Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

VRR w sony nadal nie ma? :D LG też teraz coś popsuło ale już naprawiaja a ja po prostu aktualizacji na razie nie instaluje. 

 

 

 

Chociaż tak szczerze to może być i ciemniej bo gram przeważnie wieczorami i czasem ten hdr za mocno po oczach daje. Teraz gram w little hope i wczoraj mnie latarka kilka razy oślepiła. A w Samsung KS 9000 miałem lepszy hdr w teorii.... w praktyce lcd nie robi takiego wrażenia jednak co czerń to czerń :)  Po 4 miesiącach nadal zachwycony tv dam znać po roku czy mam wypalenia czy inne rzeczy.  

 

 

Nie wiem jak było z tv easye ale teraz jest w chuj fajnych opcji z których korzystam aby nie mieć wypalenia. Ekran sam mi się po 3 minutach wygasza (jak pauzuje netflixa i inne streamingi) i pojawia się screen saver z kolorowymi pixelami, pixel refresh załącza się po 4 h oglądania jak wyłącze tv (słyszę charakterystyczne pyk po ok 10 minutach co oznacza że tv skończył refresh), Xbox ma MEGA funkcje wygaszania gry jak nie ruszasz padem (i tu sobie ustawiasz ile minut) co jest genialne bo zdarza mi się odejść od tv na chwilę która zajmuje jednak więcej czasu;). Dlatego widzę że ryzyko wypalenia jak gram ciągle w nowe gry i nie oglądam w ogóle telewizji jest naprawdę małe :)  

 

 

Pozdrawiam ze świata oleda i do zobaczenia za kilka miesięcy :)

 

P.S. Auto hdr na xbox series x to też game changer. Tyle gier zyskuje na tym że głowa mała :)

Odnośnik do komentarza

Wszystko to jest od seri 6, daj znac jak upłynie te 26m od daty zakupu, bo bez sensu jest porównywać nowy telewizor.

 

Znajomego b8 wytrzymal rok, a ogladal tylko netflixa. Obecnie ma juz wypalone napisy, ale jeszcze nie przebija się aż tak by przeszkadzały w codziennym użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza

Narazie to nawet na gwarancji mu pewnie tego nie przyjmą, no ale za rok to może być już tragedia.

download_20210108_132906.jpg

5 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Ufff, dobrze że regularna gra, netflix i youtube od ponad 1.5 roku nie zniszczył mi matrycy. :obama: 

No ale widzisz w oledach takie porównanie okresow jest totalnie bez sensu. U mnie największe wypalenia pojawiły się praktycznie z dnia na dzień po 27 m, banding zas zaczal przeszkadzać tez pod koniec gwarancji dopier. To organiczne matryce wiec wszystko zależy pewnie tez od tego jak korzystasz. 

 

Mam jednego znajomego z C7 i u niego matryca nadal zyleta, bo TV wisi w sypialni i łącznie przepracował pewnie z 200h. 

 

Tez Ci powie ze problemy z wypaleniami nie istnieją, bo on NIE MA.:dunno:

Odnośnik do komentarza

Ja nadal zadowolony z mojego B7, a kupiłem go jesienią 2017 roku. Na samym Switchu wykręciłem na nim lekko ponad 1000 godzin, doliczając do tego serwisy streamingowe i inne konsole to nie żałuję żadnej złotówki, która na niego poszła nawet gdyby miał mi się dzisiaj wypalić.. ale to było 7600 zł - rozłożone na raty tak nie bolały, gdybym miał wyłożyć z 15-20 tysięcy na 77 czy 83 to jednak bym miał lekkie obawy. Dlatego cieszy mnie to że wchodzą microledy, a OLEDy spadają z cen. Jak będzie 77 za 10 tysięcy to wyczuwam taki sam boom jak w 2017/2018 na 55

Odnośnik do komentarza

Potrzebuje monitora do pc, może nie stricte gamingowego, ale czasem się przytnie w coś normickiego typu cs.
Zależy mi by był duży do pracy i zakrzywiony, bo więcej niz 1 monitor nie przewiduje.

Coś lepszego w tej półce cenowej niż https://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/lenovo-monitor-lenovo-g34w-10-144hz-1ms-curved.bhtml znajde?
Native 4k w 21:9 to już się robią duże pieniądze, a 1440p też jest cymesik, input lag 1ms i 144hz wydaja sie spoko na papierze.

Ogólnie to przesiadam się po 10 latach z antycznego lcd samsunga 21,5 cala, więc kutas tak czy siak pewnie dygnie po podłączeniu i ten nowy monitor też pewnie z dekade planuje użytkować xd

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Chewie napisał:

Czy ten kabel jest ok? https://www.mediaexpert.pl/gaming/akcesoria-do-konsol/ladowarki-i-kable/kabel-hdmi-hdmi-genesis-3-m-2

 

Nie musi byc 2.1, byle dzialal z tv 4k. I dlaczego ten jest do ps4? Jest jakas roznica? Ma byc glownie do dekodera i bluraja

 

Bez certyfikatu nigdy nie ma pewności czy puści całe pasmo czy nie, noname im krótszy tym większe szanse że tak.
Ten co wkleił Kaczi ma własnie certyfkat hdmi.org - ta nalepka z kodem QR, można sobie pobrać apke na tel hdmi certification - zeskanować ten kod i sprawdzić autentyczność certyfikatu. Wtedy jest 100% pewność że kabel da rade.

 

A jak do dekodera kabel to ten na 98% się nada co podałeś

 

-------------------

W MM pojawił się 55XH90 za 3700zł - z zakupem tv ci co czekali - bierzecie jeszcze ten model czy czekacie już na nowe modele Sony?  to będzie dopiero kwiecień - maj?

Jak robicie :icon_idea:

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Fanek napisał:

 

W MM pojawił się 55XH90 za 3700zł - z zakupem tv ci co czekali - bierzecie jeszcze ten model czy czekacie już na nowe modele Sony?  to będzie dopiero kwiecień - maj?

Jak robicie :icon_idea:

 

XH90 trafił do sprzedaży dopiero w drugiej połowie czerwca w cenie 5k. Z drugiej strony bywał na jesieni za 3,1-3,4k, więc obecna cena to taki średni deal.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Soban napisał:

Potrzebuje monitora do pc, może nie stricte gamingowego, ale czasem się przytnie w coś normickiego typu cs.
Zależy mi by był duży do pracy i zakrzywiony, bo więcej niz 1 monitor nie przewiduje.

Coś lepszego w tej półce cenowej niż https://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/lenovo-monitor-lenovo-g34w-10-144hz-1ms-curved.bhtml znajde?
Native 4k w 21:9 to już się robią duże pieniądze, a 1440p też jest cymesik, input lag 1ms i 144hz wydaja sie spoko na papierze.

Ogólnie to przesiadam się po 10 latach z antycznego lcd samsunga 21,5 cala, więc kutas tak czy siak pewnie dygnie po podłączeniu i ten nowy monitor też pewnie z dekade planuje użytkować xd

Tutaj rozdzielczosc jest wyzsza, bo 1440p to 2560x1440, wiec i karta graficzna bedzie potrzebować wiecej mocy.

Odnośnik do komentarza

Sony uruchomi swój własny serwis streamingowy z filmami z wysokim bitrate - aplikacja na tv na nowych modelach na poczatek

 

https://hdtvpolska.com/sony-wprowadza-nowy-serwis-wideo-vod-bravia-core-wlaczymy-go-tylko-na-telewizorach-sony-bravia-xr/

 

@Mike no raczej średni deal tak, ale lepszych cen już pewnie nie bedzie bo ten model powoli będzie znikał ze sklepów.

Z drugiej strony nowe modele "za rogiem" (ok nie małym), w poniedziałek konferencja Sony zobaczymy co tam powiedzą.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...