Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi się przestanie dźwięk po 40 minutach wywalać na apkach na androidzie, bo narazie się przeżuciem całkowicie na na Apple TV.

 

Podobno 2 grudnia ma być kolejna łatka poprawiająca 120hz. Ale vrr i reszta wygląda że przyszły rok.

 

edit:

1111.thumb.jpg.5425d80a21ecc365af7ccc7407908745.jpg

 

Reports across Reddit are its a fix for the other bugs; reboots etc. Blur still present.

Edytowane przez kislawa
Odnośnik do komentarza

Cześć Wam, 

Nie mam jeszcze ps5 i nie wiem kiedy go zdobędę, ale pomyślałem, że może chociaż monitor sobie kupię na przyszłość :D zwłaszcza jak teraz mogą być promocje na cyber-monday albo black friday. Ciężko mi tutaj znaleźć temat o monitorach, przeglądam prawie codziennie youtube i jakieś recenzje ale już się w tym gubię, także pytam Was fachowców!

Jaki monitor 4k polecacie? Chcę 4k, ale nie jestem pewien czy 32 czy 27 cali, wydaję mi się, że 60hz mi wystarczy, na tylu uruchamiałem gry na moim Macbook Pro 16 (na bootowanym windowsie - np. forza 3) i mnie to satysfakcjonowało. Poprzednio miałem ps1 także 20 lat temu miałem nałogową styczność z konsolą a teraz to dla mnie super przeskok, monitor chcę jeszcze używać dodatkowo do pracy jako programista. Czy ktoś z Was miał podobny kłopot?

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, kislawa napisał:

Jasność (czyli podświetlenie) jak kolega napisał (chociaż ja mam w sdr na 15 ale mam ciemne pomieszczenie) a HDR zostaje na max. Cała reszta po za tym co napisałem wyżej zostaje właściwie domyślna. 

 

Dla sprecyzowania tak to powinno wyglądac ? (Zwóć proszę uwagę głównie na te kluczowe ustawienia zaznacozne grubszą czcionką)

 

Tryb Gra:

- Tryb Obraz Auto - Wylaczony

- Czujnik swiatla - Wylaczony

- Jasnosc: 30

- Kontrast: 90

- Gamma: - 1

- Poziom czerni: 50

- Dostosowanie czerni - Wyłaczony

- Zaawansowane zwiekszenie kontrastu: Duza

- Automatyczne lokalne przyciemnienie: Duza

- X-Tended Dynamic Range: Duza

- Nasycenie: : 55

- Odcień: 0

- Temperatura barw : Expert 1 (lub Expert 2)

- Zywy kolor - Wyłączony

- Ostrość: 50

- Tworzenie realizmu : Ręczne : 10

- Cyfrowa redukcja zakłócen: Wyłączone

- Redukcja losowych Zakłóceń: Wyłączone

- Motion Flow: Wyłączony

- Tryb HDR : Automat

- Zakres sygnału video: Automat

- Przestrzeń kolorów : Automat

 

 

W trybie WŁASNY wszystko to samo z wyjątkiem

Zaawansowane zwiekszenie kontrastu: gdzie ustawiam na Wyłączone

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza
W dniu 24.11.2020 o 13:59, benito82pl napisał:

Ok 65xh90 czy bx55? Tv glownie do naziemnej internet lte niezawsze chodzi tak jak powinien. Przez to i netflix raz chodzi lepiej a raz gorzej. Czasem podepne z piwnicy series x który chodzi na monitorze 2k 120hz. Żeby ograć jakiegoś singla. Dlaczego lepszym wyborem jest soniacz?

W przypadku tv naziemnej brałbym sony. OLED jest najlepszy do gier i filmów seriali w jakości 4k hdr. Czyli tak jak ja go uzywam gry i streamingowe platformy. Za to obraz z telewizji sdr jest mocno taki se. Z tym że xh90 też ma taki se obraz najlepszy do oglądania ma xh95 ale za to on jest gówniany do grania. Także jeżeli ma służyć głównie do oglądania a nie grania to jeszcze bym przemyślał zakup między tymi dwoma. Kolega kupił niedawno xh95 i naprawdę piękny obraz jak na lcd. 

https://hdtvpolska.com/test-sony-xh95-flagowy-telewizor-4k-na-2020-rok-2/14/

 

19 godzin temu, KOŁD napisał:

LG C9 to jeszcze dobry TV czy już stracił szacunek forumqa

Nie jest lepszy od CX jak kolega pisał ale tak samo dobry. Ma jedną rzecz lepszą od cx inna gorszą. Ale uważaj aby nie kupić sztuki po wystawowej. Jak j kupowałem tv 2 miesiące temu to c9 był niedostępny więc jak teraz go gdzieś masz to sprawdź czy nie jest UŻYWANY. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, kufir napisał:

 

Dla sprecyzowania tak to powinno wyglądac ? (Zwóć proszę uwagę głównie na te kluczowe ustawienia zaznacozne grubszą czcionką)

 

Tryb Gra:

- Tryb Obraz Auto - Wylaczony

- Czujnik swiatla - Wylaczony

- Jasnosc: 30

- Kontrast: 90

- Gamma: - 1

- Poziom czerni: 50

- Dostosowanie czerni - Wyłaczony

- Zaawansowane zwiekszenie kontrastu: Duza

- Automatyczne lokalne przyciemnienie: Duza

- X-Tended Dynamic Range: Duza

- Nasycenie: : 55

- Odcień: 0

- Temperatura barw : Expert 1 (lub Expert 2)

- Zywy kolor - Wyłączony

- Ostrość: 50

- Tworzenie realizmu : Ręczne : 10

- Cyfrowa redukcja zakłócen: Wyłączone

- Redukcja losowych Zakłóceń: Wyłączone

- Motion Flow: Wyłączony

- Tryb HDR : Automat

- Zakres sygnału video: Automat

- Przestrzeń kolorów : Automat

 

 

W trybie WŁASNY wszystko to samo z wyjątkiem

Zaawansowane zwiekszenie kontrastu: gdzie ustawiam na Wyłączone


Prawie dobrze, ale jeszcze rzucę okiem u siebie. 
 

W trybie gra SDR xtended dynamic range wyłącz. W trybie gra HDR jasność zostaw na Max.

 

Odpal jakaś grę z HDR aby wprowadzić ustawienia dla hdr.

 

Do oglądania w trybie własny:

Tak samo dla sdr wyłączasz xtended dynamic range. Dla Hdr jasność na Max. 
 

 

14 minut temu, blantman napisał:

Nie jest lepszy od CX jak kolega pisał ale tak samo dobry. Ma jedną rzecz lepszą od cx inna gorszą.


Dlatego puściłem oczko ;) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

kule niektóre promocje kuszą:

 

https://www.pepper.pl/promocje/telewizor-oled-lg-55bx3lb-55-4k-uhd-322231

 

4200 za nówke 55 cali bx

 

https://www.pepper.pl/promocje/telewizor-lg-oled-2020-oled55cx-5209zl-golarka-gilette-316767

5300 za nówke 55 cx

 

Najbardziej mnie wkurwia w tym wszystkim ta przesadzona względem 55 cali cena za ten sam model ale 10 cali większy. No kurwa z 4500 za 6500 za 10 cali więcej. Pojebani.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
23 minutes ago, Jakim said:

 

 

Najbardziej mnie wkurwia w tym wszystkim ta przesadzona względem 55 cali cena za ten sam model ale 10 cali większy. No kurwa z 4500 za 6500 za 10 cali więcej. Pojebani.

W sedno! Jedyny powód dla, którego brałbym LCD to pojebany ceny Oledow. 55" to za mało, ale ceny 65 to jakiś komsos. Ile to ich więcej kosztuje produkcja? Grosze zapewne, ale kurwa trzeba okradać.

Może za rok, dwa ceny jakoś spadną, ale znając życie jakość również poleci

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Jakim napisał:

 

Najbardziej mnie wkurwia w tym wszystkim ta przesadzona względem 55 cali cena za ten sam model ale 10 cali większy. No kurwa z 4500 za 6500 za 10 cali więcej. Pojebani.

 

To zobacz sobie ile kosztuje 77 cali a taki planuje kupić w przyszłości xD

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.11.2020 o 10:35, kislawa napisał:

 

Nie, jak raz ustawisz w trybie HDR to tak już zostanie (oczywiście każdy tryb HDR to oddzielne ustawienie w sensie: HDR w trybie własny, HDR w trybie gra, DV, itp)

Gdzie jest ta jasnosc HDR?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...