Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

43 minutes ago, _Red_ said:

Nie wiem czy w tym pułapie cenowym w ogóle są jakieś realne roznice jakosciowe. 32" to chyba raczej tv Full HD (o ile nie HD Ready) a nie 4K, więc szczerze wziąłbym cokolwiek co leży w markecie w jakiejś promce (z punktu widzenia systemu operacyjnego to najchętniej LG lub Samsung), dziecko chyba nie będzie mierzyć poziomu światła i narzekać na brak czerni. 

 

Ma byc smart TV (czyli appki, netflixy, podpięcie do neta) czy po taniości, bez?

Do HD ready już lepiej nie schodzić, niech wyciąga te 1080p.  Moja 32' z 2008 już miała Full HD, używałem jej 9 lat i cale szczęście, ze nie była HD ready. BTW sprzedałem ją gościowi właśnie dla dziecka. Wiec można też rozważyć używkę plus jakiś Amazon stick dla smart funkcji.

 

A może monitor, np.

https://www.amazon.co.uk/ViewSonic-VX3276-2K-MHD-Frameless-DisplayPort-Speakers/dp/B0787XMLZQ/ref

Nawet ma głośniki, a wolałbym zdecydowanie grać na nim niż na jakimś tanim TV tej samej wielkości. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No 43 cale to inna gadka i inny wybór, na pewno juz 4K. Pewnie 32" szuka celowo dla malego gabarytu w pokoju dzieciecym. Jak szperałem po ceneo z filtrem 32" to sporo bylo HD Ready (i oczywiście nie polecam bo do gier bez sensu) i trochę full HD (to juz się nada, w gry z PS4 grałem na małym full HD od LG przez jakiś czas i nie było co narzekać).

Odnośnik do komentarza
Prośba, jak już do ciebie dotrze, możesz podać rozmiary pudełka.

Potwierdzam wymiary pudełka: 181 x 111 x 20 (możesz odjąć wszędzie max po 1 cm śmiało).

Na szybko przesiadka z 55 an 75 robi efekt wow

Po wstępnych ustawieniach opierając się na flatpanelshd oraz rtings obraz tez na bardzo bardzo duży plus w stosunku do mojego starego 55XD8505.

Dolby vision z Apple TV - Władca pierścieni tez daje efekt wow a tylko na 10 min odpaliłem a jeszcze trylogia Matrixa tez wjechała i ma DV wiec będzie co testować

Narazie jestem mega zadowolony. PS5 dopiero ogarnę jak przyjdzie po 21.01 wiec zobaczymy jak tam. Będę musiał tylko podpiąć pleja bezpośrednio pod tv bo mój ampli nie ma hdmi 2.1, a od tv puścić optykiem połączenie do ampli i mam nadzieje ze tak będę miał dźwięk na kinie z konsoli.

P.S. Widzę ze trybu livefootbal już nie ma, do sportu teraz to chyba tryb obrazu żywy lekko zmodyfikowany i widzę działa podobnie na piłce czy innym sporcie
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, balon napisał:

Ewidentny cios w blantmana!

 

Tak w ogóle to ciekawe why? Zd względu na ochronę matrycy czy chcą zboostować nowe serie które wyjdą, że lepiej świecą? :yao:

Kiedyś już chyba taki manewr zrobili, w serii 8 chyba. Może też ze względu na wypalenia. 

Odnośnik do komentarza
Walą w uja.
Ja dziś grałem na imprze u kumpla na nu8000.
Wali po galach strasznie.
On mi mówi ze 800 nitów.
Sprawdzam w necie, sdr 600 hdr 880.
Tv za 3k sprzed 2 lat?
A dziś co mamy?

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka


Dokładnie. W ogóle ten NU8000 to był niesamowity zakup. Taki ideał jeżeli chodzi o cena/jakość. 800 nitów nieźle mi daje po oczach, a nie wyobrażam sobie co to się dzieje przy 1000+. Trzeba oczy chyba mrużyć. Trochę taki realizm, symulacja spoglądania realnie w jasne punkty wink.gif Potem była seria RU i QLEDy i coś te TV Samsunga poszły w dół zamiast w górę jak u konkurencji i aktualnie tylko Sony lub LG OLED się liczy.
Odnośnik do komentarza
Walą w uja.
Ja dziś grałem na imprze u kumpla na nu8000.
Wali po galach strasznie.
On mi mówi ze 800 nitów.
Sprawdzam w necie, sdr 600 hdr 880.
Tv za 3k sprzed 2 lat?
A dziś co mamy?

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka


Co z tego, że ma 800, skoro to lcd i z każdym nitem więcej, czerń świeci jeszcze bardziej. Sceny nocne albo w kosmosie to dramat, bo tam stref podświetlenia jest ile? Kilka? Same nity (pipi) dają.

Pomijając, że w hdr nie chodzi o to aby jak najmocniej świecić.
Odnośnik do komentarza

No mialem w tym czasie Panasonica DX750 i roznica w jasności w dzień na rzecz LCD byla ogromna, a na papierze jasność HDR obydwa telewizory miały taka sama.

 

No ale Oled wtedy tez odwalał dalna w sumie z tymi aktualizacjami, które blokowały np. wygaszanie ekranu itp, którego nie dało się wylaczyc.

 

Odnośnik do komentarza

No przesadzasz mocno, po pierwsze xh90 tez ma kolo 500 nitow, po 2gie roswietlanie ekranu nie dziala tak jak piszesz. Mnie no mniej to denerwuje niz banding na oledzie, bo po 3 latach pasy widziałem w każdym materiale.

 

Juz kiedys to pisałem, te 600-1000 nitow super opcja jak oglądacie ten sam material ale w dzień, albo w oświetlonym pomieszczeniu, przecież wiadome ze to nie jest opcja do całkowitej ciemni.

 

Swoja droga to ja nawet oleda w nocy przyciemniałem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...