Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Rozbawia mnie zawsze logika Sony albo OLED (no i oczywiście lepiej Sony bo się nie wypala).

No ale co w tym śmiesznego, kazda inna firma w tym roku dala ciała zostaje LCD od Sony bądź Oled, obydwa telewizory maja swoje wady i nie jest to tylko ryzyko wypalen, kto jakie ma potrzeby - jak korzysta z telewizora, co mu bardziej bedzie przeszkadzać, np. banding czy roswietlanie ciemnych stref w lcd, musi juz odpowiedzieć sobie sam.

 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, lpcl napisał:

Jak dla mnie to jakbym miał wybierać oleda 55 z hdmi 2.1 i vrr i sonego xh 65 z popsutym 2.1, vrr kiedyś tam, może i Led to jednak wybór byłby bardzo prosty. Ale to już kwestia preferencji. 

To za 5k są już cx, nie lepiej dorzucić tego tysiaka? 

 

Oled odpada bo TV używam  często pod PC :/ No i jak mówiłem sztywniutko 4k, dopiero co wydałem 3k na monitor. 

 

1 minutę temu, Paolo de Vesir napisał:

No to niezły obiektywizm z tym LCD od Sony który HDMI 2.1 to ma na razie w powijakach. Dostarczyli w końcu sprawne 4K/120 i VRR?

 

Kolego daj inną propozycję bo jestem na etapie szukania TV do 4k. 

Odnośnik do komentarza

O ja pierdole dobra idz do TV Wars Paolo. Samsung ma taki VRR ze nikt z niego nie korzysta, bo całkowicie wyłącza kolory. 

Tryb gry z 3 razy gorszy niz w seriach z przed 2 lat.

 

Ze wszystkich recenzji wynika ze mimo wszystko LCD dla graczy wybór w tym roku jest jeden Sony, jeżeli masz inne zdanie to 2 raz proszę byś napisał jaki LCD jest konkurencyjny, a nie pierdolil kolejna stronę dlaczego dla Ciebie Oled jest lepszy.

 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, lpcl napisał:

To za 5k są już cx, nie lepiej dorzucić tego tysiaka? 

Zawsze mnie to rozpierdala XD

Ukukuki pisze wyraźnie

14 minut temu, Ukukuki napisał:

Nie chcę przekraczać 4 tysi i jest to sztywny budżet. 

 

Robi się tak jak na elektrodzie musi być jedyny prawilny produkt, bo reszta to dupa i chuj XD

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, lpcl napisał:

ak dla mnie to jakbym miał wybierać oleda 55 z hdmi 2.1 i vrr i sonego xh 65 z popsutym 2.1, vrr kiedyś tam, może i Led to jednak wybór byłby bardzo prosty. Ale to już kwestia preferencji. 

No ja byłem przed takim wyborem i 55 za mały do mojego salonu, a nie chciałem kwoty 6000 przekroczyć na TV.


Teraz jednak żałuję, ponieważ wziąłbym 75 cali:)

 

Ta Sonka to naprawdę fajny TV. Appki śmigają jak szalone, czerń mega jak na led, hdr dobry i daje po okach, tryb gry oraz IL dobry, do tego dolby atmos, dolby vision. Za tę cenę to wg mnie mega sprzęt.

 

Co do tego VRR to czuje, że Sony nadal „w to nie umie” i pewno jak na konsoli ogarną to i do TV dołożą. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Ukukuki napisał:

 

Oled odpada bo TV używam  często pod PC :/ No i jak mówiłem sztywniutko 4k, dopiero co wydałem 3k na monitor. 

 

 

Kolego daj inną propozycję bo jestem na etapie szukania TV do 4k. 

OK nie chcę cię tutaj na siłę przekonywać ale w pulpicie na Wordzie raczej na nim nie będziesz pracował, zwłaszcza jak masz monitor za trójkę. Ja też mam podłączony i czasem coś oglądam, a tak głównie gram. 

2 minuty temu, easye napisał:

O ja pierdole dobra idz do TV Wars Paolo. Samsung ma taki VRR ze nikt z niego nie korzysta, bo całkowicie wyłącza kolory. 

Tryb gry z 3 razy gorszy niz w seriach z przed 2 lat.

 

Ze wszystkich recenzji wynika ze mimo wszystko LCD dla graczy wybór w tym roku jest jeden Sony, jeżeli masz inne zdanie to 2 raz proszę byś napisał jaki LCD jest konkurencyjny, a nie pierdolil kolejna stronę dlaczego dla Ciebie Oled jest lepszy.

 

U chińczyka było, że w tym roku się poprawili i nie jest tak źle tj. w samsungach. 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, easye napisał:

a nie pierdolil kolejna stronę dlaczego dla Ciebie Oled jest lepszy.

 

Czy ja coś takiego napisałem? Jeśli chodzi o ten temat to jesteś jedyną osobą ośmieszającą się stronami krucjaty przeciw największemu złu świata telewizorów - OLED-om.

 

Z resztą patrząc na rankingi to najczęściej do grania padają LGki i Samsungi, Sony wchodzi jako tańsza alternatywa. Na pewno niezła. Oczywiście ty się nie zgodzisz, bo dobry wybór jest tylko jeden. :) Zwłaszcza, że rozmowa była o HDMI 2.1, a wiesz że Sony to raczej nie podrodze na razie z tą technolgią. Niestety osrałeś się na miętowo, że jak mogłem na sony. EoT typie

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, lpcl napisał:

OK nie chcę cię tutaj na siłę przekonywać ale w pulpicie na Wordzie raczej na nim nie będziesz pracował, zwłaszcza jak masz monitor za trójkę. Ja też mam podłączony i czasem coś oglądam, a tak głównie gram. 

 

Często pracuję z salonu xD Wiem powalone ale sporo osób tak robi. Wszystkie szkolenia czy spotkania też robię na TV bo mi wygodniej się rozwalić na kanapie. Tak samo neta przeglądam na TV. A nie chce mi się cały czas myśleć o odpalaniu odpowiednich programów które medą pilnować matrycy oleda. TV to dla mnie drugi monitor od lat. 

 

A dwa nie ma problemu bo oled jest poza budżetem. Także nawet nie mam dylematu. 

 

 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, balon napisał:

No ja byłem przed takim wyborem i 55 za mały do mojego salonu, a nie chciałem kwoty 6000 przekroczyć na TV.


Teraz jednak żałuję, ponieważ wziąłbym 75 cali:)

 

Ta Sonka to naprawdę fajny TV. Appki śmigają jak szalone, czerń mega jak na led, hdr dobry i daje po okach, tryb gry oraz IL dobry, do tego dolby atmos, dolby vision. Za tę cenę to wg mnie mega sprzęt.

 

Co do tego VRR to czuje, że Sony nadal „w to nie umie” i pewno jak na konsoli ogarną to i do TV dołożą. 

Balon a miałeś już oleda? Bo ja mam też xe93 i mimo, że świeci jak szalony to po dłuższym czasie te czernie sprawiają, że wygląda jak tv sprzed 10 lat. 

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, lpcl napisał:

Balon a miałeś już oleda? Bo ja mam też xe93 i mimo, że świeci jak szalony to po dłuższym czasie te czernie sprawiają, że wygląda jak tv sprzed 10 lat. 

Nie, nie mailem, ale mam trochę styczności . Dwóm bliskim ziomkom oraz sąsiadowi poleciłem b7 jakieś 2 lata temu (głównie po opiniach ludzi z tego tematu).

Obraz mi się bardzo podobał, choć czasami aż za ciemny (ale nie bawiłem się ustawieniami, a oni to raczej AV janusze). Niestety 2 z 3 tych TV mają dość znaczne wypalenia, a sąsiad to w ogóle na mnie wkurwiony za to:yao:

 

Dlatego jakoś nie ciągnie mnie do tej technologii tym bardziej, że na tym TV leci dużo NBA z znaczkiem NBA TV, a syn katuje Minecraft.

 

Co do czerni to jakieś wymierne porównanie mam jedynie z poprzednim moim TV, czyli Samsungiem KS i jest zdecydowanie lepiej, no i co istotne przy napisach nie rozjaśnia się pół ekranu tak jak było to w Szajsie.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, balon napisał:

Nie, nie mailem, ale mam trochę styczności . Dwóm bliskim ziomkom oraz sąsiadowi poleciłem b7 jakieś 2 lata temu.

Obraz mi się bardzo podobał, choć czasami aż za ciemny (ale nie bawiłem się ustawieniami, a oni to raczej AV janusze). Niestety 2 z 3 tych TV mają dość znaczne wypalenia, a sąsiad to w ogóle na mnie wkurwiony za to:yao:

 

Dlatego jakoś nie ciągnie mnie do tej technologii tym bardziej, że na tym TV leci dużo NBA z znaczkiem NBA TV czy młodszy syn katuje Minecraft.

Ja, oglądam informacyjne, dam znać jak pojawią się paski. ;)

Ale tak poza tym to w ubiegłym roku trochę lipa była z tymi tv, teraz powinno być lepiej bo wjeżdzają mini ledy. Zobaczymy tylko jak z cenami. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

 

Z resztą patrząc na rankingi to najczęściej do grania padają LGki i Samsungi, Sony wchodzi jako tańsza alternatywa. Na pewno niezła. Oczywiście ty się nie zgodzisz, bo dobry wybór jest tylko jeden. :) Zwłaszcza, że rozmowa była o HDMI 2.1, a wiesz że Sony to raczej nie podrodze na razie z tą technolgią. Niestety osrałeś się na miętowo, że jak mogłem na sony. EoT typie

Podaj te modele zatem i linki do recenzji, a nie jak zwykle urojone posty z dupy.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Figuś napisał:

W euro XH9096 ns promocji 3590zł 55" 4590zł za 65"

https://www.euro.com.pl/search/telewizory-led-lcd-plazmowe.bhtml?keyword=xh9096

 

Jakbym miał PS5, to bym ten TV brał bez namysłu, ale do XSX, to raczej średni pomysł. 

Patrząc na testy DF, to każda gra na sexa ma problemy ze stałym frameratem, więc jedyna opcja do tej konsoli, to TV z VRR. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Michał102 napisał:

W ostatnim czasie chyba testowali Destiny 2. PS5 trzyma stałe 60 klatek, a na Xie są dropy. 

Drobne bo drobne, ale jednak są. 

Teraz ogrywam Gears 5 i tam też czuć, że czasem kilka klatek się zgubi. 

No właśnie te gearsy ostatnio paczowali i miał być beton 60 fps, nawet na df o tym mówili. 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Fanek napisał:

Jaką macie teorie? :hi:


Globalnie nie ogarniają tematu VRR. Jak w końcu uda im się to zaimplementować do PS5 to zapewne TV też to dostaną. Nie zdziwię się, że modele z 2021 nie będą miały tego na start, jak jeszcze nie będzie w konsolach. 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...