Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Square napisał:

To ja jeszcze dodam, aby było maksymalnie jasne (albo i nie), że chodzi o wersję gier PS4. Np. odpalając Borderlands 3 (które jest grą z PS4) mamy do wyboru dwie wersje na konsoli PS5. Wersję PS4, która działa we wstecznej (tak jak np TLoU2) i wersję PS5. Sejwy można skopiować na usb, ale tylko z wersji gry PS4.

 

W ogóle był taki gdzieś myk, że w wersję PS5 można odpalić sejwa z wersji PS4, ale to jest trochę tego kombinowania. Znasz takie coś? Mogę podesłać link, jak takie coś się kombinuje.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Square napisał:

Oficjalnie takie coś można zrobić poprzez funkcję w grze i to stoi po stronie deva. Możesz podlinkować, chętnie zobaczę o co chodzi.

 

 

Od danego momentu ustawiłem i pokazuje jak takie coś zrobić.

 

E, sorry, coś mi się pomyliło, myślałem, że to Borderlandsy były, a to myk z Demon Souls jest :/

Odnośnik do komentarza

Nie no, mi brakuje opcji skopiowania na usb tylko z faktu, że jak robię backup czegoś to jedna kopia może nie wystarczyć.

 

Odniosłem się po prostu do tego

Cytat

taki gdzieś myk, że w wersję PS5 można odpalić sejwa z wersji PS4

bo to na filmiku dotyczy zrobienia dodatkowej kopii sejwa PS5.

Co do Borderlands 3 to gra oferuje transfer sejwa (tak jak chyba każdy inny tytuł z upgradem na PS5) tylko, że akurat u mnie nie działa i czekam na patcha.

 

Ogólnie to jedna rzecz z sejwami na PS5 mnie wkurza. Mianowicie jeżeli gra na PS4 robiła osobne pliki jak np. Borderlands3 to można było skopiować/usunąć pojedynczy plik (np postać). A w wersji na PS5 wszystko jest razem w jednym pliku. Nie wiem czy to odgórny wymóg Sony, czy tylko GBX, bo nie mam innego tytułu aby sprawdzić.

Odnośnik do komentarza

Dziś, po odpaleniu PS4 uświadomiłem sobie, ze jakość obrazu na PS5 jest dużo słabsza jakościowo niz ta z poprzedniej generacji. 

Poniżej zamieszczam obrazy z tej samej gry na tych samych ustawieniach telewizora Oled LG C7 ale różnych konsolach. Tryb gry oczywiście :

 

PS5

IMG-20210110-145239.jpg

 

PS4

IMG-20210110-145324.jpg

 

Jak widać jakość jest znaczna. Sprawdzane na różnych portach, jak i kablach HDMI. Ewidentnie jest tu cos nie tak z ustawieniami konsoli PS5, których nie ma za wiele. Aby uzyskać ten sam efekt obrazu na konsoli ps5 musialbym zmienić tryb obrazu z "gry" na "standard" w tviku, ale w tedy input lag mi sie wydłuża :sapek:  Po dokładnym przestudiowaniu ustawień tvika, zauważyłem ze ustawienia Gammy mam ustawione na maxa przy polaczeniu: tv > ps4, zaś:  tv >ps5 w ogóle ich nie ma - znaczy sa ale nie można ich zmienić. Nie mam więcej pomysłów. Ide poszukać w sieci :philosoraptor:

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, MEVEK napisał:

Dziś, po odpaleniu PS4 uświadomiłem sobie, ze jakość obrazu na PS5 jest dużo słabsza jakościowo niz ta z poprzedniej generacji. 

Poniżej zamieszczam obrazy z tej samej gry na tych samych ustawieniach telewizora Oled LG C7 ale różnych konsolach. Tryb gry oczywiście :

 

PS5

IMG-20210110-145239.jpg

 

PS4

IMG-20210110-145324.jpg

 

Jak widać jakość jest znaczna. Sprawdzane na różnych portach, jak i kablach HDMI. Ewidentnie jest tu cos nie tak z ustawieniami konsoli PS5, których nie ma za wiele. Aby uzyskać ten sam efekt obrazu na konsoli ps5 musialbym zmienić tryb obrazu z "gry" na "standard" w tviku, ale w tedy input lag mi sie wydłuża :sapek:  Po dokładnym przestudiowaniu ustawień tvika, zauważyłem ze ustawienia Gammy mam ustawione na maxa przy polaczeniu: tv > ps4, zaś:  tv >ps5 w ogóle ich nie ma - znaczy sa ale nie można ich zmienić. Nie mam więcej pomysłów. Ide poszukać w sieci :philosoraptor:

U mnie jest odwrotnie :o

Takie Days Gone pomijając płynność wygląda zdecydowanie lepiej niż na ps4 pro. Kolory, hdr - bajka.

Odnośnik do komentarza
Dziś, po odpaleniu PS4 uświadomiłem sobie, ze jakość obrazu na PS5 jest dużo słabsza jakościowo niz ta z poprzedniej generacji. 
Poniżej zamieszczam obrazy z tej samej gry na tych samych ustawieniach telewizora Oled LG C7 ale różnych konsolach. Tryb gry oczywiście :
 
PS5
IMG-20210110-145239.jpg
 
PS4
IMG-20210110-145324.jpg
 
Jak widać jakość jest znaczna. Sprawdzane na różnych portach, jak i kablach HDMI. Ewidentnie jest tu cos nie tak z ustawieniami konsoli PS5, których nie ma za wiele. Aby uzyskać ten sam efekt obrazu na konsoli ps5 musialbym zmienić tryb obrazu z "gry" na "standard" w tviku, ale w tedy input lag mi sie wydłuża sapek.png  Po dokładnym przestudiowaniu ustawień tvika, zauważyłem ze ustawienia Gammy mam ustawione na maxa przy polaczeniu: tv > ps4, zaś:  tv >ps5 w ogóle ich nie ma - znaczy sa ale nie można ich zmienić. Nie mam więcej pomysłów. Ide poszukać w sieci philosoraptor.jpg
No a teraz wyłącz HDR w PS5. Jezu ludzie nadal nie ogarniają, że HDR to OSOBNY PROFIL USTAWIEŃ W TELEWIZORZE....


  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o ustawienia hdr w przypadku ps5 u mnie np na B9 zmiana ikony na PC rozwiązało problem z bandingiem który np w takim demon souls np w latrii był zabójczy. Jeszcze jedna kwestia jeśli chodzi o oleda to w przypadku kalibracji hdr w samym systemie ps5 to w trzeciej karcie ustawień tj ustawienia najniższego progu peaka polecam zjechać max na dół tj absolutna czern. Poprawia to wyraźnie z problemami z sama czernią. Pozdro

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Jakiej ikony na PC? Coś oglądałem o jakimś pc mode na oledach w przypadku PS5, ale nie wiem o co biega za bardzo. Jednak z tą kalibracją w trzeciej karcie to fakt. W takim Codzie podczas ładowania miałem szarawy odcień, a potem jak dałem max w dól, to ciemno jak wiadomo gdzie. Łatwo skaszanić HDR na PS5.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Donatello1991 napisał:

Jakiej ikony na PC? Coś oglądałem o jakimś pc mode na oledach w przypadku PS5, ale nie wiem o co biega za bardzo. Jednak z tą kalibracją w trzeciej karcie to fakt. W takim Codzie podczas ładowania miałem szarawy odcień, a potem jak dałem max w dól, to ciemno jak wiadomo gdzie. Łatwo skaszanić HDR na PS5.

Odpalasz menadżera urządzeń. Tam klikasz opcje edytuj, wybierasz okienko z właściwym wejściem hdmi pod które podpięte masz ps5  i zmieniasz ikonę z konsoli do gier na PC. Nie zapomnij ze po zmianie ikony z automatu odpali Ci nieskonfigurowany standart mode który możesz czy też musisz zmienić na game mode i ustawic jeszcze raz. Nie zapomnij o chyba najważniejszym czyli black level, w moim przypadku to low na tv i limited na ps5. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Chyba znalazłem przyczynę, czym bylo niepoprawne ustawienie trybu HDR w konsoli PS5  :woot: 

 

Godzinę temu, Rash napisał:

Jeśli chodzi o ustawienia hdr w przypadku ps5 u mnie np na B9 zmiana ikony na PC rozwiązało problem z bandingiem który np w takim demon souls np w latrii był zabójczy. Jeszcze jedna kwestia jeśli chodzi o oleda to w przypadku kalibracji hdr w samym systemie ps5 to w trzeciej karcie ustawień tj ustawienia najniższego progu peaka polecam zjechać max na dół tj absolutna czern. Poprawia to wyraźnie z problemami z sama czernią. Pozdro

Zgadza sie i nie tylko jest tutaj mowa o czerni ale wszystkich 3 ustawieniach HDR, ktore powinny byc ustawione jako niewidoczne(15 klikniec od punktu 0), a konsola każe je ustawić jako prawie niewidoczne - to jest błąd.  Wszystko powinno byc niewidoczne, co gość dobrze objaśnia. 

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, MEVEK napisał:

Chyba znalazłem przyczynę, czym bylo niepoprawne ustawienie trybu HDR w konsoli PS5  :woot: 

 

Zgadza sie i nie tylko jest tutaj mowa o czerni ale wszystkich 3 ustawieniach HDR, ktore powinny byc ustawione jako niewidoczne, a konsola każe je ustawić jako prawie niewidoczne - to jest błąd.  Wszystko powinno byc niewidoczne, co gość dobrze objaśnia. 

 

 

Dokładnie tak jak to Vincent wyłożył. Ogólnie jak chyba większość tęsknię do czasów gdzie wystarczyło podpiąć takie super nintendo pod tv i można było cieszyć sie super rgb kolorami. Nie wiem jak Wy, ja w zależności od ogrywanego tytułu i tak zmuszony jestem kalibrowac np suwakiem jasności od standardu tj 50 do np 47 w takim demon souls bo jak już wcześniej wspominałem każda gra to inna bajka  zwłaszcza jeśli chodzi o gry w których dominują ciemne przestrzenie. O rodzynkach pokroju resident 2 nie wspominając:facepalm:

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, madhunt3r napisał:

Ale chyba tylko jeżeli tv obsługuje hgig. Robiłem testy z ustawieniami niewidoczne i prawie niewidoczne w tym wypadku różnic nie widać.

Hah cale hgig to kolejny temat dla nazwijmy to koneserów. Ja pomimo że gram praktycznie tylko w nocy to jakoś nie potrafię się do tego trybu przekonać i jadę na dtm cały czas. 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Rash napisał:

Dokładnie tak jak to Vincent wyłożył. Ogólnie jak chyba większość tęsknię do czasów gdzie wystarczyło podpiąć takie super nintendo pod tv i można było cieszyć sie super rgb kolorami. Nie wiem jak Wy, ja w zależności od ogrywanego tytułu i tak zmuszony jestem kalibrowac np suwakiem jasności od standardu tj 50 do np 47 w takim demon souls bo jak już wcześniej wspominałem każda gra to inna bajka  zwłaszcza jeśli chodzi o gry w których dominują ciemne przestrzenie. O rodzynkach pokroju resident 2 nie wspominając:facepalm:

Ja znów lubię kliknąć powyzej polowy, cos jak 53, albo 54, aby minimalnie było widać te detale w ciemności, bez utraty czerni of course.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, MEVEK napisał:

Ja znów lubię kliknąć powyzej polowy, cos jak 53, albo 54, aby minimalnie było widać detale w ciemności. 

No to już jest kwestia samej kalibracji, matrycy itd itd. Wiem jedno że warto sugerować się tipami od takich koneserów obrazu jak Vincent, evilboris itd jednocześnie pamietając że każdy ma własny gust i to nam ma się podobać to co widzimy. Ja np rownierz celuje w obraz w którym w ciemnościach jestem w stanie dostrzec minimalne detale jednocześnie ciesząc galy oledową czernią za którą przecież to zaplacilismy:D Najbardziej wkurzające w tych czasach jest to ze tak wszem i wobec wychwalany cały hdr ni jak ma się do ilości gier w których jest on na naprawdę dobrym poziomie. 

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, MEVEK napisał:

Ja znów lubię kliknąć powyzej polowy, cos jak 53, albo 54, aby minimalnie było widać te detale w ciemności, bez utraty czerni of course.

Imo wyżej niż 50 już nie powinno się dawać, może masz źle ustawiony Black level że nie widzisz detali w czerni? Tak jak kolega wcześniej napisał najlepiej ręcznie ustawic w konsoli ograniczony (ps5) i niski w tv

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, bartiz napisał:

Imo wyżej niż 50 już nie powinno się dawać, może masz źle ustawiony Black level że nie widzisz detali w czerni? Tak jak kolega wcześniej napisał najlepiej ręcznie ustawic w konsoli ograniczony (ps5) i niski w tv

Black w tej chwili jest na niskim poziomie w tviku. Wysoki sprawia ze detale przestaja byc widoczne. Dzięki ale ustawienia mam poprawne. W konsoli Deep kolor mam automatyczny, a rgb na ograniczony. O czerni nic nie ma. 

Ja po prostu boje sie ciemności :reggie: 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...