Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Polecicie coś w granicach 2,5-3k? Mógłbym dopłacić, jeśli faktycznie byłoby tego warte. Szukam czegoś w rozmiarze 50-55'', wiadomo, że bez fajerwerków w tej cenie, ale, żeby do gierek i filmów był zadowalający. Jak tak patrzę w tej cenie, to z odświeżaniem 100 Hz raczej trzeba celować w tv z 2019, albo nawet 2018 roku. Ewentualnie, na co szczególnie zwrócić uwagę?

Edytowane przez krupek
Odnośnik do komentarza
W dniu 2.05.2020 o 11:53, oFi napisał:

Panowie czy ktos może gra i pracuje na monitorach 4k? Z tego co zauważyłem to nie powstał chyba zaden true hdr monitor 4k? 

 

Najczęściej rekomendowany monitor 4k hdr (hdr raczej tylko z nazwy) zauważyłem BenQ 32" EW3270U

350 cd/2 raczej jest daleka od true hdra. 

 

Mam od paru tygodni monitor 4K 32", ale bez HDR-a -> to

 

Przesiadłem się z 24" FHD i ergonomia pracy to bajka, 32" za(pipi)iście wygodne wbrew początkowym obawom i to przy siedzeniu w normalnej odległości. IMO nie brałbym 4K poniżej tego

 

Generalnie podświetlenie na poziomie 300-350 cd/m2 to pseudo HDR niż realny efekt

 

fSZZvyE.png

 

Zabawa zaczyna się od HDR600, a takie monitory już znajdziesz, z tym ze ceny od 2,5k w górę, pierwszy z brzegu np. ten Philips z deklarowaną jasnością 720cd/m2, no ale zważ, że to 42,5"

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Frantik napisał:

 

Mam od paru tygodni monitor 4K 32", ale bez HDR-a -> to

 

Przesiadłem się z 24" FHD i ergonomia pracy to bajka, 32" za(pipi)iście wygodne wbrew początkowym obawom i to przy siedzeniu w normalnej odległości. IMO nie brałbym 4K poniżej tego

 

Generalnie podświetlenie na poziomie 300-350 cd/m2 to pseudo HDR niż realny efekt

 

fSZZvyE.png

 

Zabawa zaczyna się od HDR600, a takie monitory już znajdziesz, z tym ze ceny od 2,5k w górę, pierwszy z brzegu np. ten Philips z deklarowaną jasnością 720cd/m2, no ale zważ, że to 42,5"

 

Tego philipsa brałem pod uwagę w sumie. Jednak opinie są podzielone również. Nie wiem jaką matrycę musiałby mieć Monitor by dalej byc monitorem, a żeby mieć również funkcje HDR conajmniej 1000 cd/m2

Ale chyba wezme BenQ 32" EW3270U, bo calowo najbardziej mi odpowiada na biurku

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.05.2020 o 10:12, krupek napisał:

Polecicie coś w granicach 2,5-3k? Mógłbym dopłacić, jeśli faktycznie byłoby tego warte. Szukam czegoś w rozmiarze 50-55'', wiadomo, że bez fajerwerków w tej cenie, ale, żeby do gierek i filmów był zadowalający. Jak tak patrzę w tej cenie, to z odświeżaniem 100 Hz raczej trzeba celować w tv z 2019, albo nawet 2018 roku. Ewentualnie, na co szczególnie zwrócić uwagę?

Kupiłem dwa miesiące temu Samsunga Q70 i bardzo go polecam :) Wcześniej trochę zastanawiałem się nad tańszym modelem Q60, ale myślę, że nie ma co oszczędzać i lepiej dołożyć już do 70, który ma zdecydowanie lepszą jasność oraz full array local dimming dzięki czemu doświadczysz prawdziwego efektu HDR. Co więcej Q70 jest wykonany z o wiele lepszych materiałów, ma szybszy procesor i naprawdę niezłe głośniki. Nie ma chyba żadnego tańszego TV, który byłby w stanie zapewnić obecną tutaj jakość obrazu "premium".

Edytowane przez Janush
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza

Czy, to HDMI 2.1 jest konieczne?
Ten Q60R, to chyba nie taki zły wybór? Matryca VA, 120 Hz. Posiada VRR (FreeSync Premium) i LFC (Low Framerate Compensation) oraz ALLM (Auto Low Latency Mode), czyli wszystko, to co istotne dla gracza w HDMI 2.1. Brakuje 4k w 120Hz, ale kto wierzy w to na XsX i PS5?.

Pytanie do posiadaczy Samsungów QxxR - czy ten problem z samoczynnym włączaniem dotyczy każdego kupionego egzemplarza? Może został on rozwiązany aktualizacją? Sam zastanawiam się nad 55q80r. W MM 4299 - 425 (zwrot na karcie podarunkowe) = 3874 zł. Nie śpieszy mi się. Szukam TV gotowego na nowe konsole. Alternatywą Sony XH90 oraz LG CX. XH90 - na razie mało wiadomo o nim (potwierdzone hdmi 2.1). CX - względem Samsunga cena pewnie + 50% (za 6-7 miesięcy).

Odnośnik do komentarza

Stoję o krok od zamówienia oleda b9 ale znajoma która ma b7 po niecałych 2 latach ma wypalenie loga netflix. Tutaj jest trochę posiadaczy oledow, czy ktoś mógłby podzielić się jak tam z wypaleniami w waszych przypadkach? Mam plazmę ponad 5 lat i praktycznie żadnych wypalen ale widzę ze oledy maja większa tendencje nie tyle co do wypalen typowych statycznych napisów co zostawiania różnych powidokow czy plam 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, easye napisał:

Dla mnie bardzo fajne telewizory, ale z moim uzytkowaniem musiałbym co 2-3 lata wymieniać.

 

Czy Ty nie miałes modelu 7? Zastanawiam się jak forumkowiczom sprawują się kupione w 2018 modele B8 i C8.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...