Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Aleks napisał:

LG nano są na matrycach IPS. Kupiłbym taki, tylko w przypadku gdybym musiał oglądać tv z dużą rodziną. Jeśli priorytetem nie są kąty widzenia, to szukałabym czegoś na VA.

 

Z tym czekaniem na XH90, to może być różnie. Może się okazać, że ten tv jest już wyprzedany i poniżej 3,5 tys. (za 55 cali) go nie zobaczymy.

 

Jeśli dobrze rozumiem. IPS to lepszy kąt widzenia, gorsza czerń. VA odwrotnie. Tak łopatologicznie chcę to zrozumieć. xd

Odnośnik do komentarza

I teraz mam zagwozdke, obecnie mam Sony 55XD8505 chciałbym coś większego dlatego skłaniałem się na zakup 75XH9096

Z Soniacza pomimo zamulajacego Androida byłem zadowolony, w nowym mamy już nowsza wersje Andka. Tak czy siak korzystam z Apple TV 4K wiec i tak średnio korzystam z opcji smart na tv.

Model 75XH9096 jest trudno dostępny obecnie i tak skłaniam się ku LG65CX

Tylko zastanawiam się czy przeskok z 55 na 65 zrobi wow, pomijam kwestie ze to OLED bierzemy narazie tylko pod uwagę wielkość mam duży salon 25 metrów dlatego celowałem w min 75”

Druga kwestia jak jest z tym wypalaniem, wiem ze to nie jest, jak w plazmach ale o takich przypadkach już gdzieś czytałem. Jakie są jeszcze minusy OLEDa? Plusy znam wszystkie

Tak czytam ta stronkę i się zastanawiam, czy czekać czy pojawia się jeszcze te 75XH jak tak to w jakiej cenie, MM teraz przywaliło 9999 a było 7299. Czy isc w tego LG czy poczekać co się będzie działo po Nowym Roku i po CES

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900h

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/cx-oled

Na Ceneo widzę jest jeszcze ten 75XH tylko w jakimś sklepie o którym słyszę ze istnieje pierwszy raz kajt24.pl Miał ktoś z Was odczynienia z tym sklepem? Opini dużo ale jakoś nie ufam opiniom na ceneo

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, elvis004 napisał:

Z Soniacza pomimo zamulajacego Androida byłem zadowolony, w nowym mamy już nowsza wersje Andka. Tak czy siak korzystam z Apple TV 4K wiec i tak średnio korzystam z opcji smart na tv

W tych nowych Sony android śmiga niesamowicie, jakbym nie wiedział to w życiu bym nie powiedział że to andek. Chodzi lepiej niż Tizen w KS.

 

Co do samego TV (mam 65XH9005) to jestem meeeega zadowolony. Ma wszystko co trzeba, bardzo dobrą czerń jak na led, bardzooooo dobrze świecący hdr, super appki (nawet NBA LP <3), AirPlay, niski IL oraz wsio śmiga bardzo płynnie.

No jedyny brak dla mnie to ten VRR ale niby mają go w końcu zapaczować...


Aaaaa TV mi tak podpasował, że jakbym mógł raz jeszcze kupić to dołożyłbym do wersji 75, a może nawet 85.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Zmierzyłem o ile większa przekątna w cm jest w przypadku 65” i znika mi ten tv na ścianie tak samo prawie jak moja 55” wiec niestety CX pomimo swoich zalet odpada A wersja 77 czy tam 75” CX po za moim zasięgiem

Jeszcze rozważałem SAMSUNG QLED QE75Q80T ale taka sama lipa z dostępnością jak 75XH9096.

Największe kurły wyszły z MM. Jako jedynie podnieśli ceny tych 75” do 9999 i to zarówno Ten Sony, Samsung i inne odpowiedniki tych modeli w 75”

Tak samo nie mogę ogarnąć jak model wyższy XH nie ma i nie będzie miał HDMI 2.1 -> SONY KD-75XH9505

Edit: Udało się dorwać nówkę 75XH w RTV - dostawa na sobotę fuck yeah!

Odnośnik do komentarza

Myślę o kupnie nadchodzącej serii Oledów od LG, C1. Ale się boję wypaleń, bo lubię grać w jedną grę aż jej nie skończę. Jak tu ktoś gra na Oledzie więcej niż godzinę dziennie i nie zmienia co chwilę gier to niech się wypowie czy jest się czego obawiać czy kupować i się cieszyć rzekomo najlepszą jakością obrazu dostępną na dziś? Interesuje mnie 48 cali postawione na biurku, ale używane tylko do gier.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, HłeHłeHłe napisał:

Myślę o kupnie nadchodzącej serii Oledów od LG, C1. Ale się boję wypaleń, bo lubię grać w jedną grę aż jej nie skończę. Jak tu ktoś gra na Oledzie więcej niż godzinę dziennie i nie zmienia co chwilę gier to niech się wypowie czy jest się czego obawiać czy kupować i się cieszyć rzekomo najlepszą jakością obrazu dostępną na dziś? Interesuje mnie 48 cali postawione na biurku, ale używane tylko do gier.

Ja mam od ponad roku i jest git. To też zależy bo w takich gierkach gdzie jest jakaś fabuła to masz cut scenki, jakieś dialogi, wejścia do menu a nie cały czas tylko postać i HUD, więc tutaj bym się nie martwił o wypalenia. Trochę gorzej jakbyś chciał ciąć tylko w jakieś multi to po tych setkach godzin może coś wyleźć. W każdym razie do tego czasu możesz równie dobrze kopnąć w kalendarz, więc nie ma co się tak stresować wypaleniami. A te nowe oledy mają mieć podobno lepszy hdr, nawet 1000 nitów, a jeszcze mają być mini ledy od lg więc zapowiada się to dobrze. 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, HłeHłeHłe napisał:

Myślę o kupnie nadchodzącej serii Oledów od LG, C1. Ale się boję wypaleń, bo lubię grać w jedną grę aż jej nie skończę. Jak tu ktoś gra na Oledzie więcej niż godzinę dziennie i nie zmienia co chwilę gier to niech się wypowie czy jest się czego obawiać czy kupować i się cieszyć rzekomo najlepszą jakością obrazu dostępną na dziś? Interesuje mnie 48 cali postawione na biurku, ale używane tylko do gier.

Mam LGB8 od czerwca 2019. Zero wypaleń, a gram średnio 30-40h tygodniowo. Sesje po 4-5h wieczorami, gdzie OLED pokazuje moc najbardziej. Gwarancję będziesz miał w razie czego.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy w tym pułapie cenowym w ogóle są jakieś realne roznice jakosciowe. 32" to chyba raczej tv Full HD (o ile nie HD Ready) a nie 4K, więc szczerze wziąłbym cokolwiek co leży w markecie w jakiejś promce (z punktu widzenia systemu operacyjnego to najchętniej LG lub Samsung), dziecko chyba nie będzie mierzyć poziomu światła i narzekać na brak czerni. 

 

Ma byc smart TV (czyli appki, netflixy, podpięcie do neta) czy po taniości, bez?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...