Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak tak się czyta o tych rzekomych problemach z Oled to zastanawiam się czy jest sens się w to pchać. No bo nie powiem z jednej strony jest pokusa duża. Ja osobiście uzywalbym w 80 % do filmów oraz czasami do gierek i glownie wieczorem, ewentualnie z zasłonięta roletą. No ale znowu za te 4.5 $ można mieć również o 10 cali większego Samsunga a to już spory argument za.

Wytapane z HTC U11

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.05.2019 o 20:47, Ins napisał:

Nie kupować OLEDów do grania bo HUDy będą się wypalać => dwa przypadki wypalenia spowodowane TVN24 xD Czyli do grania nadal najlepsze ;] 

 

No dokładnie xD. Logo jakiejś stacji się wypala od oglądania jednego kanału 24h/dobę -> TV nie powinien być polecany do grania. Wyborna logika.

 

Rozumiem, że jak urwę zawieszenie od Kii Ceed jeżdżąc w offroadzie to można iść do tematu wyśmiewać znawców, co polecali ten samochód, bo przecież ch,ujowy.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, raven_raven napisał:

 

No dokładnie xD. Logo jakiejś stacji się wypala od oglądania jednego kanału 24h/dobę -> TV nie powinien być polecany do grania. Wyborna logika.

 

Rozumiem, że jak urwę zawieszenie od Kii Ceed jeżdżąc w offroadzie to można iść do tematu wyśmiewać znawców, co polecali ten samochód, bo przecież ch,ujowy.

Ty też ze skrajnosci w skrajnosc - zaden kanał nie leci u mnie 24h na dobe - to chyba normalne. Oled przez pierwszy rok mial matryce jak zyleta (no poza bandingiem), a wypalenia zauważyłem dopiero niedawno - akurat jak minęła gwarancja (2 lata). Ty swojego masz krócej, sprawdź czerwona plansze jak minie te 24 miesiące i wtedy daj znać, czy matryca nadal czysta od jakichkolwiek śladów, bo 2 znajomy, który kupował w tym samym czasie co ja ma to samo.

 

Osoby, ktore maja telewizor poniżej tych 24 miesięcy, to na temat wypaleń, pasow i w ogóle jakości matryc mogą sie póki co nie wypowiadać. Wiem, że do niedawna pisałem to samo, bo miałem nowy telewizor, tez wierzyłem wszystkim, którzy podkreslali "rzekome problemy", zachwalił serwis, tez tesotwałem czesto różne plansze (bo podobno Banding nie "moze wyjsc z czasem"), ale jest z lekka inaczej. Ile swój telewizor masz Mazzeo? pare miesięcy? a Ty Raven?

 

Dwa, ze (pipi)ac te wypalenia, na szarym tle, ktore bylo dawane jako przyklad LG na poprzedniej stronie to nie widac kompletnie nic (kolejna przeslanaka do obalenia mitu super seriwusu - na wszytskich planszach widac, to podsylaja taka, na ktorej na zdjeciu nic nie wyjdzie - no (pipi))

Jak na telewizory, ktore na premiere kosztowaly po parenascie tys, a sam kupilem za trochę ponad 7 obecnie stwierdzam, ze zdecydowanie przepłaciłem.

 

2 godziny temu, MarJanOS napisał:

Panowie jak tak się czyta o tych rzekomych problemach z Oled to zastanawiam się czy jest sens się w to pchać. No bo nie powiem z jednej strony jest pokusa duża. Ja osobiście uzywalbym w 80 % do filmów oraz czasami do gierek i glownie wieczorem, ewentualnie z zasłonięta roletą. No ale znowu za te 4.5 $ można mieć również o 10 cali większego Samsunga a to już spory argument za.

Wytapane z HTC U11
 

Tak, tylko ze tam tez możesz trafic skolei na clouding, a to wyglada chyba jeszcze gorzej. Chmury podczas wieczornego grania na ciemnych scenach, nierówne podświetlenie matrycy w grach z HDR tez potrafia spedzic sen z powiek. Z drugiej strony jak juz przetestujesz telewizor i nic takiego miec nie bedzie, to Ci sie przynajmniej nie zrobi po czasie jak na Oledzie...

 

No chyba, ze bedziesz mial takie szczęście jak ja z Panasoniciem, gdy kupiłem i po miesiącu strzelila mi matryca - a kazda kolejna wymiana na inna w serwisie to były kolejne nerwy, właśnie przez clouding, hot pixele i inne g(pipi).

 

No cóż - nie ma technologi idealne, może microledy coś zmienią.

 

 

Edytowane przez easye
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Sam mam TV który ma ponad 24 miechy więc gwary od lutego nie mam (B6) ale jak czytam to kwestia czasu jak się coś z(pipi)ie. @easye zapodaj linka na jakich planszach testowałeś i co u Ciebie widać. Póki co robiłem testy z filmów z YT i nic nie widzę. Mimo wszystko współczuje sytuacji bo to strasznie wpienia tym bardziej że to świerzo po zakończeniu gwary. Ciekawe co napisze Ins, Mazeoo lub Raven jak się coś u nich padnie. Czego oczywiście nie życzę. 

Odnośnik do komentarza

Ale to ogólnie coś z tym czerwonym dotąd chyba było nie tak w OLEDach. Krótko przed zakupem znalazłem taką informację odnośnie czerwonych subpixeli w serii 2018.

Cytat

LG Display explains that it has made a minor modification to the subpixel structure of the 2018 OLED panel to make the red subpixel larger. This is to further reduce the risk of burn-in.

 

Z jednej strony współczuje jeśli to widać przy normalnym oglądaniu a z drugiej ja się tym nie będę przejmować. W przyszłym roku wjedzie coś dużo większego a obecny pójdzie do gabinetu xD

Odnośnik do komentarza

I trochę mnie ten argument śmieszy i wiedziałem, że się pojawi jak tylko pojawią się jakieś babole z oledem. 

 

"etam qurwa, i tak se zmienisz na nowy za dwa lata"

Tv to ostatnia rzecz obok telefonu którą mam ochotę zmieniać co dwa lata czy częściej. Bez kitu. Jak bralem XE90 w lipcu 2017 byl za cenę 10tys, LG za 13tys. To tak średnio cieszyć sie tivikiem tylko dwa lata. 

 

Zresztą, co by nie pisać i tak zostanę zgaszony Smolista Czernią. 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Nie przejmuje pisze informacyjnie, bo właśnie upłynęły 24m odkąd kupiłem.No i banding widać, właśnie np. podczas oglądania sportu, jasnych gier hdr itp. 

 

Dla mnie to taki sam minus technologi jak clouding w LCD, a tam przecież zawsze możesz starać się korygować strefowym wygaszaniem, przyciemnianiem ekranu itp. Za 2 lata 75 cali to będzie pewnie powrót do LCD, lekki upadek legendy! XD

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Kobik przecież napisał, że TV ma już 2 lata, wiec za 2,3 lata jak zmieni to będzie 4,5 lat użytkowania. Gdy weszła technologia LCD zmieniam średnio co 5 lat- Samsung B650 40"(mam w sypialni), potem Sony HX800 46" (to był/jest doskonały TV, zostawiłem rodzinie i nadal mam podziw gdy odwiedzam), następnie Sony W855C 65" (sprzedałem) i teraz Sony ZD9 65".

Tylko że tego ostatniego nie zmienię chyba nigdy :-) jest tak doskonały.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
3 godziny temu, mozi napisał:

Sam mam TV który ma ponad 24 miechy więc gwary od lutego nie mam (B6) ale jak czytam to kwestia czasu jak się coś z(pipi)ie. @easye zapodaj linka na jakich planszach testowałeś i co u Ciebie widać. Póki co robiłem testy z filmów z YT i nic nie widzę. Mimo wszystko współczuje sytuacji bo to strasznie wpienia tym bardziej że to świerzo po zakończeniu gwary. Ciekawe co napisze Ins, Mazeoo lub Raven jak się coś u nich padnie. Czego oczywiście nie życzę. 

 

3 godziny temu, easye napisał:

Zwykle plansze red, yellow i inne 10 houers. 

 

Pytanie takie mam a normalnie grając wam coś przeszkadza czy tylko na planszach testowych? Nie żeby coś, po prostu pytam czy to jest takie choleryczne podejście, że testujecie to na planszach żeby znaleźć niedoskonałości? W sensie rozumiem to, bo wydając grube pieniądze na TV nie chce się bubla, ale jak słysze jak Isi pisze o clouding, szmerach tego to cieszę się, że wydalem na swojego 3k i mi póki co wystarcza w zupełności bo jakość obrazu jest mnie zadowalająca w tej cenie, przekątna jest spoko i aplikacje działają bardzo ok a na tych felerach po prostu sie nie znam, ot podpiąłem konsole i gram w trybie gry aby IL był niski :usmiech: No ale przesiadłem się z 32 calowego Samsunga, który wydawał się te 8 lat temu całkiem spoko. 

 

Znajoma miała plazmę bodaj i wypalona tapeta z PC bo podłączała aby ogladać filmy i to był dla mnie szokens xD

Odnośnik do komentarza

Easye ale ja nie mówię ze wypalen nie ma i  ze ja nie będę miał, ale tez telewizor za 5-10k trzeba użytkować z głowa o robić odświeżanie pikseli.  Ja ostatnio robię je regularnie, zapuszczam odświeżanie tuż przed snem. Chodzi o to ze temat wypalen jest wyolbrzymiany tak samo jak to było z plazmami. U ojca jest 10 letnia plazma panasonic, gdzie jest gwałcony tvn24 od rana do wieczora a powidokow nie ma. 

 

Tak, oledy dostają wypalen, ale nie jest to 100% odsetek ani tez zerowy odsetek. Można zmniejszyć ryzyko rozsądnym użytkowaniem. Ja nie będę jednak sobie wyrywał włosów z głowy jak za dwa lata będę wpatrywał się w plansze testowe.

Odnośnik do komentarza

Odkrywanie wad oleda w 2k19 xD.

Zaraz ktos wejdzie i napisze ze ma już ROK czasu i zero wypaleń xD.

No po coś są te opcje sciemniajace paski i inne szmery bajery cnie?

To jest żywa organiczna matryca, z czasem wszystko wyjdzie.

 

Dobrze chociaż że cena spadła, jak kiedyś wprowadzą 50"(a cos mi sie obiło o uszy) i bedzie za ~3k to sam rozważę zakup.

 

 

Póki co team LED team płyta xD.

Mój ulubiony dział na forumku:)

 

Co do nie przygladania sie itd.

Człowieku to tak nie działa, bo jak juz masz banding czy inna wadę i wiesz gdzie ona jest to niestety później juz to widzisz i cie wqrwia i nie ma przed tym ucieczki.

 

cfc296e0e1bb26e90dacf0985fa26244.jpg

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, MaZZeo napisał:

Easye ale ja nie mówię ze wypalen nie ma i  ze ja nie będę miał, ale tez telewizor za 5-10k trzeba użytkować z głowa o robić odświeżanie pikseli.  Ja ostatnio robię je regularnie, zapuszczam odświeżanie tuż przed snem. Chodzi o to ze temat wypalen jest wyolbrzymiany tak samo jak to było z plazmami. U ojca jest 10 letnia plazma panasonic, gdzie jest gwałcony tvn24 od rana do wieczora a powidokow nie ma. 

 

Tak, oledy dostają wypalen, ale nie jest to 100% odsetek ani tez zerowy odsetek. Można zmniejszyć ryzyko rozsądnym użytkowaniem. Ja nie będę jednak sobie wyrywał włosów z głowy jak za dwa lata będę wpatrywał się w plansze testowe.

xD a ja nie kupuje telewizora za 10 kola , by "uzytkowac go rozsądnie". Co mam czas liczyć, ile lecą wiadomości z paskiem na dole, albo ile czasu grałem bez przerwy? Trochę przeczysz sam sobie - z jednej strony włosów sobie wyrywać nie będziesz, z drugiej uzytkujesz telewizor "ostrożnie". No wez mnie nie rozśmieszaj... jaki jest odsetek wypaleń, śladów na matrycach w Oledach pewnie nie wiele osob wie, dla każdego choćby tu to całkowicie nowa technologia, a wiekszość artykułów o braku wypalen teraz postrzegam jako marketingowy bełkot.

 

Rting wstawił ostatnio test swoich C7 i po roku niektóre te telwizory wyglądają mówiąc najprościej baardzo słabo, dlatego też nie chce mi się wierzyć że np. w 8 problem został rozwiązany. Po paru latach użytkowania każdy na forum równie dobrze może stwierdził, że kupił śmiecia wzgledem paroletnich LCD, a tu jeszcze przecież telewizory traca na jasnosci znacznie chyba wiecej niz LCD.

 

Co do odświeżania  to w Oledach działa z automatu, nikt normalny tego raczej specjalnie nie wyłącza, moj znajomy robil to dodatkowo sam, (pipi) widac mu dalo.

 

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...