Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, iluck85 napisał:

Czarny panel bym przyjął, bo wyglada lepiej cała czarna.

Wersji slim jak w przypadku ps2 nie spodziewam się. Dużo mniejszej nie zrobią, bo będzie problem z odprowadzeniem ciepła. Technologicznie leży to teraz.

Powiedz to ps4 slim:kaz: konsola ultra mała i najcichsza plejka 4

Odnośnik do komentarza

Witam,mam dziwny problem z PS 5 (?). Gdy PS jest podłączony do TV,soundbar podłączony HDMI ARC do TV,w grach brak jest niektórych dzwięków,lub są bardzo słabo słyszalne.Np. FIFA 21 brak komentarza,wszystkie inne dźwięki są... Po przepięciu PS 5 pod soundbar ,wszystko z dźwiękiem jest ok,ale brak HDR i 4k... 

Za wszelką pomoc będę wdzięczny...

ps.kable były przepinane we wszelkie możliwe konfiguracje.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, iluck85 napisał:


Nie ma przepaści między tymi dwiema wersjami. Tutaj jak dadzą nowsza wersje to również liczyłbym na 2/3cm mniej. Wymiaru xboxa bez czytnika to nie osiągnie. 

Jakie wymiary osiagnie to się dowiemy za 3 lata. Nie ma co sobie zaprzątać tym głowy bo teraz nawet ps5 nie ma w sklepach.

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, crazyceg napisał:

Witam,mam dziwny problem z PS 5 (?). Gdy PS jest podłączony do TV,soundbar podłączony HDMI ARC do TV,w grach brak jest niektórych dzwięków,lub są bardzo słabo słyszalne.Np. FIFA 21 brak komentarza,wszystkie inne dźwięki są... Po przepięciu PS 5 pod soundbar ,wszystko z dźwiękiem jest ok,ale brak HDR i 4k... 

Za wszelką pomoc będę wdzięczny...

ps.kable były przepinane we wszelkie możliwe konfiguracje.

Pogrzeb w ustawieniach dźwięku z menu ps5. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, crazyceg napisał:

Witam,mam dziwny problem z PS 5 (?). Gdy PS jest podłączony do TV,soundbar podłączony HDMI ARC do TV,w grach brak jest niektórych dzwięków,lub są bardzo słabo słyszalne.Np. FIFA 21 brak komentarza,wszystkie inne dźwięki są... Po przepięciu PS 5 pod soundbar ,wszystko z dźwiękiem jest ok,ale brak HDR i 4k... 

Za wszelką pomoc będę wdzięczny...

ps.kable były przepinane we wszelkie możliwe konfiguracje.

Poszukaj na soundbarze czy nie masz do ustawienia opcji rozszerzonego formatu HDMI (czy coś takiego). Zapewne przesyła Ci podstawowy format wideo po HDMI i dlatego nie ma 4K i HDR.

U mnie było podobnie i trzeba było ustawić taką opcję i zadziałało :)

 

PS. Chodzi mi o połączenie PS5 -> Soundbar -> TV

Edytowane przez netowy
Odnośnik do komentarza
Teraz, vip77 napisał:

Dane zajęte przez samą konsole potrzebne do działania, a wielkość to chyba zależy od ilości zainstalowanych gier, apek. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Dobrze ci się wydaje i znaczna większość to dane z gier w wersji PS4, po przeniesieniu ich na dysk zewnętrzy znacznie zmniejsza się ilość tych danych w "inne"

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, MLeKSk napisał:

Konsolka siedzi u mnie w domciu od dwóch dni. Na chwilę obecną odpaliłem jedynie "Astro's Playroom" żeby zobaczyć o co ta cała heca z tym padem i już wiem - kapitalna sprawa. Czuć opór, wibracje konkretne, ale nie męczą rąk chociaż pad dość ciężki, jednak szybko idzie przywyknąć. Dźwięki też super. Menu i obraz ostry jak żyleta i może dostanę za to minusy ale odnoszę wrażenie, że ostrzejszy niż na Series X, którego mam od listopada. Gierka ma prostą grafikę, ale szczegółowość i ostrość niektórych elementów robi wrażenie. Dzisiaj pewnie ją skończę i zabieram się za remaster Pajączka. Zobaczymy jak tam to będzie wyglądało. Sam dash dość intuicyjny i masakrycznie szybki. Sama konsola natomiast cichutka niesamowicie, nawet oglądając film z płyty. Słychać ją tylko podczas startu, a potem praktycznie nic. Pod tym względem jest też lepiej niż w przypadku Xboxa, bo tam kręcącą się płytę słychać cały czas. Nie mocno, ale jednak i w przypadku Series X mam jednak wrażenie, że napęd jest głośniejszy niż w przypadku One'a. Może z moim modelem jest coś nie tak? Jak skończę Pajączka zabieram się za Sackboy'a i Demon's Souls, a potem kto wie... na bank nadrobię wsteczną i wszystkie interesujące mnie exy (będzie tego ze 30 tytułów) i chyba sprawię sobie te słuchawki 3D. Może to głupie, ale po dwóch godzinach grania czuję się jakby to była moja pierwsza konsola w ogóle, albo od iluś tam lat. Zwyczajnie frajda i chęć na granie powróciła i jest tak silna jak za czasów Game Cube'a :-) Nie myślałem, że jest to jeszcze możliwe :-P

Nie wiem czy grasz w sportówki ale dualsense bardzo fajnie działa np. w fifie 21 :) Co do obrazu to zawsze sonka miałaa bardziej stonowane kolory a xbox o wiele intensywniejsze. masz podobne odczucia?

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Moldar napisał:

Serio podoba się komuś dualsense w fifie? Spusty są irytujące z tym zmęczeniem, a co gorsza, nie da się tego wyłączyć w grze i trzeba w menu konsoli.

Tak, fajnie, że pasek kondycji przestał być zwykłym paskiem na ekranie. Dualsense był tym składnikiem który przekonał mnie aby w tym roku spędzić więcej czasu w fifie niż w pes. Pewnie nowa kopanka od konami pisana pod ps5 będzie miała już te bajery. Tylko ponoć jest problem z wgrywaniem licencji na ps5:nosacz2:

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, PanKamil napisał:

Tylko ponoć jest problem z wgrywaniem licencji na ps5:nosacz2:

Nie ma żadnego problemu. Wgrywa się bez problemu. Jedyny minus jest taki, że jest ograniczona liczba  plików do wgrania. Więc nie wgrasz sobie lig tyle co jest w Fifie, bo miejsca brakuje. Ale te podstawowe ligi to spokojnie są do wgrania. Ja pograłem trochę w Fife 21 pod nex gena, ale ona i tak w tyle jest za pes 2021  update. W PESie każdy mecz, każdy gol jest inny. W Fife pada mi po 8 bramek( 4-4,-6-2 itp, Wernerem  strzeliłem 60 bramek w samej lidze na klasie światowej) co mecz z czego 3/4 po takich samych akcjach. PES to inna liga, jest syndrom następnego meczu. Nie ma mowy o hokejowych wynikach. Dlatego odstawiłem Fife i prędko do niej nie wrócę.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Przemo napisał:

Nie ma żadnego problemu. Wgrywa się bez problemu. Jedyny minus jest taki, że jest ograniczona liczba  plików do wgrania. Więc nie wgrasz sobie lig tyle co jest w Fifie, bo miejsca brakuje. Ale te podstawowe ligi to spokojnie są do wgrania. Ja pograłem trochę w Fife 21 pod nex gena, ale ona i tak w tyle jest za pes 2021  update. W PESie każdy mecz, każdy gol jest inny. W Fife pada mi po 8 bramek( 4-4,-6-2 itp, Wernerem  strzeliłem 60 bramek w samej lidze na klasie światowej) co mecz z czego 3/4 po takich samych akcjach. PES to inna liga, jest syndrom następnego meczu. Nie ma mowy o hokejowych wynikach. Dlatego odstawiłem Fife i prędko do niej nie wrócę.

Ja dwie serie znam bardzo dobrze i niestety się nie zgodzę. Grasz pes multi też? Co do plików słyszałem, że na ps5 możesz faktycznie wgrać aktualne składy ale herby itp musisz wszystko wgrywać ręcznie w odróżnieniu tego co było na ps4.

Odnośnik do komentarza

Jest trochę więcej roboty z wgrywaniem plików ale to jest kwestia 20-30 minut.  W obie serie gram offline karierę i na tej podstawie porównuje.

Dla mnie PES bardziej przypomina realny mecz. Fifa to jest arcade szczególnie jak nauczysz się super trików wziętych z kosmosu. Kiedyś mnie bardziej Fifa kręciła ale od PES 6 a właściwie od PES 4 to 90% czasu poświęcam właśnie serii PES.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Przemo napisał:

Jest trochę więcej roboty z wgrywaniem plików ale to jest kwestia 20-30 minut.  W obie serie gram offline karierę i na tej podstawie porównuje.

Dla mnie PES bardziej przypomina realny mecz. Fifa to jest arcade szczególnie jak nauczysz się super trików wziętych z kosmosu. Kiedyś mnie bardziej Fifa kręciła ale od PES 6 a właściwie od PES 4 to 90% czasu poświęcam właśnie serii PES.

Ja sporo multi ogrywam bo jednak na bota nie ma takiego cisnienia. Obie gry niszczy handicap.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...