Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

25 minutes ago, 20inchDT said:

To 3349 to była promocja. Bedzie znowu za tyle zanim sie obejrzycie. Nie rozumiem tylko dlaczego zwlekacie z zakupem skoro i tak potrzebujecie tv 4k. Z ta podwojna promocja w me wychodził na dobrą sprawe za 3030zł. Jak myślicie, ze dostaniecie go za 2k, to snijcie dalej :kaz: 

Chytry dwa razy traci :)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, 20inchDT napisał:

To 3349 to była promocja. Bedzie znowu za tyle zanim sie obejrzycie. Nie rozumiem tylko dlaczego zwlekacie z zakupem skoro i tak potrzebujecie tv 4k. Z ta podwojna promocja w me wychodził na dobrą sprawe za 3030zł. Jak myślicie, ze dostaniecie go za 2k, to snijcie dalej :kaz: 

Nie zwlekali ;)

Odnośnik do komentarza

Ja mojego 55xh9005 wyrwałem za 100 zł :)

4200 za telewizor plus 2000 za zmywarkę . Rabat 800 zł czyli po 400 zł na rzecz .

Stary 4 letni Soniacz poszedł za 1000 zł no i zakończyłem erę 1080p pozbywając się kolekcji 70 płyt blu ray za 2700 zł . Kill bill obie części , Gorączka , Aż poleje się krew , Tajemnice Los Angeles , Taksówkarz , Pulp Fiction , Przekręt , Porachunki , Forrest Gump , Dobry , Zły i Brzydki ... Ok 20 tytułów niedostępnych dosłownie nigdzie ;) Dobra inwestycja to była . Filmy w dolby vision nadal będę kupował ale po obejrzeniu polecą na olx . Koniec z kolekcjonowaniem .

Playstation 5 wjedzie może w grudniu a stary plejak 4 już ma kupca bo znajomy dla dzieci bierze . Deamon Souls na początek a tymczasem ponownie kupiłem i gram pod zakończenie numer trzy w grę genercji Bloodborne :)

Obraz w tym soniaczu robi oczywiście wrazenie ale ja brałęm go ze względu na androida który śmiga aż miło . Mo i u mnie telewizor świeci od rana do wieczora praktycznie więc oled odpada . Dobry średniak za rozsądne pieniądze .

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Koledzy, mam 1000zl do wydania na monitor. Zależy mi na tym, żeby był jak największ, bo chce mieć w pokoju jakiś ekran do wspolnego ogladania filmow albo YT ze znajomymi itp, a na obecnym 21 calowym monitorku trochę niewygodnie. No i gierki też wiadomo, ale nic poważnego, więc jakieś full hd z rozsądnym czasem reakcji wystarczy. Macie coś do polecenia?

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, 20inchDT napisał:

Sonka wylądowała. odpaliłem plansze testowe i jedyny problem, to niedoswietlone rogi. Jak widziałem różne recki, to chyba norma w lcd. Chyba zostawię. Włączyłem też na chwilę  Fallen Order i wygląda bajecznie w 1080p i 60 fps. Już nie mogę się doczekać jak odpalę gearsy 5 :obama:

 

Zależy jak mocno niedoświetlone, lekka winieta jest zawsze na lcd.

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.11.2020 o 20:31, balon napisał:

Nie mam żadnego mleka. Coś masz ewidentne nie tak. Potem będę na TV to ci podrzucę na priv. Pozmieniałem na bank coś z czernią oraz dynamicznym kontrastem na ustawiania średnie, aby czerń podbić. 

@leon107
Dobra dam tu, może jeszcze ktoś skorzysta.

 

Najważniejsza rzecz, ustaw wejście hdmi na ulepszone, standard nie daje hdmi i właśnie takie jakby mleko w grach bez hdr

 

Tryb obrazu auto wył - koniecznie 

czujnik światła wył  - koniecznie 

jasność 35

kontrast 50

gamma 0

poziom czerni 50

dostosowanie czerni średnie 

zaawansowane zwiększanie kontrastu średnie

automatyczne lokalne przyciemnienie średnie 

x tended dynamic range wył

nasycenie 53-56 zależy od gry

odcień 0

temperatura barw expert 1

 Żywy kolor min.

ostrość 50

montionflow i inne upłynniacze oczywiście wsio wyłączone 

 
Ustawienia pod PS4pro, pod XSX praktycznie identyczne.

Gdzie to Hdr na ulepszone zmieniasz? U mnie w tryb HDR mogę mieć auto, HDR 10 lub HLG... 

 

A co z "Tworzenie realizmu"? 

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...