Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

No na polskiej stronie tez jest, wiec zaraz się okaże że przez przypadek z 1 strony zniknęło. 

 

Tak czy siak posiadacze XH90 maja w razie czego otwarta furtkę, gdyby Sony jednak nie podolalo z VRR. 

 

Taki telewizor mozna zwrócić w dowolnym momencie, jako niezgodność sprzedanego towaru z opisem.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, easye napisał:

Ja uderze z rękojmia do MM o obniżenie ceny telewizora do ostatnich promocji. Jak wyjdzie ze za 75 cali zapłaciłem 6200 zl, to go zostawie, bo ogolnie mimo wszystko jestem z niego zadowolony, a do czerwca i tak nie ma co kupic.

 

Znajomy ma Oleda z tego roku i tam też ciągle patchuja tego VRR,w COD ma migotanie obrazu.

Z tym vrr to dziwne, u mnie w c9 niczego takiego nie zauważyłem a chyba nie jest to domena cx. 

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, Donatello1991 napisał:

Jak myślicie następne OLEDy mogą zaoferować coś jeszcze lepszego o prócz HDR? Tak żeby zobaczyć różnice na przykład między takim B8 a tym co nadejdą? Różnicę oczywiście bez lupy. Czy mamy już obraz idealny?

Na pewno powinni poprawić płynność obrazu, ale nie wiem czy to możliwe. Ruch w filmach 24fps wygląda na OLED znacznie gorzej niż na LED. Niby można włączyć upłynniacz, ale w LG działa on słabo.

 

https://www.rtings.com/tv/tests/motion/stutter

Edytowane przez marcin33
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, marcin33 said:

Na pewno powinni poprawić płynność obrazu, ale nie wiem czy to możliwe. Ruch w filmach 24fps wygląda na OLED znacznie gorzej niż na LED. Niby można włączyć upłynniacz, ale w LG działa on słabo.

 

https://www.rtings.com/tv/tests/motion/stutter

A to dość ważna informacja, bo równo dużo oglądam filmów co gram dlatego OLEDy mi się podobały

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, lpcl napisał:

Z tym vrr to dziwne, u mnie w c9 niczego takiego nie zauważyłem a chyba nie jest to domena cx. 

Też nic takiego nie mam a vrrrrrr szaleje w ac valhalla mimo zjebanej wersji na xsx ja miałem płynnie. Tak samo inne gry gdzie klateczki leciały jak cyberpunk. Nie widziałem migotania ani razu jedynie hdr zjebany w cyberze ale to nie wina vrr a gry.  Może chodzi o vrr w połączeniu z pc? 

 

Anyway Sony może nie chce dać vrr bo nadal go w ps5 nie uruchomiło a pamiętam slogan Sony xh90 - "READY FOR PS5". No i jest READY na chuj drążyć 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, easye napisał:

Nie, ale narzekał tylko na Call Of Duty, wiec pewnie problem z gra.

CoD to w ogóle zajebista gra na nowych konsolach. Wyłączała konsole kumplowi jak miał ray tracing uruchomiony a bez ray tracingu działała ale wyglądała jak kupa xD No udała im się ta gra 

Odnośnik do komentarza

Sony Bravia XR. Oto modele na rok 2021

Szczegóły na temat różnic pomiędzy poszczególnymi seriami nie są jeszcze do końca znane. Wiemy jedynie, że w najniższej z nich (X90J) zabraknie na przykład technologii X-Anti Reflection osłabiającej odblaski oraz że jedną z różnic pomiędzy A90J i A80J będzie typ podstawki. Wiemy za to, jakie rozmiary będą dostępne. I tak… 

  • telewizory OLED 4K Sony Master A90J będą dostępne w rozmiarach 55, 65 i 83 cale
  • telewizory OLED 4K Sony A80J będą dostępne w rozmiarach 55, 65 i 77 cali
  • telewizory LED 4K Sony X95J będą dostępne w rozmiarach 65, 75 i 85 cali
  • telewizory LED 4K Sony X90J będą dostępne w rozmiarach 50, 55, 65 i 75 cali,
  • telewizory LED 8K Sony Master Z9J będą dostępne w rozmiarach 75 i 85 cali.

Jest też coś dla „Kowalskiego” - telewizory Sony X85J i X80J

Można się spodziewać, że telewizory z układem Cognitive Processor XR będą sporo kosztować. Na szczęście Sony ma też coś dla zwykłych zjadaczy chleba – ze znanymi z ubiegłorocznych modeli procesorami 4K HDR Processor X1.

 

Będą to mianowicie telewizory X85J (w rozmiarach 43, 50, 55, 65, 75 i 85 cali) z panelami 100 Hz oraz X80J/X81J (w rozmiarach 43, 50, 55 i 65 cali) z panelami 50 Hz.

 

X90J i X95J - to następcy XH90 i XH95 z tego roku, także FALD

 

Najważniejsze cechy serii Bravia XR:

  • BRAVIA CORE™:
  • Google TV - zamiast AndroidTV
  • Zgodność ze standardem HDMI 2.1
  • Sound-from-Picture Reality™
  • Funkcja obsługi głosowej z wolnymi rękami
  • Współpraca z inteligentnymi głośnikami
  • Przekaz zamysłu twórcy

 

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/telewizory-sony-2021-maja-robic-efekt-wow.html

https://hdtvpolska.com/nowe-zaskakujace-telewizory-oled-i-lcd-sony-bravia-xr-na-2021-rok-ich-procesor-obrazu-nasladuje-dzialanie-ludzkiego-mozgu/?showfull=1

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 10.01.2021 o 12:37, kislawa napisał:

Najpierw skontaktuje się z Sony, w ostateczności skorzystam z rekojmi w media markt. Ale weź kurwa teraz pakuj te 85 cali.....

Wyręczyłem Cię, na dzień dzisiejszy Sony nie ma żadnej oficjalnej informacji od producenta, że zrezygnowali z tej aktualizacji.

Dział techniczny nadal pracuje nad aktualizacją softu.

 

Moim zdaniem skończy się tak, że w końcu dadzą chujowo działający VRR jak na Samsungu, który wyłączy kolory, czerni, ale będzie działać.

 

Odnośnik do komentarza
Teraz, easye napisał:

Wyręczyłem Cię, na dzień dzisiejszy Sony nie ma żadnej oficjalnej informacji od producenta, że zrezygnowali z tej aktualizacji.

Dział techniczny nadal pracuje nad aktualizacją softu.

 

Moim zdaniem skończy się tak, że w końcu dadzą chujowo działający VRR jak na Samsungu, który wyłączy kolory, czerni, ale będzie działać.

 

Tak, to samo info dostalem ;) ale dzięki za post. Czekamy w takim razie na rozwój sytuacji. 

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, easye napisał:

Moim zdaniem skończy się tak, że w końcu dadzą chujowo działający VRR jak na Samsungu, który wyłączy kolory, czerni, ale będzie działać.

 

 

Albo tak jak Zioło pisał, że najpierw wypuszczą na rynek nowe modele z VRR już, a dopiero po tym za jakiś czas dodadzą updejtem do XH90, ale dodawać to 1 rok po premierze, co te Sony :/

Ich problem to, że nie określają się konkretnie, to psuje cały odbiór firmy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...