Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

wcześniej tego nie wiedziałem, ale chyba tutaj na forum przeczytałem, że każde nagłe wyłączenie konsoli z prądu może mieć zabójczy wpływ na jakiekolwiek ssd, a czasami odłączają prąd bez sygnalizacji

 

zaraz sie okaże, że do next genowej konsoli trzeba jeszcze ups dokupić xd

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Cytat

Kompatybilność z nowym standardem Wi-Fi 6

To dosyć ciekawy aspekt techniczny, o którym mało kto mówi, a wcale nie jest bez znaczenia. Z naszych testów, z wykorzystaniem niedawno recenzowanego routera dla graczy ASUS RT-AX82U wynika, że Xbox Series X faktycznie nie jest kompatybilny z Wi-Fi 6 (IEEE 802.11ax). Co to oznacza? W praktyce przekłada się to na wolniejsze pobieranie gier lub ich aktualizacji na konsoli Microsoft, jeżeli w domu posiadamy router zgodny z nowszym standardem oraz łącze, którego Wi-Fi 5 nie jest w stanie wysycić. 

Ale to nie jedyna różnica – standard AX wprowadził znaczne usprawnienie działania funkcji MU-MIMO w postaci OFDMA. Jest to nowa funkcja, która pozwala lepiej wykorzystywać szerokość pasma Wi-Fi, przez co zmniejszają się znacząco opóźnienia w transmisji, co oczywiście przekłada się na mniejszy „lag” w grach online, jeżeli poza nami z domowej sieci Wi-Fi korzysta więcej osób i konsola musi o dostęp do routera konkurować.

Playstation 5 jest kompatybline z Wi-Fi 6 co widać na załączonym obrazku.

 

Podebrano z artykułu na Benchmark.pl. Ciekawe, jak to się ma faktycznie w praktyce.

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, grabipl napisał:

Tak z ciekawości bo nie w temacie jestem, różnica w prędkości/zasięgu jest marginalna czy zauważalna między wi-fi 5 a 6?

 

Jakoś ostatnio to sprawdzałem i różnica w zasięgu jest ogromna (tutaj przebicie bardzo zauważalne), a różnica w prędkości polegała głównie na znacznie stabilniejszym połączeniu, dzięki czemu prędkość po Wi-Fi była po prostu większa.


Ale do konsoli to tylko kabel.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Elitesse napisał:

Nie rozumiem w takim razie po co redaktorzy PPE sieją fake news w sieci. To już kolejny raz.

Dziś jest info o pobieraniu opłat za aktualizację gier z PS4 do PS5 w Japonii i już sam nie wiem czy to prawda czy fake...

Kliki, kliki, kliki...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nakręciłem się i czekam do czwartku by spróbować zamówić gdzieś PS5 w Uk.  Nie śledzę tak za bardzo newsow o ps5 zza oceanu, czy na ten moment ktoś się skarżył na jakieś większe problemy z konsolami? Czy to raczej rzadkie przypadki? Bo patrząc na posty wyżej, to już sam nie wiem co o tym myśleć. 
Dzieki 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, KubaJ023 napisał:

Nakręciłem się i czekam do czwartku by spróbować zamówić gdzieś PS5 w Uk.  Nie śledzę tak za bardzo newsow o ps5 zza oceanu, czy na ten moment ktoś się skarżył na jakieś większe problemy z konsolami? Czy to raczej rzadkie przypadki? Bo patrząc na posty wyżej, to już sam nie wiem co o tym myśleć. 
Dzieki 

Problemy są w dużej mierze związane z wiekiem dziecięcym konsoli. Wiadomo, że dopiero dostęp szerszego grona użytkowników tak naprawdę przetestuje konsolę i jej niedoróbki, ale problem leży tutaj bardziej w jej dostępności. Jeśli uda ci się zamówić i dostaniesz wadliwy egzemplarz to wtedy tylko na gwarancję do serwisu, bo w sklepach raczej nie będzie egzemplarza na wymianę. 

Odnośnik do komentarza

Uuuu, byłoby miło jakby coś jeszcze Bluepoint dla nas miało :banderas: 

Gość z tego tweeta miał wcześniej sporo wiarygodnego info na temat rimejku Demonsów, więc może coś być na rzeczy. Były ploty o nowej wersji pierwszego MGS-a, kto wie... 

 

 

 

I to jest oczywiście odwołanie do pewnego wpisu od Bluepoint:

 

 

Edytowane przez Cedric
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.