Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

9 minutes ago, balon said:

Mój ulubiony tekst. No ale przecież fan ma wybór? Czy złe Sony z pistoletem przy skroni będzie kazało kupić? Pomijam fakt, że zapewne wiele fanów czeka na taki sprzęt. 

Ja osobiście  może nie fan, ale wieloletni użytkownik konsol (nie tylko) Sony, wezmę zapewne day1. Dlaczego? Bo tak…

a tak serio to mogę kupić raz na 3-4 lata konsole wartości średniej komórki, która pewno poprawi  komfort grania, a bazową piątkę wykorzystam na wiele różnych sposobów. 
Jak ktoś będzie sprzedawał starą piątkę, to w ogóle ta przesiadka wyniesie pewnie z 1,5 tys…

 

No oczywiście, że jest wybór. I póki Sony nie przekona mnie, że jest inaczej tak właśnie myślę o PS5 Pro. Nie widzę absolutnie żadnej korzyści z kupna. 

Odnośnik do komentarza

Jeszcze nikt nie pokazał konsoli, nie pokazali gier, które będą korzystać i jak będą korzystać z upgradu sprzętowego. Dlatego wstrzymajcie konie. Pewnie będzie to samo co było z prosiakiem. Kto będzie miał chęć i pieniądze pograć w lepszej jakości kupi. Dla mnie pro to taki pomost (upośledzony bo gry muszą dostać patch, albo mieć tryb odblokowanych klatek bądź ruchomą rozdzielczość) między bazowymi konsolami a pcmaster, na którego nie każdego stać.

Odnośnik do komentarza
Teraz, Homelander napisał:

Ja bardzo bym chciał pograć w lepszej jakości. A jeszcze bardziej chciałbym mieć w co pograć w tej lepszej jakości

 

No wystarczy że będą wszystkie gry z ps5 chodzić w 4k 60fps i miec ray-tracing, już masz gamechangera dla wielu. Jako że rzadko przechodzę gry 2 razy, raczej wolę odczekać te parę lat, to np. przy ps4pro grałem w wiele gier pierwszy raz albo drugi w znacznie lepsze jakości.

Odnośnik do komentarza
9 hours ago, Rtooj said:

 

No wystarczy że będą wszystkie gry z ps5 chodzić w 4k 60fps i miec ray-tracing, już masz gamechangera dla wielu. Jako że rzadko przechodzę gry 2 razy, raczej wolę odczekać te parę lat, to np. przy ps4pro grałem w wiele gier pierwszy raz albo drugi w znacznie lepsze jakości.

 

Ale tak nie będzie

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A gdzieś było już podane jak będzie chodziło GTA na bazowym PS i pro? Xd 


Widzę, że już ładne racjonalizowanie potrzeb zakupowych (nie do końca zrozumiane dla mnie w przypadku hobby/pasji) się odpala. Jeżeli będzie tak duża różnica w mocy jak podają w przeciekach, to raczej celowałbym 30 vs 6. No ale pożyjemy, zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, balon napisał:

A gdzieś było już podane jak będzie chodziło GTA na bazowym PS i pro? Xd 

Tak, na specjalnym oddziale w Choroszczy xD

 

Cytując klasyka, to tylko kawałeczek elektroniki, a niektórzy zachowują się jakby im matkę kroili nożem do chleba. Wyjdzie to wyjdzie, kto będzie chciał to kupi, a kto nie to nie. Proste jak budowa cepa.

  • Plusik 2
  • This 3
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Ja tam trzymam kciuki żeby marzenia graczy się spełniły, ale zapytam przewrotnie - kiedy ostatni raz gra od Rockstar miała 60 klatek na premierę?

Chyba nigdy? Ale już wersję na nowe sprzęty miały. Tutaj mamy nowy sprzęt więc… hu go wie:) 

Pożyjemy zobaczymy. Chociaż wydaje się, że jedno jest pewne, dzięki Pro będzie więcej gierek w 60ks i/lub w z dojebaną graficzka z RT w 40ks. 

Odnośnik do komentarza
12 minutes ago, balon said:

A gdzieś było już podane jak będzie chodziło GTA na bazowym PS i pro? Xd 


Widzę, że już ładne racjonalizowanie potrzeb zakupowych (nie do końca zrozumiane dla mnie w przypadku hobby/pasji) się odpala. Jeżeli będzie tak duża różnica w mocy jak podają w przeciekach, to raczej celowałbym 30 vs 6. No ale pożyjemy, zobaczymy. 

 

To zupełnie nie o to chodzi. Ja zwyczajnie pierwszy raz od czasu kiedy zobaczyłem Amigę u kolegi nie jestem podekscytowany perspektywą kupienia nowego sprzętu do grania. A od piątej generacji konsol miałem absolutnie każdą konsolę z głównego nurtu i każdą byłem podjarany. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, balon napisał:

Chyba nigdy? Ale już wersję na nowe sprzęty miały. Tutaj mamy nowy sprzęt więc… hu go wie:) 

Pożyjemy zobaczymy. Chociaż wydaje się, że jedno jest pewne, dzięki Pro będzie więcej gierek w 60ks i/lub w z dojebaną graficzka z RT w 40ks. 

 

Wątpię, że będzie to 60 klatek, ale z pewnością będzie to najlepsza konsolowa wersja. Nie ma co ukrywać, że 30 klatek w bazowej wersji GTA 6 nie będzie celowym ograniczaniem wydajności tylko ta gra żyłować będzie niezbyt wydajne konsole.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, balon napisał:

Chyba nigdy? Ale już wersję na nowe sprzęty miały. Tutaj mamy nowy sprzęt więc… hu go wie:) 

Pożyjemy zobaczymy. Chociaż wydaje się, że jedno jest pewne, dzięki Pro będzie więcej gierek w 60ks i/lub w z dojebaną graficzka z RT w 40ks. 

Nie wiem czy Rockstar Table Tennis nie chodził w 60? 

10 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Wątpię, że będzie to 60 klatek, ale z pewnością będzie to najlepsza konsolowa wersja. Nie ma co ukrywać, że 30 klatek w bazowej wersji GTA 6 nie będzie celowym ograniczaniem wydajności tylko ta gra żyłować będzie niezbyt wydajne konsole.

Raczej tak, 30 stabilne vs 25-30 na innych konsolach to max, patrząc na specyfikacje, chyba, że jakieś czary i magia wejdą w grę, ale przy procku z leakowanej specki to naprawdę musiałyby być jakieś czary, albo downgrade. 

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, Homelander napisał:

To zupełnie nie o to chodzi. Ja zwyczajnie pierwszy raz od czasu kiedy zobaczyłem Amigę u kolegi nie jestem podekscytowany perspektywą kupienia nowego sprzętu do grania. A od piątej generacji konsol miałem absolutnie każdą konsolę z głównego nurtu i każdą byłem podjarany. 

A ja od czasu jak ojciec przyniósł używkę C64 zawsze jestem podjarany kupnem nowego sprzętu, w sensie konsoli. Nowinki i nowe sprzęty to dla mnie ważne część tego hobby :) 

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Ukukuki napisał:

Żadne GTA nie trzymało stabilnych 30 klatek na premierę na konsolach Sony (pomijam GTA1:). GTA6 też pewnie będzie mieć spadki na bazowej PS5. 

przypominam, że choćby miało to być 720p, to lepsze gówno rozmazane w 60 klatkach niż 4K/30, jak ktoś uważa inaczej to do utylizacji, bo to nie gracz tylko kinoman jakiś

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, McDrive napisał:

A to na każdym PC będzie 60 fps czy trzeba wywalić ok. 10tyś na sprzęt żeby zagrać w grę o której jeszcze nic nie wiemy?

 

Tak jak Uki napisał. Jakbyś miał sprzęt za 10K to możesz być pewien, że do niego wciąż równałoby PS6PRO, a ty miałbyś pewnie natywne 4K/60 na najbliższe półtorej generacji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...