Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Techniczne pytanie, 120hZ wiem ze musi być 2.1 HDMI w TV.

Jak się sprawa ma z ewentualnym VRR i ALL jak się pojawi na PS5. Czy te dwie funkcje tez wymagają HDMI 2.1?

O co biega. Mam amplituner, który 2.1 nie obsługuje i zastanawiam czy jak w końcu podepnę PS5 to VRR i ALL mi zadziałają przy podłączeniu przez ampli

Jeśli konieczne będzie pominięcie ampli to ktoś się orientuje czy schemat jak poniżej da bezstratny dźwięk z gier DD, DTS czy co to tam jest:

TV -> konsola (połączone HDMI 2.1) od TV optyk do ampli, przy założeniu ze tv obsługuje kodeki DD i DTS (Atmos i tak nie ma na PS5).

Mam nadzieje ze nie zamotałam za bardzo i wiadomo o co mi chodzi

Odnośnik do komentarza

Ok stratny będzie ale schemat powinien zadziałać i ampli przyjmie mi dźwięk z konsoli przez tv po optyku Wtedy połączenie PS5 -> TV i mam 4K120hZ i opcjonalnie jak się pojawi VRR i ALL.

Chodziło mi bardziej o to czy taka kombinacja jest mi potrzebna jak nie zależy mi na 120 FPS-ach i czy ampli musi mieć funkcję obsługi VRR i ALL żeby to przepuścić jak nie ma HDMI 2.1 czy przejdzie to po HDMI 2.0

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Fanek napisał:

Podłączał już ktoś zewnętrzny dysk SSD na gry ze wstecznej PS4 ?

nie ma problemów?

Nie ma problemów :) Niektóre gry dostają niezłego "kopa" jeśli chodzi o loadingi :) Kupiłem SanDisk Extreme Portable 1TB (PS5 i XSX). Polecam. Jedyny minus to krótki kabel.

Edytowane przez Alastor84
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, elvis004 napisał:

Ok stratny będzie ale schemat powinien zadziałać i ampli przyjmie mi dźwięk z konsoli przez tv po optykuemoji41.png Wtedy połączenie PS5 -> TV i mam 4K120hZ i opcjonalnie jak się pojawi VRR i ALL.

Chodziło mi bardziej o to czy taka kombinacja jest mi potrzebna jak nie zależy mi na 120 FPS-ach i czy ampli musi mieć funkcję obsługi VRR i ALL żeby to przepuścić jak nie ma HDMI 2.1 czy przejdzie to po HDMI 2.0

 

VRR i ALL to specyfikacja samego HDMI 2.1 więc w 2.0 tych ficzerów nie będziesz miał.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jak to jest z tymi grami, które mają darmowy upgrade do PS5?

 

Ludzie piszą, że np. taki Immortals Fenyx Rising w przypadku edycji w pudełku PS4 co chwilę próbuje ściągać dodatkowo wersję na poprzednią konsole, mimo że ta ulepszona na PS5 jest już zainstalowana.

 

I albo trzeba trzymać na dysku obydwie wersje (bez sensu) albo co chwilę przerywać instalacje/pobieranie tej z PS4. Wydaje mi się, że w przypadku Spidermana też ktoś tu o tym wspominał. Faktycznie tak upierdliwie to wygląda, jeżeli zdecydujemy się na pudełko z niebieskim paskiem zamiast tego nowego w przypadku gier crossgenowych?

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, l33t napisał:

Jak to jest z tymi grami, które mają darmowy upgrade do PS5?

 

Ludzie piszą, że np. taki Immortals Fenyx Rising w przypadku edycji w pudełku PS4 co chwilę próbuje ściągać dodatkowo wersję na poprzednią konsole, mimo że ta ulepszona na PS5 jest już zainstalowana.

 

I albo trzeba trzymać na dysku obydwie wersje (bez sensu) albo co chwilę przerywać instalacje/pobieranie tej z PS4. Wydaje mi się, że w przypadku Spidermana też ktoś tu o tym wspominał. Faktycznie tak upierdliwie to wygląda, jeżeli zdecydujemy się na pudełko z niebieskim paskiem zamiast tego nowego w przypadku gier crossgenowych?


W Dirt 5 tak samo.

Odnośnik do komentarza

witam Was wszystkich,

słuchajcie, mam taki problem otóż jestem szczęśliwym posiadaczem ps5 z 5h (to nie ten problem), po instalacji gry, call of duty, zainstalowała się tylko część gry -a mianowicie tryb wieloosobowy a kampania już niestety nie? dodam ze gra była nowa.

mało tego kolejna gra kolejny problem próbowałem zainstalować assaossinsa i tez napotkałem się na mur , otóż po włożeniu płyty do napędu w miejscu gdzie powinien się pokazać przycisk z napisem (instalacja) jest przycisk kopiuj?( gra nie była nowa). mam nadzieje ze ktoś z Was mi odpowiedz na pytanie o cmon? 

dzięki 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.12.2020 o 01:29, riklus napisał:

witam Was wszystkich,

słuchajcie, mam taki problem otóż jestem szczęśliwym posiadaczem ps5 z 5h (to nie ten problem), po instalacji gry, call of duty, zainstalowała się tylko część gry -a mianowicie tryb wieloosobowy a kampania już niestety nie? dodam ze gra była nowa.

mało tego kolejna gra kolejny problem próbowałem zainstalować assaossinsa i tez napotkałem się na mur , otóż po włożeniu płyty do napędu w miejscu gdzie powinien się pokazać przycisk z napisem (instalacja) jest przycisk kopiuj?( gra nie była nowa). mam nadzieje ze ktoś z Was mi odpowiedz na pytanie o cmon? 

dzięki 

 

Hej. Za nerwowy jesteś i za szybki. Każda gra po włożeniu płyty do napędu pierwsze kopiuje się, a potem instaluje. Ty wkładasz tylko płytę reszta zrobi się automatycznie. Najlepiej właśnie nie naciskać x tylko poczekać, aż konsola sama odpali kopiowanie. Ja miałem tak z NBA 2k21 za szybko odpaliłem gre i coś poszło nie tak. Gra zaczeła zwieszać konsole. Wywaliłem ją  z dysku i na nowo zainstalowałem włącznie z aktualizacjami i wszystko śmiga pięknie. 

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Square said:

Nie widziałem żeby była wczoraj nowa aktualizacja, ale wybór wersji PS4/5 jest od zawsze przecież.

 

Pewnie chodzi mu o to ze teraz konsola pyta czy na pewno chcesz odpalić PS4 wersje kiedy tez jest PS5, bo pewnie ludzie się dziwili dlaczego nie widza różnicy odpalajac PS4 wersje 

 

ps5_main.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak, chodzi mi o tę opcję jak wyżej. Strony "branżowe" piszą o aktualizacji systemu PS5, która dodała to ostrzeżenie. Teraz sprawdzałem i ostatni soft jaki mam jest z 9 grudnia.
W jaki sposób oni dodali opcję do softu bez aktualizacji softu w konsoli??

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka




 

Edytowane przez RadkoR
Odnośnik do komentarza

Jak się Wam instalują patche, jeśli macie grę na dysku zewnętrznym? Mam Cyberpunka na zewnętrznym SSD i kurde konsola nie może patcha zainstalować, wywala error cały czas. Zgrywam go właśnie na pamięć konsoli i spróbuję raz jeszcze. Pytanie czy ktoś miał podobnie przy korzystaniu z zewnętrznej pamięci?

Edit:
Tak jak myślałem, po przeniesieniu na konsole wszystko poszło ok. Czyli kolejna rzecz do poprawy. Jak coś to błąd CE-100002-3

Odnośnik do komentarza

A wy dalej o tej wirtualnej folii...
Podrap sobie paznokciem po tym rancie który jest na górze w tylnej części i odpowiedz sobie na pytanie czy tak się folia zachowuje pod paznokciem czy plastik. smile.giffeba1abcbc67b7592241358e74ee31e1.jpg
A to, że ktoś tam miał skrawek folii z tyłu to znaczy, że po prostu Chińczyk na taśmie produkcyjnej nie zerwał dokładnie folii z panelu przy składaniu konsoli. Folia tam jest, owszem, ale tylko na etapie przed montażowym. Jeśli ktoś ją tam miał to pewnie przypadek 1:100000 bo nie została z pośpiechu zdjęta na linii.

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...