Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Zerknąłem sobie teraz na Metacritics i najlepsze tytuły na Xbox One. Sorry, ale jednak Sony dało graczom w mijającej generacji znacznie więcej frajdy. A przede wszystkim dostarczyło na rynek więcej różnorodnych gier.

 

Ja, choć jestem generalnie uczulony na japońszczyznę, świetnie się bawiłem przy Personie 5. I było to dla mnie naprawdę duże zaskoczenie. Trudno mi nagle zaufać, że Microsoft zmieni podejście i zacznie odpalać świeże tytuły. Słyszałem już od Spencera jakiś czas temu, ile to studiów MS wziął pod swoje skrzydła i jak pracują hardo nad nowymi grami na Xboksa. Czekałem, czekałem i... Gdzie się podziewają te gry?

 

Możemy chwalić Forzę Horizon czy Gearsy, bo to naprawdę udane serie. Sam się w nie zagrywałem, ale to było dawno temu. Ostatnie edycje tych gier są fajne. I tyle. Bo ileż można męczyć bułę tym samym? Już bardziej mnie cieszy ten odnowiony Demon Souls, choć wolałbym jednak zobaczyć wreszcie nowe tytuły.

 

Moim zdaniem Microsoft ściąga ludzi fantastycznym marketingiem. Za to czapki z głów. Konkurencja wszystkim wyjdzie na zdrowie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, l33t napisał:

Słyszałem już od Spencera jakiś czas temu, ile to studiów MS wziął pod swoje skrzydła i jak pracują hardo nad nowymi grami na Xboksa. Czekałem, czekałem i... Gdzie się podziewają te gry?

 

Największe zakupy były z końcem 2017 i 2020. Nikt nie zrobi Ci next-genowego tytułu od podstaw w 3 lata. Pierwsze gry AAA zobaczysz najszybciej w 2021.

Odnośnik do komentarza

Tak w ogole to dziwie sie mimo wszystko, ze o wyborze konsoli decyduja eksy. Przeciez to w wiekszosci maksymalnie dobre gry, na maksa filmowe, zcasualizowane i albo wyrezyserowane liniowe gierki, albo open worldy jakich sto. W kazdym razie gameplayowo nic wybitnego. U mnie decyduje w tym roku kultura pracy, technologia, prokonsumenckie podejscie, szeroki wachlarz gier z poprzrdnich dwoch generacji do ogrania  w lepszej jakosci (a tu mam zaleglosci), a Demonsy i Spiderka ogram sobie za 1-3 lat.

 

Moje lubione gry, w ktorych spuszczam sie nad rozgrywka sa multiplatformami: doom, dmc, residenty itd. 

  • Plusik 1
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Janush napisał:

Jeszcze do niedawna bałem się, że PS5 będzie rzeczywiście sporo słabsze od klocka, ale wychodzi na to, że multiplatformy będą wyglądały i chodziły identycznie na obu platformach. Nawet mój jedyny powód do zakupu XSX w postaci Cyberpunka w 4K/60FPS powoli zaczyna zanikać, bo plotki sugerują, że to samo dostanę na PS5.

Wydawac taka opinie na poczatku generacji, gdy mamy do czynienia z samymi tytulami crossgenowymi? Odwaznie :obama:

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Nyu napisał:

Przeciez to w wiekszosci maksymalnie dobre gry, na maksa filmowe, zcasualizowane i albo wyrezyserowane liniowe gierki, albo open worldy jakich sto. W kazdym razie gameplayowo nic wybitnego.

 

Np bloodborne, nioh 1 , nioh 2, persona 5 czy god of war nie pasują do tego opisu. Wszystkie inne jak najbardziej samograje cinmatic zaorać. Ale jednak są też te które wymieniłem...

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Nyu napisał:

Tak w ogole to dziwie sie mimo wszystko, ze o wyborze konsoli decyduja eksy. Przeciez to w wiekszosci maksymalnie dobre gry, na maksa filmowe, zcasualizowane i albo wyrezyserowane liniowe gierki, albo open worldy jakich sto. W kazdym razie gameplayowo nic wybitnego.


Zależy dla kogo - Ty jak widzę po gamecardzie, lubisz skillowe slashery, żonglowanie przeciwnikami i nabijanie licznika zayebistości, a dla mnie np takie The Last of Us, Horizon, Uncharted 4. God of War czy nawet Days Gone to właśnie gry wybitne, które na zawsze pozostaną w serduszku - takich tytułów u konkurencji nie znajdę, więc siłą rzeczy PS5 kiedyś musi stanąć obok TV.

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Nyu napisał:

Tak w ogole to dziwie sie mimo wszystko, ze o wyborze konsoli decyduja eksy.

Dla mnie już tak.Np. ja mam za sobą prawie 30 lat stażu grania w gry i właśnie to exy sprawiają,że  zostane przy Playstation.Nie potrzebuje pincet średnich zapchaj dziur które moge sobie zaliczyć ot tak.Zwyczajnie na takie coś szkoda mi czasu i prądu.;)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, balon napisał:


Ori ograny prawilnie na premierę. Za cenę Ori2 na Switcha mam z 2-3 miechy GP, gdzie ogram Oriego w lepszej jakości (4k vs FHD) i jeszcze kilka gierek. 

Jasne, że możesz to sobie wartościować według uznania. Tak jak ja wysoko cenię sobie handheld mode. 
Odniosłem się tylko do stwierdzenia, że „muszę mieć Xa żeby ograć Ori2” bo to bzdura. 

Edytowane przez giger_andrus
Odnośnik do komentarza

Nie każdy ex=wybitna gra 

Jeśli gra jest dobra, to przy huiu czy to ex czy nie. 

 

Przecież bluber dobrze napisał, nikomu nie trzeba obrzydzac plejki i namawiać na Xboxa. Jak ktoś jest przywiązany do konkretnych serii to nie ma tematu. 

 

Osobiście przewiduję kupno ps5 za kilka lat, z zapowiedzianych gier ciekawi mnie jedynie GoW2 bo tam coś epickiego mogą wysmażyć. Horizon dla mnie było mocno napompowane, nie wspominając o Days Gone. Uncharted jako seria podobny przypadek do Gearsów, stoi w miejscu. 

Jeszcze Detroit, Nioh, cudny Bloodborne, z wszystkimi tymi grami dobrze spędziłem czas. 

Jakieś nowe IP też pewnie teraz się pojawią. 

Na dziś jednak rozpędzony MS i ich sprzęt dla mnie lepsza opcja. Jednak kolejne lata zapowiadają sie niezwykle ciekawie

Odnośnik do komentarza

Ostatnio powstała ogromna nagonka na PS5. Strasznie Sony sprawę zawaliło, bo przy PS4 czuć było, że każdy pragnie tą konsolę. Tutaj Sony źle robi pozwalając graczom na takie myślenie. Niemniej sam zamówiłem PS5 i doczekać się nie mogę. Jestem w stu procentach pewien znakomitej konsoli na którą wyjdzie cała masa znakomitych gier. Nadal gram na PS4 i w szoku jestem jak wiele ekipy Sony wycisnęły z tej konsoli. Przy modelu Pro mam wręcz myślenie, że spokojnie z tą grafiką wytrwałym jeszcze 2-3 lata. A mowa tutaj o architekturze na którą było dużo marudzenia. Teraz obie firmy dostarczą bardzo dopracowane maszynki. Zamówione mam obie. PS5 wybrałem, bo Sony ma u mnie ogromny kredyt zaufania. Może nie zawsze ich gry mają najwyższą grywalność, ale zawsze podnoszą poprzeczkę w kwestii dopracowania. Tylko u nich czuć tą dbałość o najdrobniejsze detale i szczegóły. Okej u Nintendo też to jest, plus najwyższych lotów grywalność. Niemniej gry Sony dotykają bardziej dorosłej tematyki. I nie chodzi mi nawet o kreowanie wizerunku gier wielce ambitnych. Bo czasami dziecinne gry Nintendo bardziej traktują gracza jako dorosłego i stanowią większe wyzwanie. Chodzi mi o samą tematykę, otoczkę. I też lubię u Sony, że tworzą gry dla samotnych graczy. Microsoft idzie bardziej w gry sieciowe. Co jest zrozumiałe skoro mają ten swój abonament. Tutaj trzeba mieć gry od których się nie oderwiesz miesiącami. A to już nie dla mnie. Strasznie mam im za złe, że Forza Horizon 4, choć cudnie zrealizowana, to jednak była grą z mniejszą zawartością dla samotnego gracza niż poprzednie części. I dlatego osobiście chciałbym aby Sony nie szło w stronę abonamentu, bo wtedy i u nich nie byłoby miejsca dla takich gier jakie tworzą teraz. Niemniej XSX też zamówiłem i również się jaram. Po pierwsze, bo nie chcę by mnie jakaś dobra gra ominęła, a po drugie, bo ciekaw jestem co te wszystkie studia wykreują. Może Microsoft mnie zaskoczy i zacznie robić też więcej gier dla samotników. W końcu jak walczyć o klienta, to o każdego. Niech się więc biją, a ja od początku chcę wejść w tą generację ze wszystkimi konsolami. 

 

PS. A i niech zmienią ceny gier na stare, bo to mnie jako jedyne na maksa wkurzyło. 

Edytowane przez Mantis
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

 

2 godziny temu, l33t napisał:

Zerknąłem sobie teraz na Metacritics i najlepsze tytuły na Xbox One. Sorry, ale jednak Sony dało graczom w mijającej generacji znacznie więcej frajdy. A przede wszystkim dostarczyło na rynek więcej różnorodnych gier.

 

Ja, choć jestem generalnie uczulony na japońszczyznę, świetnie się bawiłem przy Personie 5. I było to dla mnie naprawdę duże zaskoczenie. Trudno mi nagle zaufać, że Microsoft zmieni podejście i zacznie odpalać świeże tytuły. Słyszałem już od Spencera jakiś czas temu, ile to studiów MS wziął pod swoje skrzydła i jak pracują hardo nad nowymi grami na Xboksa. Czekałem, czekałem i... Gdzie się podziewają te gry?

 

Możemy chwalić Forzę Horizon czy Gearsy, bo to naprawdę udane serie. Sam się w nie zagrywałem, ale to było dawno temu. Ostatnie edycje tych gier są fajne. I tyle. Bo ileż można męczyć bułę tym samym? Już bardziej mnie cieszy ten odnowiony Demon Souls, choć wolałbym jednak zobaczyć wreszcie nowe tytuły.

 

Moim zdaniem Microsoft ściąga ludzi fantastycznym marketingiem. Za to czapki z głów. Konkurencja wszystkim wyjdzie na zdrowie.

 

Fakt, w tej generacji Sony wypadło lepiej. Po sukcesie jaki odniósł x360 M$ był zbyt pewny swego i wydawało im się, że już nic właściwie nie muszą robić aby przyciągnąć graczy. Przejechali się na tym, odrobili lekcje i myślę że teraz jeszcze nie raz nas pozytywnie zaskoczą w nowej generacji. Odnoszę wrażenie, że dziś w podobnej sytuacji znalazło się Sony. Tak jak kiedyś dużo osób zniechęciło się do konsoli M$ po pierwszych prezentacjach, tak dziś wielu zaczyna odwracać się od Sony. Nowe exy pojawią się wkrótce na konsoli M$ jednak zastanawiam się czy możemy liczyć na exy tego formatu, które znamy ze sprzętu Sony. Ot teraz wystarczy wydać nowego Fallouta tylko na sprzęt zielonych i będzie tytuł ekskluzywny ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...