawie nic nie wiadomo, a jednak jak sam przyznajesz że na nie liczysz, bo masz nadzieję że jeśli podobały ci się ich ostatnie gry jakiegoś studia to nowa gra też będzie dobra.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, C1REX napisał:

- miało być 99% gier z ps4, a teraz mówią o 100 i to z czasem. Być może płatne patche. Problem z przenoszeniem sejwów.

Jest potwierdzone, że praktycznie 99% działa, te 100, które podajesz to mówił Cerny w marcu - o przetestowaniu 100 NAJPOPULARNIEJSZYCH gier z PS4 i działały bezproblemowo. Płatny patch jest zależny od developera, sejvy też. Taki SP:MM przeniesiesz między PS4 i PS5, Maneater nie, podobnie Yakuza i Dirt 5 (ale stworzone plansze już tak xD).

 

12 minut temu, C1REX napisał:

- PS now (taki gorszy gejmpass) jest celowo blokowany w Polsce ze względu na nawyki konsumenckie. - mega ruchanie polaków, bo serwis spoko. Da się gry instalować.

A skąd to wiesz? I zainstalujesz tylko gry z PS4.

 

13 minut temu, C1REX napisał:

- Dualshock ma ciągle niewymienialną baterię. Jak padnie, to nowy pad trzeba.

Mi nigdy nie padł żaden DS od czasów pierwszego PlayStation.

 

14 minut temu, C1REX napisał:

- ukrywanie do dziś konsoli. Są poważne obawy o chłodzenie i problemy z produkcją.

Tutaj można liczyć na wysyp różnych informacji od 4 października. Może taką przyjęli strategię, że miesiąc przed premierą będą dzień w dzień coś podawać, aby podtrzymywać zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Moldar napisał:

No w tym rzecz, że Sony udowodniło w tej generacji, że potrafi dostarczyć gry, Microsoft nie

W sensie ktore studio od gier które podalem nie potrafi dostarczyć gier? 343, Playground, Bethesda, Rare, Asobo, Undead Labs, Ninja Theory czy Obsidian? Bo mi się wydaje że każde z powyższych ma całkiem udaną generację za sobą. 

Odnośnik do komentarza

Chyba zbyt wiele osób oczekuje po Sony tego, co robi Microsoft, tak patrząc po komentarzach.

 

A potem będzie płacz i lament, jak kupicie XSX do grania w gierki z X360 i XOne - już widziałem w tematach Xboxowych, że będzie zabawa przy Gears 5 i Horizon 4. No super, tylko dlaczego nie przy kolejnych odsłonach? Gdzie się podziała nieśmiertelna Forza Motorsport na premierę?

 

Mnie też nigdy nie padł żaden DS, ale patrząc na ofertę dwóch obozów, mam po jednej stronie XSX na którym zagram w 60 klatkach w GTA IV (wow, grałem w to już w 120 klatkach na moim PC trzy lata temu dla przykładu), albo w 60 klatkach w Hitmana 2. Albo w 60 klatkach w Sekiro.

 

Po stronie PS5 zagram za to w Ratcheta (ponoć launch window, czyli zakładam luty/marzec najdalej), w dodatek do Spider Mana - jednej z najlepszych gier poprzedniej generacji (jak dla mnie) i w Demon Souls, które wygląda w mojej ocenie świetnie. Poza tym wiem, że na XSX mimo większej mocy, raczej nie zobaczę gier stricte next-genowych - za duża liczba platform do ogarnięcia, XSS dodatkowo + brak u wewnętrznych studiów Microsoftu jakiegoś powiewu świeżości. Nie wierzę w to, że pokażą gry ładniejsze od nadchodzących God of War 2, Horizon 2, kolejnych produkcji Naughty Dog, Sucker Punch czy Insomniac.

 

Szanuję działania Microsoftu, mają teraz zajebisty marketing, są na fali, ale nie mają gier. Mając kompa z bardzo wysokiej półki, mam grać na konsoli w starocie, które na kompie wyglądają 3x lepiej i chodzą 3x szybciej?

Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, Snake_Plissken said:

Jest potwierdzone, że praktycznie 99% działa, te 100, które podajesz to mówił Cerny w marcu - o przetestowaniu 100 NAJPOPULARNIEJSZYCH gier z PS4 i działały bezproblemowo. Płatny patch jest zależny od developera, sejvy też. Taki SP:MM przeniesiesz między PS4 i PS5, Maneater nie, podobnie Yakuza i Dirt 5 (ale stworzone plansze już tak xD).

 

A skąd to wiesz? I zainstalujesz tylko gry z PS4.

 

Mi nigdy nie padł żaden DS od czasów pierwszego PlayStation.

 

Tutaj można liczyć na wysyp różnych informacji od 4 października. Może taką przyjęli strategię, że miesiąc przed premierą będą dzień w dzień coś podawać, aby podtrzymywać zainteresowanie.

99% gier. Mam nadzieję, że tym razem nie kłamali. 

 

Czytałem, że nie ma PS now w wielu krajach ze względu na nawyki konsumenckie (jezyk korpo sugerujący, że by stracili kasę, jakby ludzie oszczędzali).
Z listy gier instaluje się te z ps4 i ps2. Te z ps2 to są porty, ale się instalują. Tylko ps3 idzie z chmury.

 

Ja mam dwa dualshocki, gdzie bateria nie trzyma 30min i bez kabla nie nie ma mocy na wibracje. Konsolę kupiłem na premierę God of War.

 

4 października już za rogiem. Mam nadzieję, że teraz wszystko wyjaśnią i już otwarcie z nami będą rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, MatekDM said:

Mnie też nigdy nie padł żaden DS, ale patrząc na ofertę dwóch obozów, mam po jednej stronie XSX na którym zagram w 60 klatkach w GTA IV (wow, grałem w to już w 120 klatkach na moim PC trzy lata temu dla przykładu), albo w 60 klatkach w Hitmana 2. Albo w 60 klatkach w Sekiro.

 

Szanuję działania Microsoftu, mają teraz za(pipi)isty marketing, są na fali, ale nie mają gier. Mając kompa z bardzo wysokiej półki, mam grać na konsoli w starocie, które na kompie wyglądają 3x lepiej i chodzą 3x szybciej?

Możesz też kupić na PS5 GTA V za 350zł i też może zagrasz w 60 klatkach.

 

Znowu pojawia się temat kompa. No fajnie, że masz taki komputer, ja i większość ludzi zapewne nie ma i konsola za 2k oferująca to samo co komputer za kilka razy więcej jest po prostu dobrym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Teraz, Czoperrr napisał:

Możesz też kupić na PS5 GTA V za 350zł i też może zagrasz w 60 klatkach.

 

Znowu pojawia się temat kompa. No fajnie, że masz taki komputer, ja i większość ludzi zapewne nie ma i konsola za 2k oferująca to samo co komputer za kilka razy więcej jest po prostu dobrym wyborem.

 

Nikomu nie bronię grać w starocia, tylko to żaden argument, bo dawno już te starocia chodzą dobrze nawet na bardzo mizernym komputerze ;)

Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, areka said:

Microsoft mnie niczym nie przyciąga. No chyba, że tak jak pisałem - mają w abonamencie gry z tych stajni multiplatformowych, o które zapytałem? Jak to jest?

 

Lista gier jest dostępna, możesz sobie przejrzeć. Do oferty GamePass wpadają tytuły First Party i zostają tam na zawsze oraz tytuły multiplatformowe na zasadzie rotacji - coś jak filmy na Netflixie. Z głośniejszych w ofercie były lub są RDR2, Final Fantasy XV, MGS V, MGS HD i tak dalej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...