Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

MS na swoją konsole daję dwa lata, nie dziaduje jakąś rękojmią 

 

@Ukukuki

ps widzę, że prawda boli, nie traktujcie tego jako ataku lecz stwierdzenie faktu i w moich oczach złego podejścia,  rozumiem, że nie można nic złego napisać o SONY

Edytowane przez Soul
  • Plusik 9
  • Haha 1
  • Smutny 1
  • Minusik 5
Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, Soul napisał:

MS na swoją konsole daję dwa lata, nie dziaduje jakąś rękojmią 

 

@Ukukuki

ps widzę, że prawda boli, nie traktujcie tego jako ataku lecz stwierdzenie faktu i w moich oczach złego podejścia,  rozumiem, że nie można nic złego napisać o SONY

Ale u ms to też się chyba też nazywa rękojmia, zobacz zresztą na swoim profilu. A że ms podchodzi do tego jak podchodzi tj. nie robi problemu i 2 lata serwisuje to inna sprawa. 

Odnośnik do komentarza

Rekojmia to odpowiedzialność sprzedawcy (ustawowa, regulowana kodeksem cywilnym, 2 lata dla konsumenta przy czym w drugim roku to klient ma wykazać, że produkt miał wadę).

 

Gwarancja to dobra wola producenta, moze byc na dowolny okres i na warunkach jakich sobie zyczy producent.

 

Zarowno PS5 jak i XSX dają rok gwarancji (edit: jednak dwa u Microsoftu, wynika z dalszej dyskusji). 2 lata odpowiadają sklepy (jesli MS ma swój sklep to siła rzeczy też dwa lata go obowiązuje). 

 

To tak z różnic miedzy formami odpowiedzialności.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, _Red_ napisał:

Rekojmia to odpowiedzialność sprzedawcy (ustawowaz regulowana kodeksem cywilnym, 2 lata dla konsumenta).

 

Gwarancja to dobra wola producenta, moze byc na dowolny okres i na warunkach jakich sobie zyczy producent.

 

Zarowno PS5 jak i XSX dają rok gwarancji. 2 lata odpowiadają sklepy (jesli MS ma swój sklep to siła rzeczy też dwa lata go obowiązuje). 

 

To tak z różnic miedzy formami odpowiedzialności.

W takim razie z czystej ciekawości, jeśli moja sztuka została wymieniona na nową bezpośrednio przez sony pomijając sam sklep w którym została zakupiona to cała rekojma straciła rację bytu tak? 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, _Red_ napisał:

Zarowno PS5 jak i XSX dają rok gwarancji. 2 lata odpowiadają sklepy (jesli MS ma swój sklep to siła rzeczy też dwa lata go obowiązuje). 

Jesteś pewien? Wydaje mi się że na Xboxa jest 2 lata. Rejestruejsz konsole na stronie ms i masz 2 lata gdzie w razie usterki zgłaszasz i naprawiają. Z ps5 po roku już musisz zanieść do sklepu i bedzie zabawa bo w sony nic nie wskurasz. 

Edit - sprawdziłem mam gware do 26.12.2022 więc bite 2 lata od odpalenia konsoli. 

Edytowane przez mozi
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

A byc moze jest jakies przedluzenie gwary po rejestracji produktu, wzorowalem się opisem w sklepach typu RTV Euro gdzie gwarancja producenta byla podana jako 12 miesięcy.

2 minuty temu, Rash napisał:

W takim razie z czystej ciekawości, jeśli moja sztuka została wymieniona na nową bezpośrednio przez sony pomijając sam sklep w którym została zakupiona to cała rekojma straciła rację bytu tak? 

 

Dobre pytanie. Poczytam. Nie wiem jak rekojmia traktowana jest gdy skorzystałeś z gwarancji samodzielnie u producenta.

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Ukukuki napisał:

@Soul Po pierwsze post tak średnio w temacie a po drugie pierdolisz nie wiedząc o czym :)  

 

Jezu typie ale ciebie bolą te minusy, do kogoś też się ostatnio o to rzucałeś. 

 

Grzeczniej tam, na konsole MS masz dwa lata nie lecisz i nie prosisz się sprzedawcy/sklepu w którym kupiłeś sprzęt, wysyłasz ją do MS bezpośrednio w przypadku Sony w drugim roku lecisz do sklepu i kręcisz awanturę  :)

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, mozi napisał:

No to wprowadzaja w błąd. Sam xboxa one X przed końcem wysłałem na gware bo głośno się zrobiło i pieknie ograneli kuriera itd. 

 

Pewnie masz rację, bo juz Media Markt podaje 24 mc gwarancji producenta (nie rękojmi). Na karcie gwarancyjnej / pudełku od Xa powinny być konkrety. 

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Soul napisał:

 

Grzeczniej tam, na konsole MS masz dwa lata nie lecisz i nie prosisz się sprzedawcy/sklepu w którym kupiłeś sprzęt, wysyłasz ją do MS bezpośrednio w przypadku Sony w drugim roku lecisz do sklepu i kręcisz awanturę  :)

Ty robisz coś innego w życiu niz hejtowanie plejki? Na YouTube ludzie wytykają Cie palcem za fanbojstwo a tu jest jeszcze gorzej. Może czas się zastanowić gdzie jest problem?

Edytowane przez PanKamil
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, PanKamil napisał:

Na YouTube ludzie wytykają Cie palcem za fanbojstwo


No ale jednak warto dodac ze wytyka go palcem cale 5 osob bo ktos jeszcze pomysli ze soul jest wielkim jutuberem a nie ze robi z siebie po prostu przyglupa na goscinnych wystepach u maniaka ktory ma 200 wyswietlen pod filmami

  • Plusik 1
  • Haha 9
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, schabek napisał:


No ale jednak warto dodac ze wytyka go palcem cale 5 osob bo ktos jeszcze pomysli ze soul jest wielkim jutuberem a nie ze robi z siebie po prostu przyglupa na goscinnych wystepach u maniaka ktory ma 200 wyswietlen pod filmami

Ale jak zobaczyłem gif gdzie zlał się w portki i leżał bez koszulki na tapczanie zamroczony tatrami to jednak zawsze mogło być gorzej xd

  • Plusik 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...