Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Mike napisał:

No jak ten ich VRR będzie działał tak samo jak fix dla 4k/120, to ja nie mam pytań.

Pomijając fakt, że te 4k/120 to żaden wielki wow, ot ciekawostka i fajny bajer pod esport to na 65 calach z 2,5m nie widać w ogóle aby czcionka była rozmazana. Włączyłem to w Orim2 pograłem z 20 min i wróciłem do „6k”/60. Naprawdę ale do gierek single player 60 spokojnie wystarcza, aaaaa i w warunkach domowych 60 do 30 to znacznie większy boost niż 120 do 60.

Ten lament to był oczywiście typowy shit internetowy. Jakiś taboreciaż siedzący 30 cm od 55 cal XD porobił zdjęcia na zoomie i się zaczęło.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie, chodzi o to że nikt tego nie widzi z odległości.


Może jakbym grał na PC i zbliżał się do TV nosem na 50 cm (ale kurwa po co? Żeby się masturbować do pojedynczych pikseli?) to byłoby to dla mnie nie fajne i wylewał o to shit w necie. Pomijam już fakt, że na konsolach te 120 ks to deko meh.


Więc jeżeli VRR będzie mi dobrze działał z 2,5m tak jak 4k/120 to jednak go bardzo poproszę :)

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Mike napisał:

Serio? Argument, że Ty czegoś nie widzisz i Tobie coś wystarcza ma usprawiedliwiać false advertising?

Tez korzystam z 120 hz i tak jak piszesz Balon, tego rozmazania w ogole nie widać z normalnej odległości (siedzę z 3m od 75 cali), ale fakt, że dali dupy, bo nawet z 30 cm powinna być zyleta.

 

Co do samej płynności, nawet single wole grac z odblokowanym fpsem, gry na PC dostają boosta, a sieciowki to juz w ogóle inny feeling.

Odnośnik do komentarza

120hz na konsoli jest do zaorania. Odpaliłem 2 razy. Warzone wygląda jak kupa wtedy. I 120 i tak nie trzyma bo są spadki. No ludzie, szanujmy się. Niech oni dają wszędzie stabilne 60 klatek z dojechaną grafą i będziesz git.

120 klatek to mi robiło różnice na monitorze i z myszką. Na tv z padem to totalnie nic nie daje. Jasen, czuć różnice, ale ona nic nie daje bo pad jest za mało precyzyjny.

A co do microled, samsung też pokazał wczoraj. 110 i 99 cali. Cena 600 tys zł. Ktoś chętny?

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, easye napisał:

Tez korzystam z 120 hz i tak jak piszesz Balon, tego rozmazania w ogole nie widać z normalnej odległości (siedzę z 3m od 75 cali), ale fakt, że dali dupy, bo nawet z 30 cm powinna być zyleta.

 

Co do samej płynności, nawet single wole grac z odblokowanym fpsem, gry na PC dostają boosta, a sieciowki to juz w ogóle inny feeling.

Kurde no ja w Orim praktycznie nie widziałem różnicy w 60, a 120 ks. Po tym doświadczeniu zmieniłem format hdmi z 4k/120 na Dolby Vision i max 60 ks. Nie zamierzam już tego przełączać.
 

Masz rację i z 30cm powinno być wsio Okey, ale teraz tak bez trollingu kto trzyma głowę 30-50 cm od wielkich TV? Chyba tylko jak pilot się popsuje albo przy czyszczeniu matrycy XD No ale drama internetowych napinaczy była zabawna swego czasu. 

Odnośnik do komentarza

Co to jest za firma :banderas: Przepustowości HDMi nie do końca ogarniają, VRR wprowadza za rok, ale za to w nowych modelach AI będzie dostosowywało wszystko do naszego punktu widzenia! :teehee:

 

"Wszystkie modele z serii Bravia XR zostaną wyposażone w: złącze HDMI 2.1, umożliwiające przesył sygnału 4K 120 kl/s, oraz funkcję VRR, ALLM, kompatybilność z Dolby Vision i Atmos, specjalny tryb kalibracji dla Netflix, zgodność z AirPlay 2 i HomeKit oraz technologię IMAX Enhanced."

 

Ciekawe czy na premierę, czy w PATCHU. xD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...